Skocz do zawartości
Buahin

Zestaw przyszlosciowy

Rekomendowane odpowiedzi

W zwiazku z tym, ze jestem tu nowy witam wszystkich serdecznie. W dzisiejszych czasach jak wiadomo wiele osob korzysta z laptopow, ja tez do nich naleze, lecz nastal taki dzien, ze zmuszony jestem zakupic nowy komputer stacjonarny - moj pamieta jeszcze K8 i GF serii 7. Jak widac potrzebuje kompletnej jednostki. Pragne zaznaczyc, ze komputer bedzie mi potrzebny do obrobki grafiki 2d i video, ale jak wiadomo zagrac tez czasem nachodzi ochota :) Chcialbym podejsc do tematu przyszlosciowo, czyli rozwazam zakup jednostki opartej o LGA2011. Jaki procesor polecacie? Brac najslabszego i7 3820 czy warto dolozyc do czegos innego? Plyta glowna, myslalem nad Asus Sabertooth i kolejne pytanie, co dalej? Jesli chodzi o ram i grafike to nie mam zielonego pojacia na co sie zdecydowac. Co warto brac, zeby bylo wydajne, ale nie jakies znowu drogie, grafike zawsze mozna kiedys wymienic, a na tej podstawce chcialbym pozostac przez jakis dluzszy okres, dlatego najwiekszy nacisk klade na mobo + cpu. Ale wiadomo grafika powinna dac rade z nowymi tytulami na wysokich detalach. Dysk, myslalem o jakims ssd na system + hdd. Ile gb ssd mi wystarczy? Czy gry tez instaluje sie na ssd (jest roznica w wydajnosci?) czy sam system? Zasilacz, mam ocz 600w, ale rozumiem, ze bede zmuszony zmienic na inny? Z gory dziekuje za jakiekolwiek sugestie, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam okreslonego budzetu, wszystko zalezy od tego co sie oplaca i spelnia moje preferencje, ktore wyzej napisalem. Jesli trzeba bedzie dolozyc pare blaszek, bo to bedzie korzystniejsze to sie dolozy, wiadomo nie chce przesadzac, potrzebuje mocnego procka z duza iloscia szybkiego ramu, ktory bedzie na dluzej, dlatego preferuje 2011, do tego lubie czasem w cos pograc, wiec jakas wydajna grafa, zeby smigalo na wysokich detalach, ale nie jakiegos Titana bron boze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up dysk zmienił bym na WD black 2TB, głośny bywa trochę, ale do edycji na pewno przyda się szybki, pojemny i niezawodny dysk z 5-letnią gwarancją.

Na ssd instaluje się system. Jak chcesz, żeby gry się szybciej wczytywały itp. to też na ssd, na samą wydajność nie ma wpływu. Może co najwyżej pomóc przy spadkach fps.

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć Crucial BLT8G3D1869DT1TX0CEU [x 4 kości razem 32GB] - rozumiem, ze bedzie to cos takiego jak dual channel tylko 4 kanalowy czyli quad channel, tak?

Procesor Intel Core i7-4820K (10M Cache, do 3.90 GHz) BOX - poki co chyba musi zostac, bo nie jestem w stanie pozwolic sobie na 6 rdzeni

Płyta główna MSI X79A-GD45 PLUS - nie stosuje sie juz na plytach e-sata? bo bede podlaczal czesto zewnetrzny dysk (tez musze zakupic jakis ssd) i nie wiem jak sie na szybkosc transferu e-sata a usb 3.0, co jest wydajniejsze? pewnie e-sata

Chłodzenie CPU Thermaltake NiC F4 CLP0606 - wydajne i ciche? chce zaznaczyc, ze zalezy mi na jako takiej ciszy, bede mial bude dosc dobrze wietrzona z przodu 2x120 z tylu 1x120, do tego dobre zarzadzanie kablami, zeby jakos to gralo

Dysk SSD Plextor M5 Pro 2,5'' 128GB, SATA III - tutaj nie mam zadnych pytan

Dysk HDD - chyba zdecyduje sie na propozycje leona

Obudowa, mam wiec zostaje poki co

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX770 2048MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP OverClock potrójny went - boje sie, ze nie bedzie odprowadzac ciepla na zewnatrz i przez to mocno wzrosnie cieplo w obudowie, jak myslicie? Co do CUDA to niby sa wspierane w quadro i tesli, ale chyba w geforce tez skoro posiadaja taka technologie?

 

edit: aha i zapomnialem o jeszcze jednej dosc wazne rzeczy, naped - potrzebuje nagrywarke blue-ray, jaka polecacie? musi byc czarna;p

Edytowane przez Buahin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...