Skocz do zawartości
Nerus

[OC] Q9400 Zalman CNPS14X Temeratury

Rekomendowane odpowiedzi

Specyfikacja sprzętowa:

 

Procesor: Intel Q9400

Płyta główna: Asus P5Q-Pro

Pamięci operacyjne: 2x ( DDR2 2x2GB 800MHz Cl4 LLK) łącznie 8GB

Chłodzenie CPU: Zalman CNPS14X z 2 wentylatorami Scyte SY1212SL12H

Obudowa: Cooler Master elite 331 + j.w. wentylator Scyte na tyli panel oraz jakiś wentylator 120mm na przedni

Zasilacz: Pentagram Silent Force Power Supply 620W

Krta graficzna: AMD Sapphire HD6870 1GB

HDD: Dwa dyski twarde, łączne 1.5 TB

 

Aktualne problemy: Podczas podkręcania procesora i testu stabilności programem Intel Burn Test dostaje temperatury do około 70 stopni, przy czym wentylator jest chłodny, dodatkowo wentylator jest przykręcony mocno do płyty głównej, pastę dałem dzisiaj srebrną z opiłkami, koszt pasty jakieś 10zł. Procesor wygrzewa się już 3h.

 

Aktualnie leci test stabilności Prime95 a temperatury około 56 stopni przy FSB 450 napięcie Vcore 1.31.

 

UWAGA płyta razem z bebechami jest narazie poza obudową, leży na pudełku od płyty głównej.

 

Właśnie dostał freeza Dołączona grafika, podbiłem do 1.33 na vcore, znowu zwisł tuż przy starcie, wkładam do obudowy.

post-197308-0-98704100-1386167729_thumb.jpg

post-197308-0-20216800-1386167731_thumb.jpg

post-197308-0-33890400-1386167732_thumb.jpg

Edytowane przez Nerus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim kierunku dmuchają te wentylatory na cpu?

 

[>>][[>>][<<] ?

 

 

Popracuj nad timingami, napięciem pamięci.

 

Wentylacja

 

{>>} + [>>] [>>] [>>] + {>>}

 

{} - wentylatory na obudowie, od lewej front, po prawej tył obudowy

[] - wentylatory na radiatorze

 

jakiejś firmy, Scyte, oryginalny zalmana, Scyte, Scyte

 

Bios:

@3.2GHz

FSB 400MHz

Strap na 400MHz

Vcore 1.18~1.20

Reszta na auto

 

Napięcie DDR 2.2 tyle co zalecają, timingi z 4-4-4-12 na 5-5-5-15, pamięci robią spokojnie do 1002MHz przy CL5

 

Poczekam jeszcze tydzień i zobaczę czy temperatury spadną, ale wydaje mi się że będę musiał polerować i procka i chłodzenie Dołączona grafika

Zastanawiam się czy nie zajrzeć do środka procka o ile jest tam pasta, czy ktoś może wie czy q9400 ma luty czy pastę ?

 

Ok, udało mi się podciągnąć do @3.6 GHz

 

FSB 450 MHz

VCore( CPU volt ) 1.28125v

Strap na 400MHz (podobno na tej płycie są jakieś problemy z tym strapem)

Pamięci 900MHz przy CL5 2.1v

 

Testowałem na Intel Burn Test Very Hight 4GB, 10 razy max temperatura 71 Stopni, przy czym bardzo nie równomiernie na rdzeniach, 68 do 71, muszę jednak wyszlifować CPU jak i Chłodzenie.

 

Teraz moje pytanie jakie powinienem mieć ustawienia na CPU GTL i PPL oraz FSB Termination jak i na NB ? Aktualnie mam Auto.

Edytowane przez Nerus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDATE 08.12.2013

 

Niestety albo ustawienia albo za mało na Vcore bo Planet Side 2 wyłącza się po kilkunastu minutach.

Jakieś pomysły ?

Wydaje mi się że da się osiągnąć te 475 MHz czyli 3.8 GHz. Tylko nie mam pojęcia co mam dociągnąć NB na napięciach, FSB i PPL i jakiego rzędu ?

Edytowane przez Nerus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDATE !!!

Zrobiłem lapping CPU i Cooler'a temperatury spadły o 15 stopni.

 

Aktualnie mam @3.6GHz kręcę dalej, z tym że jak dam na stałe Vcore np. na 1.37500v to podczas stresu mam spadek do 1.3V, a podczas spoczynku rośnie mi do 1.35v wyjaśni mi ktoś tą przypadłość ?

 

P.S. Zapodam potem ustawienia dla @3.6 może się komuś przydadzą.

Edytowane przez Nerus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...