Skocz do zawartości
jomazafaka

Lenovo G500H i5-3230M/8GB/120+1000/DVD-RW/Win8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Moja stara stacjonarka powoli wysiada (E2160 1,8GHz@2,7GHz + Radeon 5770) i mam zamiar przesiąść się na laptopa. Będę go używał tylko w domu w połączeniu z monitorem 23-24 cale, czyli laptop będzie po prostu pełnił rolę stacjonarki. Zastosowanie to internet, filmy. Nie gram w wymagające gry, więc karta graficzna może być zintegrowana (tu wątpliwość: czy taka integra uciągnie bez problemów rozdzielczość full HD monitora 23-24"?).

Zależy mi przede wszystkim na płynności działania systemu - nie chcę żadnych cięć na filmach itd. i laptop musi być conajmniej tak szybki jak moja obecna stacjonarka (oczywiście im szybszy tym lepiej).  W związku z tym wymyśliłem, że pojdę w stronę SSD i 8GB RAM + procesor, który będzie miał taktowanie przynajmniej 2,4 GHz. Dodatkowo laptop musi posiadać system operacyjny (Win 7 albo 8 - to już obojętne). Design to w sumie drugorzędna sprawa, ale powinien być dobrze spasowany.

 

Koniec końców skłaniam się ku Lenovo G500H w tej konfiguracji: http://www.x-kom.pl/p/160363-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-g500h-i5-3230m-8gb-1201000-dvd-rw-win8.html# (2649zł).

 

I tu prośba do Was o opinie czy można coś podobnego/lepszego w tej albo niższej cenie kupić (wolałbym wydać do 2500zł)?

Czy integra uciągnie Full HD bez problemów?

Monitor jaki mam zamiar kupić to: http://www.morele.net/monitor-led-dell-u2312hm-23-ips-fhd-4xusb-90-rot-displayport-dvi-d-3yppg-414946/ tylko z tego co widzę to on nie ma HDMI, a w tym laptopie jest tylko wyjście D-Sub albo HDMI - będą z tym problemy? Szukać monitora z HDMI?

 

Z góry dziękuję za wszystkie opinie/porady/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc co powoduje, że nie chcesz nowej stacjonarki? Bo jeżeli laptop ma być używany tylko w domu, to nie masz szans uzyskać porównywalnego do stacjonarki parametru cena/wydajność. Wydasz więcej, a będziesz miał wolniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu laptop zabierze mi o wiele mniej miejsca + będę mógł go ze sobą zabrać jak zajdzie taka potrzeba. Rozumiem że cena/wydajność zawsze wyjdzie na niekorzyść laptopa. Chodzi mi tylko o to, żeby ten laptop nie był wolniejszy niż moja obecna stacjonarka, a że nie gram więc wydaję mi się że nie powinno to być zbyt trudne do osiągnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...