Jump to content

adashi

Stały użytkownik
 • Posts

  2174
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

adashi last won the day on April 25 2017

adashi had the most liked content!

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  wystarczy że Microsoft wie

adashi's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

355

Reputation

1

Community Answers

 1. Należy przyjąć, że dual rank razem z single rank nie będą działać poprawnie w dual channel. Na niektórych płytach/biosach mogą w ogóle ze sobą nie chcieć działać. Teoretycznie mogłyby działać, ale tak piszą biosy, że to nie działa (moga byc od tego jakieś wyjątki). Jeżeli jest aż taka różnica w cenie, to chyba lepiej kupić dwie nowe, a tę starą sprzedać.
 2. Devil, serio dołączyłeś do piewców gigabajtów z dwiema lewymi rękami? Robią im jakiś preset ustawień i oni bezradni - trza kupować? : - )
 3. R9 390 odpada - to już trupiarnia. 1. Mit to nie jest, ale trochę obrósł legendami. W tej strefie wydajnościowej możesz to pominąć. 2. Nie ma to znaczenia, karty graficzne zasadniczo zawsze reklamujesz za pośrednictwem miejsca zakupu, tak więc dobrze by było mieć dowód zakupu (wyjątek to EVGA).
 4. On jest zawsze aktywny, nie wymaga żadnego włączania. Jeżeli nie działa, znaczy albo jest uszkodzony, albo może ten model karty ma tylko jedno dvi, a akurat dali takiego śledzia z dwoma, ale to drugie w ogóle nie jest podłączone. Nie jets to calkiem niemozliwe, miałem na przykład HD 7850 Gigabyte 1 GB VRAM na pcb od 2 GB VRAM.
 5. GTX 970 używane. Jednakże już GTX 950 (używane) będzie znacznym postępem wobec HD5770, ale pełni radości nie da. Podobnie GTX 1050Ti. Wyżej jest GTX 1060 3GB i na tym kończy się budżet.
 6. Zdecydowanie da radę. Żaden to potwór z GTX 1060.
 7. A jakie to ceny? Przedział dla egzemplarzy z jeszcze działająca gwarancją 750-850 wydaje mi się adekwatny.
 8. Wcale nie są chore, 970-tki to po prostu bardzo udane karty były, a Pascale to postęp głównie marketingowy.
 9. Owszem, ładowanie kasy w topowe płyty jest kompletnie bezsensowne jeżeli się na to patrzy z perspektywy cena/osiągi. Ten Asus może być, równie dobrze może być coś jeszcze tańszego. Pomiędzy 5.0 GHz a 4.6 GHz w praktycznym użytkowaniu róznicy nie dostrzeżesz, w benchach to oczywiście różnica będzie. Trzeba kupić w miarę tanią płytę na Zx70 i tyle. Zestaw bez czytnika/nagrywarki Blu-ray? Dysk SSD jaki? Bo jak jakaś starodawna 120-tka to słabo. TV do grania raczej odpada, bo jaki? FHD słabizna, 4k jeszcze troszkę za słabo ugruntowana technologia. RAM 3200CL16 to jest to samo co 3000CL15 - one wszystkie i tak są na tych samych Hynixach, no ale tu dopłata jest znikoma, więc można dla ładniejszych cyferek.
 10. Interesują Cię zapewne przeróżne rzeczy, ale stabilnego OC 5 GHz na współczesnych procesorach bez: 1) dużej dozy farta; 2) delidu; 3) skilla oraz włożenia w to sporo pracy, nie uzyskasz.
 11. Pewnie czujnik walnięty, bo na takim napięciu procesor długo by nie pożył. Inne programy oraz bios pokazują podobnej klasy wartości?
 12. Testów wprawdzie nie mam żadnych ale z grubsza rozumiejąc jak to działa mogę przypuszczać, że dopłacanie takiej kasy jest czystym obłędem. W wybranych aplikacjach możesz spodziewać się do orientacyjnie 2-5% różnicy szybkości, czasem różnica będzie na poziomie błędu pomiaru. Dodatkowo jest CL14 zamiast CL16, ale pytanie co z resztą timingów. Bo da się tak to wszystko poustawiać w ładowanym profilu, że w ogóle żadnego zysku może nie być, poza specjalnie napisanymi aplikacjami do testowania. Tyle teoria. A z praktyką jak zawsze warto by się zapoznać.
 13. W takiej sytacji ja bym podszedł do tego tak, że nie warto dopłacać więcej niż 20-40 zł do 3570K wobec 25x0K, natomiast w przypadku podobnych cen brałbym 3570K mimo, że nie jest lutowana czapka.
 14. Wartość muzealna takiego zestawu za kilkanaście lat może być naprawdę wysoka, więc jakiś sens to ma... A jeżeli chodzi o wartość użytkową oraz perspektywy upgrade'u, to raczej skłaniałbym się ku Pentium G4560 + płyta H110 + DDR4.
 15. Jeżeli może być używana, w przedziale 400-500 praktycznie jedyny słuszny wybór to GTX 950.
×
×
 • Create New...