Skocz do zawartości
Zardrian

Nowa Plyta Glówna AM3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zepsuła sie moja stara płyta glowna asrock 770 extreme 3. Jako ze w ciągu kilku miesięcy mam zamiar zmienić platformę na intel . Nie na rękę mi kupowanie nowej płyty . Ale muszę . Tak wiec poszukuje mobo socket am3 .

 

Poszukuje taniej i zeby nie była o wiele gorsza od assrocka (moze być lepsza) . Tak by na nowej płycie sprzęt nie chodził o połowę gorzej .

 

Ważne zeby sekcja zasilania procesora obsugiwala do 125w bo tyle ten proc bierze

 

Fajnie by było gdyby miała wejście na usb 3 do front palenu

 

Narazie proponowano mi AsRok M3A770DE ale mam gdzie kupic znajduje sie w uk i nie ma maja juz jej w sprzedaży

 

 

Phenom II x4 955

Be Quiet L8 730W

Kingston 2x2gb

Radeon 6770 HD His

Stara zepsuta płyta Asrock 770 extreme 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI 760G-P43 (FX). Znalazłem taka płytę glowna za 52 pounds . Czyli 260 zł około koszt dodatkowe moze wyjść około 300 zł . Chciałem znalescc tańszych ale nie maja

 

Edit sprawdzilem testy procesor ram i karta grafiki dziala na tej płycie . Ale zalomnialem o ważnej rzeczy . Akurat zielony jestem jeżeli chodzi o ssd . Moze trochę offtop . Ale co potrzeba by podłączyć express sata . Bo na pewno bede miał i bede używał na tej płycie . Nie wiem jAk sie podłącza. Nawet więc pytanie do was czy ów płyta będzie obsługiwała,w 100 %najnowsze dyski ssd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta będzie obsługiwała dyski SSD SATA. Nie osiągną jednak pełnej wydajności, tą uzyskasz dopiero na płytach pod cpu Intela.

 

Rozumiem jaka będzie rozbieżności pomiędzy intelem a amd .

Czy to różnica drastyczna czy raczej nie wielka .

 

Polecono mi tez płytę Gigabyte 970A-UD3 jest akurat tak sie składa ze ów płyta jest dostępna za niska cenę w uk ale bez wszelkich akcesoriów za 225 . . Zdaje sie ze ta płyta jest bardzo dobra i co ważne posiada możliwość podłączenia usb 3 do front panelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli porównasz wyniki testów, różnica będzie drastyczna (przy szybkich dyskach), w codziennym użytkowaniu liczy się czas dostępu, mniej maksymalne transfery.

 

 

I tak bede kupował . Tak tylko pytam z ciekawości . Rozumiem ze po prostu ograniczenie ssd będzie z powodu procesora . A sama płyta nie ma zbyt większego znaczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie procesora a chipsetu. Chipsety Intela mają lepsze kontrolery SATA.

Ok . Dzieki za info . Tak więc zawerzam poszukiwania do 2 płyt . Obie sa dostępne u mnie za ta sama cenę różnica jest taka że Gigabyte 970A-UD3 jest to płyta zwrócona do sprzedawcy moge ja kupic tanio lecz sama płytę z w opakowaniu .( zadałem pytanie czego konkretnie nie ma oraz jAk sprawa z gwarancja)

 

Zas druga płyta to MSI 760G-P43 (FX)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-760ga-p43-fx-amd-760g-socket-am3-pcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-crossfire-760ga-p43-fx-507087/

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-m5a97-le-r2-0-amd-970-socket-am3-2xpcx-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-crossfire-m5a97-le-r2-0-510040/

 

(!!linki mogą nie działać używam mobile tel i )

 

Chce wybrać pomiedzy tymi 2 pierwsza

Msi 760ga-p43-fx

-Polecana na testach z benchmarka

-zintegrowana karta graf czasem przydatnga bardzo sprawa

-specyfikacja wyglada lepiej od 2 z tym ze brak codzenja sekcji zasilania procesora choć za to sa dobre konsendatory itd

-tańsza lecz gorzej wyposażony panel tylni

 

Druga

Asus m5a97-le-r2-0

Drosza co moze oznaczać lepsza jakoś .

-lepsze chłodzenie na sekcji zasilania .

-lepsze wyposażenie tylniego panelu .

-czytałem negatywne opinię o biosie w tym modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie biorę używek mam pecha . Muszę mieć gwarancje długa . Moja płyta padła 1 miech po 2letniej gwarancji

 

Edit

No mysle ze wezmę ta za 200 płn czyli u mnie w uk zapłacę 225 +koszta inne

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-970a-g46-amd-970-socket-am3-2xpcx-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-sli-crossfire-970a-g46-448166/

 

Trochę doplace 20 jakoś w uk i mam radiator na sekcji zasilania . Szkoda ze nie moge znaleść w podobnej cenie z radiatorem i z wyjściem usg 3 do front panelu

Edytowane przez Zardrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...