Skocz do zawartości
Quenas

HD 7770 w Crossfire

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam HD 7770 i zastanawiam się czy nie dokupić identycznej drugiej karty. (Mam wersje od Vertex'a OC)

 

W związku z tym mam kilka pytań:

1. Jaki będzie przyrost wydajności w grach? (np. BF3, BF4, Arma II)

2. Czy do Crossfire wystarczy zasilacz Corsair VS 450W?

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak gdybym chciał zrobić to Crossfire, dopłace te 350zł i mam drugą kartę. (będę to robił za kilka miesięcy więc cena spadnie gdzieś do 300). Nie chce mi się bawić w sprzedawanie i kupowanie nowej karty bo ta jest ok tylko że chciałbym spróbować Crossfire. Wydajność mnie bardzo zadowala.

Czy zasilacz da radę?

Czy mogę kupić ten sam model od innego producenta i czy będzie to współpracować?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez 7770 to low end, po jakiego grzyba z takiego czegos robic crossfire. Cf sie robi z topowych kart gdy brakuje wydajnosci powyzej fhd. Sprzedaj to i kup 760 ktora bedzie wydajniejsza od tego biednego tandemu. Sprzedawac ci sie nie chce a bawic ze sterami, mikroprzycieciami i innymi dolegliwosciami ci sie chce? Jak Cie wydajnosc zadowala to po co druga karta. Gdzie tu logika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logika jest tu że nie mam 900zł na GTX 760, a chcę spróbować Crossfire. Wiem że wydajność będzie mniejsza ale jednak będzie coś ok 80% wyższa w grach.

Przy minimalnym wydatku jest to bardzo zadowalająca propozycja. Nie potrzebuje grać na FULL ULTRA detalach, wystarczą mi tekstury high i filtrowanie przyzwoite bo nie lubię jak na ekranie mam milion efektów i nie widzę przeciwnika w takim BF3. Nigdy nie miałem Crossfire i jednak chciałbym to zrobić bez względu na to że za taką samą cenę dwóch kart mam jedną wydajniejszą.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie CPU posiadasz bo przy CF/SLi ma to duże znaczenie? 
Jeżeli mocy obliczeniowej CPU zacznie brakować, a w przypadku 2xGPU jest większy narzut na CPU niż gdy ma się 1 kartę graficzną, to gdy na ekranie monitora będzie dużo akcji gra może chodzić gorzej niż gdyby była 1 karta graficzna. Ma to duże znaczenie przede wszystkim przy rozgrywce sieciowej z dużą ilością przeciwników.

Edytowane przez KoVol
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...