Skocz do zawartości
jqo2

Pozespoły do oceny (płyta, procesor, RAM)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Wymieniam płytę, procesor i co za tym idzie pamięć ram. W związku z tym zwracam się z prośbą o ocenę tych trzech podzespołów. Będą one współpracować z dwiema MSI GTX 660 Twin Frozr OC. Komputer służy do gier w natywnej rozdzielczość monitora 1080p.

 

 

Intel Core i5 4670K / 3.4 GHz 194,89 euro

MSI Z87-G45 Gaming - Moederbord 128,9 euro

Kingston HyperX Beast  91,9 euro

 

Budżet na ten cel około 400 euro. Da się zejść trochę z tej ceny ? na przykład tańszy RAM ? wstępnie procesor będzie chłodzony boxowym coolerem. za jakiś miesiąc wymienię go na coś lepszego (zasilacz również) i co za tym idzie będę procesor mocno podkręcał. 

 

ps. 

 

czy zasilacz OCZ 550W Fatal1ty Series pociągnie tą konfiguracje na razie bez OC ? 

Edytowane przez jqo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo niech wezmie MSI Z87 G43. Sprzedaj te karty, bo w grach co SLI sie bedzie gorzej skalowac to bedziesz mial gorzej niz na jednym mocniejszym GPU. Owszem teraz wiekszosc gier lepiej dziala na SLI. Nvidia ciagle cos tam usprawnia w swoich sterownikach i dodaje kolejne gry, ale z tym przyrostem wydajnosci bywa roznie. Zawsze uwazalem ze SLI z dwoch slabszych GPU to nie jest dobry pomysl. Co innego z GTX 670 np.  Wez i5 4670K + MSI Z87 G43 + GTX 770. Zalezy ile dostaniesz za te 660 tki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, znalazłem dwa sklepy które prześlą mi te podzespoły w ciągu 1 dnia (zależy mi na czasie) ceny są jednakowe i tak naprawdę interesuje mnie która płyta główna jest lepsza.

 

 

Intel Core i5 4670K / 3.4 GHz 194,89

ASRock Z87 Extreme4 121,5

Kingston HyperX Beast € 93,90

 

i drugi

 

MSI Z87-G45 Gaming 125,00 

Intel Core i5-4670K 207,99

Corsair Vengeance 1600-8GB (2x4GB) 78,99 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...