Skocz do zawartości
Driden

Sieć w całym mieszkaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno zmieniłem dostawcę internetu na Vectrę i niestety matka poprosiła o położenie routera po drugiej stronie mieszkania i teraz trzeba rozszerzyć sieć do mojego pokoju. Niestety ja się nie znam, więc liczę na wasze rady. :) Poniżej zamieszczam "schemat" mieszkania. W tej chwili posiadam dwa routery: nieużywany TP-Link wr740N i ten od Vectry - Cisco epc3925.

 

Dodam, że próbowałem ustawić WDS między Cisco, a TP-Linkiem - niestety nie działało.

 

Legenda:

Czerwona kropka - Cisco epc3925

Niebieskie kropki - urządzenia, które muszę podłączyć na ETH.

Zielona kropka - TP-Link wr740N

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, kupiłem w/w router, wszystko działa na Cisco i na nowym TP-Linku, natomiast jest problem - mała prędkość łącza na AP. Testowałem prędkość połączenia na wifi na laptopie w tym samym pokoju co AP i wyszło niecałe 2mbps, a mam wykupiony internet 60mb. Może to być wina ustawień Cisco? W ustawieniach wifi AP mam tryb mieszany do 150mbps. Może lepiej ustawić standard n na sztywno na obu routerach?

 

EDIT: Wymyśliłem jeszcze jeden sposób, tryb bridge na Cisco ze starym TP-Linkiem WR740N i wtedy użyć AP. Podejrzewam, że Cisco ma słabszą antenę.

Edytowane przez Driden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chemik16, z tego co wyczytałem, to do mojego v2 się nie da.

 

@jimasek, Cisco EC3925 od dostawcy, sprawdzałem konfigurację kilkukrotnie - nic to nie dało. A na Cisco działa na wifi po drugiej stronie mieszkania na poziomie 37Mbps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z transferem po podłączeniu się do TP-Linka skonfigurowanego jakos AP bridge. Jak się podłączę do Cisco to transfer jest około 35-40Mb, po podłączeniu do TP-Linka jest <5Mbps. Co dziwniejsze jest tak tylko w przypadku downloadu, upload na poziomie 4,5-5,5Mbps na obu routerach. Do AP mam też podłączonego Xboxa 360 po kablu i czasami samo mi zrywa połączenie z Xbox Live.

 

W moim pokoju (odsyłam do schematu w 1. poście - zielona kropka w tej chwili to AP TP-Link WR743ND) sygnał wifi z Cisco na poziomie 70%+. 

 

Dodam, że Cisco działa tylko w trybie b i g - nie obsługuje n. I niestety jest to sprzęt providera z ograniczoną możliwością konfiguracji, a chciałem ustawić bridge po ETH między Cisco, a TP-Linkiem WR740N i ustawić tryb n - może to by pomogło?

Edytowane przez Driden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro na Cisco masz 802.11g to n-ka na TP-linku ci nic nie da. Daj konfigurację Wireless Settings z WR743ND

Nie jestem teraz w domu, ale mam ustawione standardowo, nazwa sieci wifi inna niż cisco, kanał auto (taki sam jak cisco), bgn mixed i szerokość pasma 20MHz. Problem jest w tym, że nie działa wolno tylko po wifi, ale po ETH też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To logiczne. Ustaw b+g i spróbuj wtedy po testować. Jaki masz poziom sygnału z Cisco na TP-Linku?

Ok, dzięki za rady. Jak wrócę do domu to ustawie i sprawdzę. Tak samo sprawdzę poziom sygnału na TP-Linku i dam znać jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą jaką masz prędkość internetu według umowy? Jak powyżej 54mbit to provider powinien ci zagwarantować router z N, bo standard G powyżej 54 nie obsługuje ;PTapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...