Skocz do zawartości
Dvd3K

Zamiana 8800 GT + Athlon II x2 245 na co ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

Czuje że mój zestaw powoli się męczy ;) mam następującą płytę główną: asrock AOD790GX.

 

Grafika to 8800 GT gigabyte oraz Athlon IIx2 245 (podkręcam do 3450mhz stabilnie).

Moje pytanie brzmi :

Na co zmienić GRAFIKĘ i ewentualnie procesor - aby odczuć wyraźny skok wydajności.??

 

 

Proszę o pomoc ;) !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym to zasilasz/planujesz zasilać?

Dobre pytanie !

 

obecna moja zasiłka to BeQiuet E6-400W z 2 liniami 12V =384W..

 

Właśnie ogarnąłem kalulatorem że potrzebowałbym okolo 415W - przy czym po mojemu bezpiecznie byłoby mieć na 12V 440W - i  jak najbardziej mogłby Twój zestaw tutaj pofrunąć :)

 

 

Powiedz mi, jak odbierasz Twój zasilacz pod wzgledem głośności?

Edytowane przez Dvd3K
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi, jak odbierasz Twój zasilacz pod wzgledem głośności?

Jest cichy. Pod obciążeniem potrafi być trochę głośniejszy, bo ma jakiś wewnętrzny kontroler sterujący pracą wentylatora

Edytowane przez stivo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój bequiet sobie poradzi z 965 i 650 boost.

Myślisz ze nie będzie się pocił? W razie gdyby nie wytrzymywał to nic się spalić nie powinno a jedynie sie nie włączy cała jednostka, prawda?

 

 

Jest cichy. Pod obciążeniem potrafi być trochę głośniejszy, bo ma jakiś wewnętrzny kontroler sterujący pracą wentylatora

Rozumiem, że polecasz zestaw podobny do Twojego? Czy po upływie czasu nie zmieniłbyś karty czy procesora na inny sprzęt?

Edytowane przez Dvd3K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ogarnąłem kalulatorem że potrzebowałbym okolo 415W - przy czym po mojemu bezpiecznie byłoby mieć na 12V 440W - i  jak najbardziej mogłby Twój zestaw tutaj pofrunąć Dołączona grafika

Możesz się pochwalić, jak to wyliczyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że polecasz zestaw podobny do Twojego? Czy po upływie czasu nie zmieniłbyś karty czy procesora na inny sprzęt?

U mnie zmiana była z 8800GS, więc skok jest. Mój zestaw mi odpowiada, ale wiadomo, że w planach jest wymiana platformy na coś nowszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz się pochwalić, jak to wyliczyłeś?

Zapewne w jakimś kalkulatorze online do obliczania mocy zasilacza ;)

Miałem 965, podkręconego do 3,8GHz (na auto - 1,48V), i z radeonem 6770 (TDP 108W vs 134W w 650 ti boost) cały komp z gniazdka brał max 320W (obciążenie prime95 + furmark/zasilacz z sygnaturki, bez certyfikatu sprawności).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obliczyłem to w kalkulatorze mocy enermax - nie pochwalacie takich obliczeń?;>

 

 

Leon166 - dałeś mi teraz do myślenia, rozumiem że brał do 320 nawet pod obciążeniem?

więc chyba nie warto teraz martwić się zasilaczem..

 

 

Jak myślicie, czy 650 Ti Boost - to najlepsze opcja dla mnie na teraz?

Edytowane przez Dvd3K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak 320 pod obciążeniem, nawet napisałem jakimi benchmarkami był obciążany ;)

Przy graniu, cały komp to coś koło 290W brał max (zależnie od tytułu).

650 ti boost to rozsądna karta do tego procesora, mocniejsza będzie hamowana. Spokojnie pograsz w full HD, z nieco mniejszą ilością "bajerów".

Kalkulatory producentów zasilaczy mają tendencję do sporego przesadzania z mocą ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo ! sprawę zasilacza mam rozwiązaną :)

 

Teraz zastanawiam się, czy Palit GF 650 Ti Boost - będzie ok czy zaoszczędzić 90 złotych i wybrać HD 7790 Gigabyte OC ?  Jaką decyzję Wy byście podjęli?

 

i  do Phenoma II x4 965 jakie chłodzenie? (w athlonie II 245x2 używałem boxowego i na podkręceniu wymiatało - jak to wygląda w phenomie?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...