Skocz do zawartości
Twins

komputer się restartuje podczas włączania windowsa.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj kupiłem nowy komputer. Mianowicie zasilacz,procka,ram,bude,plyte. Po zlozeniu tego wszystkiego + komponenty ze starego komputera, czyli (HDD,nagrywarka DVD, karte graf) wlaczylem komputer ktory resetartuje sie za kazdym razem przy probie wczytania windowsa. Probowalem nawet odpalic zestaw z innym dyskiem hdd pozyczonym od kumpla, lecz problem nie ustal. Czy ktos mial doczynienia z takim problemem? przy odbiorze zestawu podobno komputer byl sprawdzany i wszystko chodzilo.

Proc: i5-4670k
Plyta: asrock z87 extreme4
Zasilacz: superflower golden green pro 550w
Buda: zalman z9/u3
RAM: Crucial Ballistix Tactical DDR3-1600 CL8 - 8GB 

Ponizej sa czesci ktore przelozylem ze starego komputera.

Grafika: radeon HD 7770 asus 1gb ( miesiac temu byla kupowana nowa)
HDD: Hitachi 500GB HDP725050GLA360 
Nagrywarka: dvd writer model sh-s223

 

Na dysku zainstalowany jest win7 / 64bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym co był, po prostu podłączyłem dysk tak jak był w starym kompie do nowego. Nie sądzę by był to problem windowsa bo trochę dziwnym by było żeby z innego dysku wywalało w tym samym miejscu. Ojciec dzwonił do znajomego który zna się trochę więcej na zagadnieniach tego typu i powiedział że może być coś nie ustawione w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary sprzęt wyglądał tak:

 

Proc: http://pl.tinypic.com/view.php?pic=fatnpj&s=6#.Ur8iLdLuK2U

Płyta: Gigabyte GA-G31M-S2L
Zasilacz: Enlight GPS-400AB C
Karta Graficzna: ATI Radeon HD 3600 Series (stara) ktora wymienilem na Radeona HD7770 od asusa
Pamiec: 3gb, ddr3

 

Próbowaliśmy z kolega włączyć tryb awaryjny na jego dysku, lecz również bezskutecznie po załadowaniu plików nastąpił reset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj Windowsa na nowo i prawdopodobnie problem zniknie. Możesz też sprawdzić ram memtestem.

Ew. jeśli Ci się chce to złóż stary komputer, odpal Windowsa, zainstaluj standardowe sterowniki od kontrolera dysku i wtedy spróbuj uruchomić Windowsa na nowym sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zabieram za pobieranie nowego wina, z aktualnej płyty co mam nie chce bootowac. Stary sprzęt się nie włączy, przestał wyświetlać w ogóle obraz jakby monitor był na czuwaniu a komp chodził, dlatego też zdecydowałem się na nowy zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak windows nie chce się zbootować z płyty to masz faktycznie coś mocno namieszane w biosie. próbować zrobić clear cmosa? wepnij pena do usb i zrób klawiszem F12 zrzuty ekranu z biosu (będąc w biosie) może uda się znaleźć przyczynę braku startu. wrzuć tutaj albo na jakiś serwer wszystkie okna biosa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resetowałem płytę zworką od biosu, jeśli o to Ci chodzi. Ściągałem również drivery bezposrednio przez neta z biosu na usb i robiłem też instant flash. Poniżej masz screeny z biosu, jeśli czegoś nie ująłem to pisz zrobię te które będą potrzebne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up. Robiłem to na początku i nic nie daje. Dodatkowo zrobiłem obraz plyty iso (tej z windowsem) i wrzuciłem na nową płytę, nie pomaga... również pobrałem nowy system z netu i wypaliłem w iso. Ciągle nie chce bootować. Brakuje mi pomysłów co dalej ;(

 

 

@EDIT: Włączyłem opcje asmedia, przed logo asrocka pojawia się parę linijek tekstu, na których jest napisane coś takiego:
Asmedia xxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
S.M.A.R.T Supported
Using PCIE Gen 2
Can't find any devices.
 
Czyli wychodzi na to ze nie widzi żadnych urządzeń? może się to uda jakoś rozgryźć xD
Edytowane przez Twins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asmedia dobrze pokazuje bo nie masz podpiętego do niego żadnego dysku. 

 

z ustawień w biosie spróbuj wyłączyć dynamic storage accelerator w advanced / storage configuration może to pomoże... 

 

załaduj też profil XMP pamięci może to też ma wpływ na stabilność. 

 

trudno jest tak coś z daleka wymyślić. wygląda to tak że instalka windowsa nie widzi kontrolera dysków i się restartuje. masz instalkę windowsa 7 z SP1? spróbuj też instalką 8 może z nią chociaż system postawisz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie w storage configuration nic nie pomogło, nie wiem jak załadować ten XMP profil. Ten win który miałem jest bez sp1, a ten który ściągnąłem posiada sp1. Zmiany z lagency na EuFI botowania również próbowałem. Postaram się ściągnąć win 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie dziwie że windows z płyty nie chce Ci się zbootować skoro pierszą opcją jest dysk twardy... Przynajmniej tak wynika ze screenów, zmień sobie na cdrom na numer 1 i się zbootuje, ewentualnie jak włączysz komputer wciskaj F12 i będziesz miał opcje bootowania i wybierz cdrom czy tam dvdrom.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Shadowek, Próbowałem bootować przez F11 (u mnie jest zamiast 12) i normalnie się włącza windows zamiast czytać płytę. Jak kolega wyżej napisał to aż tak bardzo nie brakuje mi wyobraźni by nie ustawić 1# opcji bootowania dvd. Screeny zostały zrobione po resecie MOBO na podstawowych ustawieniach. Wracając do bootowania to próbowałem chyba we wszystkich ustawieniach dysku z biosu, a on dalej jest ślepy... Jutro udam się do znajomego ojca lub odrazu do sklepu w celu rozwiązania problemu, mam nadzieje że nie będzie miał wycieczki gwarancyjnej. Oczywiście jak się uda rozwiązać problem lub będę coś więcej wiedział to napisze, pewnie się przyda komuś na przyszłość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, winnemu są kopie windowsow które ściągnąłem i ta którą miałem. Okazało się że te 2 z neta oraz ta co ją miałem nie chciały bootować, po ściągnięciu 3 kopii (trafiła się ang na dodatek) boot zaskoczył i udało mi się wrzucić nakładkę. Aktualnie kopiuje pliki ze starego systemu następnie poleci format i wgram nowy win. Dziękuje Wam za pomoc. Jednak problem okazał się błahy tam jak z kolegą zakładaliśmy na samym początku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...