Skocz do zawartości
dmdmarcin

Awaria komputera - samoczynne wyłączanie zaraz po uruchomieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z komputerem który polega na tym że komputer samoczynnie się wyłancza zaraz po uruchomieniu.

Wszystko się zaczeło od wymntowania karty graficznej oraz zasilacza, w celu uruchomienia innego kompa. Wszystko poszło tak jak trzeba, po wykonaniu pracy na innym kompie wszystko zaczołem montować na swoje miejsce, grafika i zasilacz wróciły do swojej właściwej jednoski. Komputer uruchomiłem, posiedziałem na nim z 15 min w celu sprawdzenia czy wszystko działa po montarzu, następnie wyłączyłem kompa.
W tym momencie zaczyna się problem ponieważ brat dzisiaj uruchommił komputer i ledwo załadował się system a komputer sam się wyłączył. No to jak się wyłączył to go jeszcze raz włączył i tym razem zgasł na etapie bios-u, kolejnym razem ledwo zaczą się ładować system i też zgasł.
Od nowa wszystko podłączyłem, poza procesorem i pamięcią, i problem nadal występuje.

Czy może ktoś coś doradzić, pomódz jak rozwiązać ten problem.


specyfikacja:
AMD 3800x2
MOBOMSI K9N Neo
1 GB DDR II GoodRAM
GPU ASUS 3650
Seagate 250gb sata 2
DVD-RW LG ATA
karta sieciowa tp-link
PSU Fortron FSP350-60HLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na logikę to z zasilaczem coś musiało się stać, kiedy go używałeś w tym innym kompie. Spróbuj uruchomić na innym zasilaczu, jeśli masz taką możliwość.

 

Jest jeszcze inna możliwość. Sprawdź, czy wtyczki zasilania (24-pinowa i ta od procesora) siedzą ciasno w płycie.

Edytowane przez grzechotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z chłodzeniem. Jakaś część jest nie chłodzona i system automatycznie się wyłącza po osiągnięciu krytycznej temperatury. Sprawdź, czy karta nie ma poluzowanego chłodzenia albo czy jakaś część nie "lata" w obudowie zasilacza. Jakby wtyczka nie wchodziła, system w ogóle by się nie uruchomił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...