Skocz do zawartości
Adam277

MSI G41M-P33 Combo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z pamięcią ram, kupilem nowe kosci, konkretnie te. http://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-2x4gb-1333mhz-ddr3-non-ecc-cl9-dimm-blue-khx1333c9d3b1k2-8g-363447/

Problem polega na tym, ze jak podlacze nowe pamieci, czy obie na raz czy tylko jedna. Komputer sie uruchamia, tzn. zaczynaja sie krecic wiatraczki i wgl. ale gasnie i znow to samo i tak jest caly czas w kolko. na DDR2 dziala normalnie, na tych DDR3 jest problem. Robilem reset biosiu. Nic nie pomoglo dalej to samo.

 

MSI G41M-P33 Combo

Intel Pentium Dual Core E5700

GT 430

Zasilacz od HP 300W.

 

I nie wiem co mam robic z tymi pamieciami. Prosilbym o jakas rady. Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo nie mam na stanie, popytam, zobacze. Ale dziwi mnie ten fakt. Z tego co znalazlem na internecie, nie tylko ja mam problem z ta plyta i ramami 1333mhz.

 

PS. Jakies inne pomysly? Jak przekladalem ramy, to mialem podobny problem z ddr2, po resecie biosu zadzialaly.

Edytowane przez Adam277

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ileż to ja się namęczyłem z DDR3 na tej płycie ... ech.

Ale w końcu się udało.

Z użyciem DDR3 na tej płycie jest dość specyficzna i dziwna sytuacja. Opisze to na moim przykladzie i doświadczeniu.

Kupiłem 1 szt 4GB kingstona i 1 szt 2GB tez kingstona, obydwie 1333.

Montaż / start systemu i ... komputer sie non stop restartował emitujac dzwiek wskazujacy na błąd pamięci ram.

Metodą prób i błędów wyciągnołem 1 kośc (2gb) i znowu start. Komputer normalnie wystartował i pracował w koncu.

Podmieniłem kosci wstawiajac 2 gb i .... znowu nie chciał się uruchomić.

Pamięć sprawdziłem więc na innym sprzęcie i ... okazała sie być dobra.

No ale na mojej płycie nie chciała chodzić. Wróciłem więc do starej kości delphine 2gb 1333 montujac i dokładając ją do 4gb.

Komputer pracuje na tych kosciach bez zarzutu.

A że diabeł tkwi w szczegółach ... obydwie kości banki pamięci mają po obydwu swoich stronach.

Użyta wczesniej 2gb miała tylko po jednej.

Wiem że to dziwne ale zadna kosc która ma bank pamięci po jednej stronie na mojej płycie nie chce pracowac.

Nie łaczyłem natomiast DDR3 z DDR2 do współpracy na tej płycie ponieważ sama płyta obsługuje tylko 8 GB pamięci RAM, a DDR2 które posiadam spowolniała by ich współprace.

Edytowane przez V3NI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...