Skocz do zawartości
Mikey1902

Monitor do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje zakupić nowy monitor, trochę ostatnio szukałem ale bez konkretów. Główne zastosowanie to gry (Battlefield 4, CS:GO), budżet: 1300+/-.Wysłane z mojego HTC Desire X za pomocą Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy, chwalą TN-ki(6 bitów kolorów) w niektórych modelach (właszcza nowsze) jakość zarówno w graniu jak w normalnym użytku. Ale niestety nie znam tych modeli, jedynie chodzi mi po głowie Eizo FS 2333. Proponuję znaleźć w sieci jakieś filmiki, jak sprawują się gry w tym modelu. Ale w końcu to monitor IPS (10 bitów kolorów) oraz 3.4 ms reakcji...takiej matrycy z tym czasem innego nie znajdziesz!

 

Jeśli Cie to zainteresuje tu masz link ranking monitorów w danych kategoriach.

Monitore für Spieler - do gier

Monitore für Grafiker - do grafiki

Monitore für Allrounder - prawie do wszystkiego

Preisgünstige Monitore - do prac biurowych

..potem wybierasz jaką cale cie interesują, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem że TN no ale do gier innego nie znajdę teraz ten co mam pewnie też TN (LG Flatron E1960)

Teraz się zastanawiam który będzie najlepszy ASUS ten czy może PHILIPS?

Chyba że warto czekać na nowości po CES?

Edytowane przez wisNia1902

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam monitora do gier 27". W tej samej cenie jest LG i Philips. LG to TFT IPS a Philips to AH IPS. Który lepszy?

 

http://www.morele.net/monitor-led-lg-27ea33-27ea33v-b-27-ips-led-fhd-5ms-5mln-1-hdmi-dvi-548124/

http://www.morele.net/monitor-led-philips-274e5qhab-592555/

 

Czy może w tej kwocie znajdzie się coś lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wróżką, nie wiem czy coś będzie po CES. Na stan obecny można tylko wybrać jakie są dostępne. Jak chcesz czekać to proszę bardzo Dołączona grafika

Ogólnie dodam, że nie warto brać tych monitorów 27 cali, nawet jeśli ma bliżej niż 70 cm odległości od monitora. Chyba, że w innej rozdzielczości, np.2560 x 1440 i wyżej...ale to są tylko zalecenia.

 

Gacek18 w tej przedziale cenowej to lepszego raczej nie znajdziesz. Spróbuj skorzystać tych linków które podałem. Może znajdzie coś lepszego dla ciebie Dołączona grafika

 

A przy okazji tak będzie wyglądać

Edytowane przez tyranxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nie wiem co brać. Czy tego Asusa czy ips. Głównie komputer użytkuje do gier, filmów i oglądania meczów.Wysłane z mojego HTC Desire X za pomocą Tapatalk 4

Edytowane przez wisNia1902

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz PC z wyższej półki, to możesz śmiało wziąć szybką TN-ke. Podaj jaką masz grafe w zestawie lub jak chcesz podaj cały konfig. Wtedy zobaczymy co da się zrobić. Ale skoro już podałeść do czego ma służyć to lepszym wyjściem jest Eizo FS2333 albo droższą wersje FG2421 (wg tego posta)..ale widzę, że zmieniłeść zdanie więc optymalnym rozwiązaniem jest Eizo FS2333.

 

A jeszcze prościej wybierz kategorie dla ciebie (spiele) i porównaj monitory wg ilości gwiazdek na podstawie tego posta.

 

Jak wybrałem do mojego zestawu Eizo FS2333 i kupię ją w tym roku.

Edytowane przez tyranxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor robiony przy współpracy z teamem fnatic powinien się chyba nadawać do gier, nie uważasz? Ten Eizo to najszybszy IPS na rynku jaki istnieje. Tak więc że wszystkich IPS nadaje się najbardziej do gier. Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że jest to najlepszy monitor 60Hz do gier. Przy okazji: http://www.gaming.eizo.pl/funkcje/smart-insightTapatalk 4 @ SGS 3

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bierz jakąś 120-144 Hz TN i będzie ok. Albo szybszy monitor i słabsze kolory albo wolniejszy monitor i lepsze kolory. Albo Eizo fg2421 za 2100 zł, który łączy obie cechy ;PTak swoją drogą upewnij się, że ten Asus z gsync ma faktycznie gsync. Bo z tego co mi wiadomo to aktualne modele gsync nie mają. Mieli je dopiero wprowadzić w odświeżonym modelu jakoś w lutym / marcu (cena też ma skoczyć jakoś o 50$)Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu wybrałbym BenQ XL2411T. Skoro grasz głównie w fps'y, to 120hz jest 'got to be'. Dużo profesjonalnych graczy używa właśnie tego modelu, więc w razie pytań możesz wejść sobie na Twitch i zadać je jakiemuś streamerowi. Drugą zaletą jest 'helpdesk' tworzony przez community. Jest to popularny monitor wśród graczy, więc bardzo szybko znajdziesz jakikolwiek support w razie potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...