Skocz do zawartości
Negatives

Laptop 3 000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż chcę zakupić laptopa na którego mogę przeznaczyć 3 000zł. Generalnie sprzęt głównie będzie wykorzystywany do śmigania po necie, od czasu do czasu do grania między innymi w Diablo III z laptopem przemieszczać będę się sporadycznie. No i gwiazdka pojawia się w co uderzyć ? Mam parę propozycji pytanie czy w 100% będą wykorzystywane przy moich potrzebach ?
Jednym słowem proszę o waszą pomoc w sprecyzowaniu na co postawić aby nie kupić złoma no i też nie przepłacić ; )

 

Asus X750JB
DELL Inspiron 17R
DELL Inspiron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Generalnie sprzęt głównie będzie wykorzystywany do śmigania po necie, od czasu do czasu do grania między innymi w Diablo III

 

Nie widzę sensu pchania się w pełny procek i7 (nie wykorzystasz do tych czynności potencjału czterech rdzeni)

-a zwyczajnie ten procek będzie się nudził a tylko generował znacznie wyższe temperatury

Rozumiem że celujesz w 17cali

-a jak z systemem potrzebny ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam służbowego Asusa X53s - i7-2670QM, 8gb ram, HD7610. Co prawda jest to jeszcze Sandy Bridge, ale TDP ma podobne do i7-4700HQ, które jest w podanym przez Ciebie Asusie.

 

Powiem tak.

 

- w normalnych warunkach nie da się zapchać tego procesora - na notebooku zazwyczaj nie robi się rzeczy, które będą w stanie zutylizować i7, a jeśli nawet, to pewnie chce się kilka innych pierdół o lepszych parametrach, niż są w notebooku za 3K. Ja brałem swojego w celu uruchamiania 2-3 maszyn wirtualnych i średnio się to sprawdza.

- aku 5200mAh wytrzymuje jakoś 1h20min jak nic nie robię i przełączam grafikę na iGPU. W podanym przez Ciebie jest 2950 mAh przy matrycy 17 - czyli będzie to zdecydowanie komp stacjonarny z możliwością przeniesienia.

- u mnie wystarczy odpalić Fallout3/NV, żeby był tak gorący, że rąk się nie da na nim trzymać - zwłaszcza lewej, czyli akurat WSAD. Poważnie, męczy nawet w zimie.

 

Drugi dell ma cut nisko taktowanego tego i5.

 

Jak mówi kolega - szukaj czegoś z i5 z możliwie dużym zegarem - jakieś 4x70, nie wiem, który teraz jest best value. Więcej zyskasz, niż z i7.

Ja od razu szukałbym kieszeni na HD do bay'a DVD i robił dual HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że celujesz w 17cali

-a jak z systemem potrzebny ?!

 

OK, wiem już że i5, raczej tak. Jeżeli chodzi o system to nie musi go być.

 

Wolałbym, aby się nie grzał ; ) Na spokojnie sobie zaraz przejżę, a gdybyście mieli jakieś ciekawe propozycje to śmiało piszcie.

 

Panowie, a co myślicie o tych ?

 

DELL Inspiron 17R 5721

DELL Inspiron 17R 5737

ASUS X75VB-TY045H

Toshiba Satellite L870-15W

Edytowane przez Negatives

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podeślę Ci jednego z chłodniejszych a i zarazem cichszych 

lenovo na pełnym i5 matowa matryca podświetlania klawa

pełne gpu gt745 - więc i pykniesz spokojnie w jakieś gry

express cache to i system będzie wstawał szybciej

http://www.x-kom.pl/p/161098-notebook-laptop-17-3-lenovo-ibm-z710-i5-4200m-8gb-1000-dvd-rw-gt745m.html?partnerid=100487700&sm12=NDk=&ts=1389538513&token=ac9b4d77dcb32ce72dadc76f22bc6461

ewentualnie taki dell

(co prawda i7 ale to ulv więc niskonapięciowy o wydajności ~~i5m)

http://www.x-kom.pl/p/161432-notebook-laptop-17-3-dell-inspiron-5737-i7-4500u-8gb-1000-hd8870m.html?partnerid=100487700&sm12=NDk=&ts=1389538513&token=ac9b4d77dcb32ce72dadc76f22bc6461

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podeślę Ci jednego z chłodniejszych a i zarazem cichszych 

lenovo na pełnym i5 matowa matryca podświetlania klawa

 

Ciekawe - napisane jest 

Typ ekranu Błyszczący, LED

 

Całkiem przyjemny notebook, jeszcze tylko wywalić DVD i wsadzić SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Co Ci gtx 760 do diablo 3 ?

 

W Tym wypdaku o wiele lepiej kupić lapka z FHD bo będzie sporadycznie używany do gier a jakoś matrycy w normalnej pracy będzie o wiele lepsza niż w zwykłych, pozatym będzie większy obszar roboczy co wiecej matryce FHD  lepsze parametry, takie jak odwzorowanie barw, kąty widzenia, jasność.

Dlatego lepiej wziaść MSI zaproponowane przezemnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, że temat żyję i każdy chcę pomóc. Tylko nie jestem zdecydowany, a chciałbym do końca miesiąca kupić sprzęt.

"Pan" który reklamuje conowego to akurat żadna pomoc, skoro opisują Acera którego bym nie kupił nawet za 100 zł...

 

OK, ostatecznie wybrałem te dwa :

Dell

Lenovo

Moje typy mają po 12 GB ramu,
Dell: Radeon HD 8870M, bateria 5900 mAh, Li-Ion

Lenovo GeForce GT 745M, bateria 2800 mAh, Li-Ion, podświetlona klawiatura ( czy faktycznie jest to tak przydatna funkcja ? )

Co wy na to ?

Edytowane przez Negatives

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...