Skocz do zawartości
diehardpl

Zestaw ok 2000 zł. do bazy postgresql

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Składam zestaw za ok 2k pln, jest to budżet w którym najchętniej bym się zmieścił ale jeśli trzeba dorzucę parę złoty lub nawet trochę więcej. Ze sprzętu który posiadam zamierzam wykorzystać dysk ssd 250gb samsung 830 system a później dokupić kartę graficzną a więc składamy bez hdd grafy i monitorów. Co do wymagań to komputer będzie pracował na sporej bazie postgresql (aktualnie ok 80gb) i musi mieć możliwość podłączenia 2 monitorów a w przyszłości po dorzuceniu karty graficznej 3 monitorów z rozdziałką 2560x1440+. Skupiamy się na wypasionym procku, 8gb ramu na razie wystarczy ewentualnie dorzucę drugie tyle pewnie razem z kartą graficzną. Szkielet zestawu mam z forum branżowego, jestem również otwarty na inne propozycje. Temat overclockingu nie kręci mnie specjalnie bo nie jestem na czasie ze sprzętem od dobrych 10 lat poza tym komp do pracy wymagający pełnej stabilności niekoniecznie nastawiony na max. wydajność w grach w które będę grał sporadycznie albo wcale. Jeśli jednak stosunek ceny do jakości byłby dużo wyższy mogę rozważyć.

 

Do konkretów:

http://www.morele.net/inventory/info/IzoF8Q/

 

Obudowę podmieniłem na taką jaka mi się podoba i przy niej chce zostać, jeśli trzeba chętnie dorzucę więcej wentylatorów (tylko ile i jakich?) i ewentualnie jakiś moduł sterujący (komp często będzie chodził po 24h fajnie żeby było w miarę cicho a jak dobrze pamiętam jednym ze sposobów jest dodanie wentylatorów i obniżenie obrotów. Zasilacz nie wiem czy nie za słaby planując dorzucenie karty graficznej ze średniej półki? Przyda się również awaryjnie dobra karta wifi jak braknie kabla i tu chyba nie ma co się bawić w usb? Czy do zamontowania mojego ssd potrzebuje jakiś elementów montażowych?

 

Z góry dzięki za pomoc i pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komp do pracy i do tego chodzi 24 na dobe czesto, to odrzuciłbym pomysł z OC.

Kolega wyżej mocno przekroczył budżet, w sumie gdzieś z 20%:P

W 2k da się zmieścić z taką skrzynią:
http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJyrViooyk8pzS5RsopWMjW1sFDSAVImhkDKAIqBXHMkLgibmFuagmQsLMzQZPDjWB2lzJz84mSQZSArkK0xRFONLk!U6cmpeYkgw43MwEYYGiKrMLJE12NoASbNibcDak9xaS7QHiUjA7AFRYklif7ZRanFQCFDI6iAb2ZqcWZqchXIQUCLzPVAQVWenZOYEp6TWJxXCRQ1UKoFAKslTbw*

Zasilacz starczy do większości jednordzeniowych konstrukcji na rynku i tego procka. Jeśli masz zamiar podłączać coś droższego niż r9 270x (ok 750zł) to daj znać.

Polecam ten model bo jest to sprzet solidny, bardzo cichy i ma długie, porządne kable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dlaczego inne ramy jesli nie krecony? Nie jestem wielkim oponentem krecenia i podejrzewam ze po nadrobieniu teorii poradze sobie z tym, tylko czy te 10% nie spowoduje jakis zwiech nawet bardzo sporadycznych? Te pare stow nie jest problemem jesli lepsze wyniki beda zauwazalne.

 

Kolejna temat, polecano mi rowniez xeona zamiast i7 (tak soft wykorzystuje wielowatkowosc czyli i7>i5) ale wtedy trzeba dokupic dodatkowo grafe ktora pewnie wymienie za jakies pol roku na cos lepszego. Co dokladnie przemawia na korzysc xeona? Nadal rowniez zastanawiam sie czy ten zasilacz ~450w wystarczy jesli dorzuce grafe. Zapewne bedzie to cos ze sredniej polki tak do 1k zl. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nakombinowałem i jednak xeon i kupie od razu z lepszą grafiką i będę miał z głowy zabawę z późniejszą wymianą. Pewnie da się coś jeszcze pozmieniać i urwać parę złoty ale na teraz w koszyku jest:
Znalazłem jeszcze ewentualnie taką płytę z często polecanych
 
Nad obudową wciąż się zastanawiam, jak wygląda reszta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...