Skocz do zawartości
słabiak

stary komp, Kupic nowy czy modernizowac ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam o to moj komputer kupiony w lipcu 2009 roku :

- Obudowa minitower HEC 6K60BS-UG uATX w/o PS

- Zasilacz ATX-Forton 300PNF ATX12V 300W OFC (ver PCF)

- Płyta głowna ASUS M2N68-AM SE AM+ GF7050, 2D2 VGA uATX

- Procesor AMD Phenom x3 triple core 8450 am2+ TRAY 2.1Ghz

- Radiator Spire AM2/K8 Sleeve Cooler SP 852S3

- karta graficzna Sapphire radeon hd4650 1gb ddr2 128bit PCI-E

- 2X Pamiec samsung M378T5663QZ3-CF7 DDR2-800 2gb

- DYSK Twardy 500gb 3.5/16m/7200/S2

-  monitor 20 calowy samsung SyncMaster 2043nw 1680:1050

 

Tak wiec nie wiem czy ulepszac ten pc stary czy zbierac na nowy ogolnie gramy duzo w gry szczegolnie takie jak aion, runes of magic. ostatnio mi komp niedomaga, ma problem z "rozruchem chłodzenia" nie wiem czy to problem zasilacza czy czego. podczas odpalania wyskakuje mi bład wiatraczka na procesorze. cos tam fun pc error. podobnie jest z wiatraczkiem na karcie. Nie smiejcie sie ale jak nie popcham ich recznie to nie chca sie kręcic, jak nie popcham paluchem to temp skacze do max-a i sie komp off-a. Po ponownym odpaleniu juz wiatraczki kreca sie na max-a. Wiatraczek na procesorze kreci sie ledwie 800~~obrotow na minute co ma przelozenie na wysokie temp w granicach 65~78C. Z karta jest lepiej bo w Ati catalist center odpalilem chłodzenie na 80% mocy i tem nie jest wyzsza niz 68C.

Wracajac na ulepszenie miałbym 700zł (pewnie kasa na zasilacz chłodzenie na procek i karte graf) jesli chodzi o nowy pc to moge zabrac na raty wiec dajcie jakies propozycje.

 

Ogolnie chciałbym zeby w Aionie gdy nagrywam jakies filmiki z instancji czy pvp zeby mi nie spadały fpsy ponizej 30 na niskich detalach. Bo teraz to jest katastrofa strasznie długo mi sie wczytuja tekstury szczegolnie jak jest 100vs100 os :/

 

Bardzo prosze o szybka odpowiedz.

 

PS: nigdy przenigdy nie kupujcie Pc-tow w takich sklepach jak saturn mediamarct czy innych .... ja kupiłem w podobnym i nie dość przepłaciłem duzo piniedzy za sprzet nie warty swojej ceny to jeszcze mi dali pląbe na obudowie i niemoglem sobie nawet wyczyścic kompa z kurzu bo straciłbym gwarancje ....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz tanio to zmień procesor na AII/PII X4, kartę na coś wydajniejszego i zasilacz na inny. Na stronie producenta znajdziesz informację jakie procesory obsługuje Twoja płyta główna.

Gdybyś zdecydował się na zakup całego PC to możesz zostawić dysk jeśli jest sprawny. W innych wątkach i na portalu znajdziesz zestawy z  różnych przedziałów cenowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

700zł na ulepszenie tego co mam lub cos kolo 2000zł na nowy pc który bedzie mozna ulepszyc z czasem, dysk twardy i nagrywarke mogłbym zabrac ze starego pc w sumie

 

nie wiem czy moge dac link do forum innego ale tu sa wymogi do aiona

http://board.pl.aion.gameforge.com/board23-aion-gra/board25-pytania-oraz-pomoc/board40-poradniki/16-wymagania-sprz%C4%99towe-dla-aion-free-to-play/

 

do gry wprowadzili jakis nowy silnik graficzny ale mi zalezy jedynie na stałym fps-ie tylko suwaki z odlegloscia tekstur i czegos tam mam na maxa inne rzeczy jak bloom jakos wody efekty innych graczy mnie mało interesuja w tej grze jak w innych grach mmo liczy sie ping i fps (płynnosc rozgrywki)

Edytowane przez słabiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie kolejne czy intel pentium g620 2.6 mgz i karta gt440 1gb jest lepsza od tego co pisalem wczesniej? bo dorwalem od kolegi starego kompa za free. Wnim sa jeszcze takie rzeczy jak plyta glowna chip.intel h61-m. 2 kosci ram ddr3 6 gb i dysk twardy 750gb s-ata . To wyczytalem na naklejce na obudowie. Comp dziala ale nie mam myszki i klawiatury zeby sprawdzic dokladniejsze nazwy podzespolow.

Jutro zabiore go do siebie i moze cos na jego temat napisze.

Prosze o szybkie odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie kolejne czy intel pentium g620 2.6 mgz i karta gt440 1gb jest lepsza od tego co pisalem wczesniej? bo dorwalem od kolegi starego kompa za free. Wnim sa jeszcze takie rzeczy jak plyta glowna chip.intel h61-m. 2 kosci ram ddr3 6 gb i dysk twardy 750gb s-ata . To wyczytalem na naklejce na obudowie. Comp dziala ale nie mam myszki i klawiatury zeby sprawdzic dokladniejsze nazwy podzespolow.

Jutro zabiore go do siebie i moze cos na jego temat napisze.

Prosze o szybkie odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za 2 takiesame posty, pisze wlasnie z tableta.

Ostatnie bardzo glupie pytanie. Czy komputer wystawiony na minusowe temperatury moze sie zepsuc? Bo jutro kolo popoludnia ma byc -8 stopni a bede musial pokonac 4km z buta i z 30km w busie ze (SKRZYNKĄ)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka kolejny problem mi sie pojawił. wszystko cacy z tym kompem co dostałem tylko jest jeden i zasadniczy problem, nie czyta mi internetu pisze ze nie ma sterownikow do karty sieciowej... a one powinny sie same zainstalowac z płyty głownej tak przynajmniej mialem na starym kompie. Szukalem wszyskiego na internecie jednak nic nie poskótkowało... z 15 razy przepinałem twardy dysk z kompa do kompa z masa sterownikow i nic nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest problem bo nie wiem jaka ma pelną nazwe Dołączona grafika szukam identycznej na internecie zaraz podam jak znajde

 

Edit na 99% to ta płyta

przepraszam jednak ta płyta PŁYTA GŁÓWNA ASUS P8H61-M LX DDR3 VGA OD RĘKI pomylilem sie ta płyta na 10000%

 

i przepraszam ze jetem troche nie ogarniety ^^

Edytowane przez słabiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co najważniejsze w przyszłości możesz wymienić procesor na i5 i mieć wyższą wydajność.

Jeśli chodzi tylko o gry to można zmienić na początek kartę graficzną ale skoro grasz tylko w MMO...

Edytowane przez gumis2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...