Skocz do zawartości
macgor

Awaria dysku prośba o odpowiedzi fachowców.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dysk Toshiba 3.5'' (DT01ACA300) zamontowany w kieszeni pracujący przez USB3.0 został gwałtownie poderwany do góry w trakcie przenoszenia danych, nie było uderzenia o twarde powierzchnie. Praca dysku została wstrzymana, dysk wydawał delikatne, rytmiczne odgłosy klikania. Po ponownym uruchomieniu słychać pełne rozkręcenie talerzy i głośne kliknięcie czyli próbę wprowadzenia ramienia z głowicami nad talerze, jednak bezskutecznie. Zawartość dysku jest znacząca dla mnie dlatego szukam pomocy u posiadających większą wiedzę od mnie czyli kogoś kto nie od dziś i przynajmniej parę razy w miesiącu ma do czynienia z dyskami twardymi, ich serwisowaniem oraz odzyskiwaniem danych.

 

Jakie prawdobieństwo, że uszkodzenie jest trwałe ? Próbował ktoś serwisować Toshibę poprzez TD ?

Edytowane przez macgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety masz urwana/ uszkodzoną głowicę,,, Tego Toshiba nie naprawi chyba że ma oddział zajmujący się odzyskiem z fizycznie uszkodzonego dysku... ale wątpię.

Poszukaj firm odzyskujacych dane i przygotuj się na koszta i to nie małe.

 

Sam nic nie rób !! Pogorszysz tylko sprawę. I każde uruchomienie uszkodzonego nośnika może pogarszać tylko szansę na odzysk.

 

P.s Powtarzałem już to wiele razy : Płytka DVD dużo kosztuje ? Ważne dane minimum na 2 -3 rożnych nośnikach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośne kliknięcie wskazuje na uszkodzenie głowicy ?

Podpinając dysk pod TD z odłączonym zasilaniem ramienia głowicy nie da się wyczytać stanu dysku, że to na pewno głowica ?

Mam pojęcie o SMART, z TD jeszcze nie pracowałem, nie wiem co tam można, dlatego pytam.

Nie chcę naprawiać, chcę tylko swoje dane a potem dysk mogę oddać na olimpiadę.

Nagrywanie ponad 2T na DVD jest nieopłacalne, taniej wychodzi dysk na backup.

Niestety owa Toshiba jest moim jedynym backupem z którego były przywracane dane gdy doszło do nieszczęścia.

Edytowane przez macgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...