Skocz do zawartości
roberto2005

Ruter z mocnym Wi-Fi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, muszę zmienić mój stary ruter ( Techniclan WAR 54 GS liche wi-fi).Posiadam internet radiowy14mb. Dostawca netu poleca mi Airouter Ubiquiti z mocniejszym wi-fi za 230 zł. Mieszkam w domu piętrowym i jest problem z wi-fi na parterze (ruter stoi na piętrze).Miał ktoś do czynienia z tym sprzętem lub może polecić mi coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy takie liche ? Mam 54gs i nie widze żadnych problemów..

Jesli masz router wciśniety gdzieś w kąt to nic dziwnego -- im dalej od sciany itd tym lepiej..

Pamietaj o tym że antena nie promienuje "kulistego" sygnału ( antena izotropowa ) 

Tylko taki :

Dołączona grafika

Wiec pod anteną i nad jest zero sygnału ( jedynie będzie gdy masz odbicie )

 

Zmien najpierw położenie routera / sprawdz w wireles/ advanced settings czy RF power jest 100%.

Sprawdź czy nie masz ANtena internal ! Musi być external.

Odpal network stumbler / inssider i sprawdż ile masz sieci i na jakich kanałach i wybierz na routerze najczystszy kanał.

 

Teraz tak : Airouter Ubiquiti ma moc wyjsciową 19 dBm   WAR54GS 20 dBm ( różnica wręcz żadna ) wiec co ci ten ISP pieprzy że ma mocniejsze radio ?

Ale do Ubi nie podłączysz anteny innej niż wbudowana  A do WAR54GS tak ( ma gniazdo SMA ) 

 

Więc jesli dalej sygnał bedzie słaby to możemy myśleć nad inną antena ( byle nie te wynalazki 12 dBi via allegro )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę zalogować się do rutera. Mam stałe Ip i słyszałem że dostwca może zablokować dostęp do rutera . Logując sie poprzez bramę domyślną lub Ip loguje mnie do AirOS( na dachu mam antenę Ubiquiti)i tak myslę ze to ona się zgłasza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy UBI nie jest podbięte pod LAN 1 .. bo wtedy takie coś może być.

Odłącz UBI odłacz zasilanie od routera i zobacz po restarcie jaką bramę dostajesz 

Domyslnie powinno być 192.168.1.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozmawiałem z dostawcą, i co ciekawego się dowiedziałem ? Twiedzi że choć się do niego zaloguję to nie wejdę w ustawienia bo jest zmienione hasło , a hasła nie pamięta (chociarz było to ok 5 lat temu to moim zdaniem przegięcie).Kazał zresetowac router . Mam przed tym troszkę obawę że mogę mieć kłopot z ponownym ustawieniem co trzeba bo nigdy tego nie robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego prosiłem o spisanie IPconfigu całego.

Wpisane w karcie sieciowej i podpiecie UBI z dachu ( ciekawe czy POE dostaje z routera czy tez masz osobny zasilacz)

 

Dziwne że IPS nie dał ci na kartce całego IP configu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To to dobrze ( myslałem że bedzie autoryzacja PPOE)

 

Teraz tak : Włączasz router  z tyłu masz dziurke tam małym bolcem przytrzymujesz przycisk reset ( 10 sekund )

Po tym router zresetuje się do ustawien def :

192.168.1.100

255.255.255.0

192.168.1.1

Log : admin

pas : admin 

 

Wchodzisz w WAN(tcp/ip settings) : tam wybierasz Static

Ustawiasz tam wszytko z IPconfig ( które spisałeś )

Sprawdz wczesniej w kompie ipconfig/all ( spisz DNS-y ) i też je wpisz.

 

Router po wifi zgłosi sie jako Techniclan bez zabezpieczen ( ustawienia wireless tu chyba se poradzisz )

 

Próbowałeś zmieniac położenie routera ( zasieg na parterze ) ?

 

A i nie zapomnij o karcie LAN by ustawic dynamiczny pobór adresu ip

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ip config nie ma wogóle bramy domysnej

Jeszcze jedno pytanko , a może ruter wogóle sie nie reseruje bo net jak działał tak dziala a próbowałem resetować kilka razy.

Następne spostrzeżenia : po resecie gdy podłącze  kabel od ubika to brak netu , a le gdy zrestartuję ruter net i cała sieć wraca do stanu przed resetem.

Edytowane przez roberto2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To słabo resetujesz go .

Wciśnij reset i trzymaj : podłącz zasilanie routera ....  trzymaj go dalej az kontrolka CPU zgaśnie. Dopiero puść.

Lub załącz router poczekaj 30 sekund ( az  wlan zacznie migać ) wcisnij przycisk reset i trzymaj ąz led  CPU zgaśnie i puść reset

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza metoda nie zadziałała ,druga sukces! Wpisałem co trzeba i net działa.Tylko niemogę znaleść gdzie sprawdzić jak jest ustawione antena  internal czy external.

Edytowane przez roberto2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wireless : Advanced settings 

Antenna : internal external

RF power : 100 50 25 10 5 %

Domyślnie bedzie external.. 

W sumie teraz sprawdź jak z sygnałem w domu 

Dalej nie odpowiedziałeś mi na temat położenia routera i czy zmieniłeś jego miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że soft jest stary , ale chyba nie będę go zmieniał , bo i tak planuję zakup nowego routera . Kupiłem nowego laptopa który ma kartę sieciową tylko na n.. Poleciłbyś mi może jakiś router o w miarę dobrych parametrach . Myśle nad takim sprzętem  http://itpromo.pl/p/1614/40402/ubiquiti-airrouter-hp-1xwan-4xlan-usb-storage-150mb-routery-urzadzenia-sieciowe-sieci-i-serwery.html on ma radio 26 dbm (wiem że w Polsce nielegalne , ale ....)

Edytowane przez roberto2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...