Skocz do zawartości
Lorek87

Pomoc w ocenie zestawu(gry,drobne OC)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Mój budżet zamyka się w okolicach 6 tys. a zestaw ma służyć głównie do gier w FHD..Mam Tv Sony 40 cali jako monitor. 

Złożyłem wstępnie taki zestaw:

1. Karta graficzna Gigabyte GeForce CUDA GTX780 3GB GV-N780GHz-3GD
2. Procesor Intel CORE I7-4770K 3.5GHz LGA1150 BOX HASWELL BX80646I74770K
3. Płyta główna MSI Z87-G45 Gaming Intel Z87, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX Z87-G45 HASWELL
4. Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho - Black White FM1 AM2 AM3 AM3+ LGA775 LGA1155 LGA1156 LGA1366 LGA2011 - TR131
5. Dysk SSD Plextor 2,5' 128GB, SATA III ( 520/200MB/s ), 9,5mm (PX-128M5S)
6. Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)
7. Obudowa Thermaltake Chaser MK-1 USB 3.0 ATX/HDD Dock/140mm + 2x200mm LED bez zasilacza (VN300M1W2N)
8. Pamięć Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP8G3D1609DS1S00CEU
9. Zasilacz Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-630W, 80 plus BRONZE, activePFC, 4xPCI-E (BN182)

Czy lepszą opcją będzie wymiana procesora na i5, redukcja pamięci do 8 GB ram i dołożenie do wersji Titanium Gigabyte'a?

Drugie pytanie: Czy zasilacz jest optymalny do zestawu oraz czy długość kabli jest wystarczająca?

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wziąć i5 jak tylko do gier. HT w grach Ci się nie przyda. Możesz też pomyśleć nad tą kartą:

 

http://www.ceneo.pl/24918765

 

Tutaj z kolei masz test GTX 780Ti:

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_kart_graficznych_geforce_gtx_780_ti_vs_radeon_r9_290x?page=0,14

 

Popatrz po cenach tych GTX 780Ti.  W sumie za 2300 jakby się za niedługo dało wyrwać to nie jest jeszcze tak najgorszej. Zwłaszcza że masz zamiar ją pewnie podkręcąc.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No różnica w grach jest dość zauważalna, bo sięga nawet 20% i  kręci się nie najgorzej.

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_kart_graficznych_geforce_gtx_780_ti_vs_radeon_r9_290x?page=0,15

 

Sam się zastanawiam nad wyborem karty i gdyby staniała nieco to raczej bym się na nią zdecydował.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych cenach to tak  jest mniej ciekawie, bo kosztem ponad 500 zł możesz dostać w zasadzie plus 20% w zależnóści od gry. Tak więc wspomniałem wcześniej o niższej cenie... by to było bardziej opłacalne.  Nvidia może odpowiedzieć niedługo jakąś obniżką na wersje niereferencyjne od AMD.  Skoro to ma być kwestia tygodnia to pewnie za wiele w tej sprawie się nie zmieni. Procka oczywiście wymień. 8GB w zupełności Ci wystarczy do grania. Szczerze myślę że i ten GTX 780 po OC by Ci starczył do FHD.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczenie cewek to problem niektórych podkręconych kart, bo napięcie i MHz zostały zwiększone przez producenta, ale sekcja zasilania jest nadal referencyjna (bez większej liczby faz). Wszystkie fabrycznie podkręcone karty (nie tylko od Gigabyte) mogą piszczeć. Ja mam np EVGA GTX 780 SC ACX i też piszczy. Zależy jaka sztuka Ci się trafi. Jeśli chcesz uniknąć piszczenia, kup kartę ze stockowymi zegarami (niepodkręconą), ryzyko piszczenia jest wtedy mniejsze.

 

Z pamięci to polecam kingston hyperx (wersja black, red, blue, chyba grey jeszcze jest) - różnią się timingami, jakieś absurdalnie drogie nie są, no i są niskoprofilowe, czyli z Macho nie będą kolidować.

Edytowane przez grzechotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pamieci to jak kolega mowil wyzej, a od sb jeszcze Cruciale polecam. Co do Gtx 780ti dobry wybory, ale NIE Gigabyte. Owszem cewki moga sie trafic wszedzie (co do podkreconych to pierwsze slysze), ale prawie wylacznie ten producent ma problem z cewkami. Jestem aktyeny na paru forach i uzytkownicy prawie wylacznie skarza sie na Gigusia jesli chodzi o cewki. Nawet jak masz doplacic bierz od kogos innego :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pamieci to jak kolega mowil wyzej, a od sb jeszcze Cruciale polecam. Co do Gtx 780ti dobry wybory, ale NIE Gigabyte. Owszem cewki moga sie trafic wszedzie (co do podkreconych to pierwsze slysze), ale prawie wylacznie ten producent ma problem z cewkami. Jestem aktyeny na paru forach i uzytkownicy prawie wylacznie skarza sie na Gigusia jesli chodzi o cewki. Nawet jak masz doplacic bierz od kogos innego Dołączona grafika

 

W sumie to by się zgadzało z moim doświadczeniem z tą firmą, bo miałem GTX 460 od gigusia, który też piszczał. Ale z kolei 670 w ogóle nie piszczał. MSI będzie ok. jak masz kasę to czemu nie.  Jak chcesz większej wydajności od jednego GPU to pozostaje tylko dołożyć. Ew. pomyśleć nad R9 290x, który też wypada całkiem nieźle (w BF4 zwłaszcza) , a jest tańszy:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-r9-290x-gaming-4g-625421/

 

Poczytaj sobie testy i ew. wstrzymaj się troszkę z zakupem. Ceny mogą sie nieco unormować.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosnące ceny kart graficznych są spowodowane wysokim kursem walut względem złotówki??

Z dnia na dzień robi się drożej co nie napawa optymizmem:)

Przeglądałem oferty GF 780 Ti i póki co wygląda to ubogo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam...

 

Zakupiłem już płytę msi gd65 gaming oraz procesor i7 4770k

do tego skleciłem takie cos:

http://www.morele.net/inventory/info/GyZHsO/

 

Czy ktoś mógłby mi doradzić jaki zasilacz do tego dobrać?

 

Miałbym również drugą prośbę:

Kolega chce wymienić kartę graficzną na lepszą tylko nie jest pewien czy reszta sprzętu podoła

Wygląda to tak:

Płyta: Gigabyte GA-P31-DS3L

Procesor: Intel Core 2 Duo E8500

Ram: 2x2 GB DDR2 800 GoodRAM

Zasilacz: Corsair HX520W 

 

Zależałoby mi na czasie:)

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...