Skocz do zawartości
Koko85

upgrade s775->haswell

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

 

Mój obecny komp to:

CPU:C2Q Q8200 @2,9GHz
Mobo:Abit IP35-E
GPU:MSI Radeon R9 270
Ram:4x1GB Ram DDR2 800MHz@725MHz
 

 

Przyszedł czas na modernizację i teraz mam kilka opcji i chciałbym żebyście doradzili najkorzystniejszą:

 

 

Procesor z uwagi na turbo to taki non oc najlepiej wychodzi I5 4570 za ok 710zl

 

Kwestia jaka mnie nurtuje to płyta główna, byłem nastawiony na Asrock H81m ale mam karte PCI Audigy i obawiam się że będzie bardzo ciasno pomiędzy nią a GPU oraz słyszałem że trochę sekcja zasilania się grzeje więc niechciałbym aby płyta mi padła szczególnie że odrazu ustawiłbym na niej tego procka aby ciągle chodził na 3,6GHZ (turbo)

 

Znalazłem płytę która chyba byłaby odpowiednia (nie ma jedynie awaryjnego wyjścia optycznego w karcie dzwiękowej) http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h81-p33-616353/ płyta ATX posiada PCI oddalone od karty graficznej oraz posiada jakis radiator na sekcję zasilania (4 fazy) pozostałe 2 są bez radiatora z tego co widzę.

Płytka jest niedroga i spełnia praktycznie wszystkie wymagania 205zł koszt zestawu non OC to będzie jakieś 915zł

 

Pytanie:

1. czy na tej płycie bez problemu będzie mi chodził i5 na 3,6GHz ?

2. czy może lepiej dopłacić 150zł do płyty http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-fatal1ty-h87-performance-h87-dualddr3-1600-sata3-gblan-raid-atx-h87-performance-582748/ tylko wtedy dopłacam do ficzerów których chyba nie wykorzystam przy tym procku prawda ? a koszt zestawu wzrastak do 1065zł

3. kupic płyte z pkt 2 i do tego procek 4670k za 850zl i go OCnąć ale to już kolejna dopłata ok 140zł czyli łącznie 300zł względem pierwotnej opcji a patrząc po wykresach wydajności nie ma dużej róznicy w wydajnośći

 

 

co będzie najkorzystniejsze ? opcja podstawowa wydaje sie super, 2 daje pewność że płyta lepsza i nie powinno być problemów, a 3 daje nam dopłatę mocno dużą którą lepiej zainwestować w coś innego ale mając płytę na h87 z opcji drugiej to trochę szkoda nie mieć procka z K

 

 

sry za przydługiego ale męczy to bo ciężko mi oszacować korzyści

Edytowane przez Koko85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że ta płyta jest bez radiatorów a na plycie Asrocka H81m wiem że można i5 4570 puścić na 3,6GHz więc jeżeli na tej msi by się dało to nie widać powodów do dopłacania do b85 nie chłodzonego ze słabszą sekcją ...

 

 

Non-Z OC to tyczy się przestawiania mnożnika chyba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba że jeszcze jedna opcja ekonomiczna:

 

i5 3350p + asrock p67 pro3 - 850zl i do tego moze przepiac swoje obecne chlodzenie z s775 wiec odchodzi kolejne ok 100zl wydatku co myslicie bo chyba na tej plycie cos sie podciagnie tego proca w gore z taktami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...