Skocz do zawartości
Barczy

Komputer do gier - 5000zł cały zestaw (Monitor itd)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, potrzebuje kompletnego zestawu pod nowego potworka.Ze starego posiadam dysk (nowy używany może z tydzień WD Caviar Blue).Sprzęt ma być typowo gamingowy i chciałbym żeby w tej cenie pomógł mi ktoś coś wymyślić bo nie mam do tego głowy ostatnio.Tak jak w temacie cena do 5000 +/- odrobine.Monitor to nie musi być nic specjalnego wystarczy 23" i naljepiej z wbudowanym tunerem :D.A tak swoją drogą cały zestaw zamierzam kupić na raty ma ktoś jakąś sprawdzoną stronkę/sklep, który oferuje takie usługi online?Czy może lepiej udać się z gotowym zestawem do jakiegoś sklepu?

 

Daje wam wolną rękę bo wiem, że nie jesteście tutaj z pierwszej łapanki.Za wszystkie propozycje oddaje królestwo i rękę nienarodzonej córy ;d.

 

Myślałem o takim monitorze : http://allegro.pl/monitor-24-lg-24mn43d-pz-tv-ips-hdmi-vga-full-hd-i3994900401.html . Czy może coś tańszego kosztem lepszego sprzętu?

Edytowane przez Barczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nagrywarkę też mogę sobie podarować bo chciałbym go zamknąć w nowej obudowie.Polecasz jakąś?I szkoda, że nie złożyłeś pełnego zestawu bo nie wiem czy pożydzić na klawe,mysz i monitor (ogólnie uciąć koszty) a za te zaoszczędzone pieniądze nie pokusić się o i7.Jak myślisz, dało by radę?

Edytowane przez Barczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa obudowy i peryferii to sprawa indywidualna w zasadzie, bo obudowa może Ci się nie podobać. Mi się podoba ta:

 

http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m40-pure-black-atx-usb3-0-ssd-ready-3x120mm-bez-zasilacza-spc077-529266/

 

Co do monitora to z tunerem nie jestem w stanie Ci polecić czegoś konkretnego. Takie monitory średnio  nadają się do gier. A i7 sobie daruj. I powiedz to swoim kolegom, a oni niech powiedzą swoim kolegom, że i7 do gier się nie kupuje. To są procesory do zastosowań profesjonalnych. W grach Ci nie dadzą praktycznie żadnej większej wydajności. 

 

Inna opcja to tańsza obudowa i tańsza płyta. Starczyło by na SSD i jakiś monitor do 800zł. Usunąłem napęd DVD. Za zestaw bez monitora, myszki i klawiatury zapłacisz 4191 zł.  Więc albo jakaś lepsza myszka do 70 zł (znajdzie się coś pewnie, popatrz w tematach). Ja mam G400, ale to jest droższa. Klawiatura to jakaś Microsoftu czy Logitech'a najprostsza.  Koszt myślę że dodatkowo ok 150 zł jeśli zdecydujesz się na G400. No i z 40 zł na zwykła klawiaturę.  Czyli daje do 4381 zł.  Czyli 620 zł  na monitor. Bez tunera idzie coś znaleźć dobrego. Ew dołożyć ze 100 zł jeszcze. Skoro komputer ma być na raty to myślę że nie ma co specjalnie liczyć każdej złotówki.

 

 

http://www.morele.net/inventory/info/UW6Nfi/

 

http://allegro.pl/mysz-przewodowa-logitech-g400-gaming-mouse-usb-i3996877679.html

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna by była obudowa, która jest w pewnym stopniu pokazywała zawartość a i miała miejsce na ładne uporządkowanie kabli etc.Ta twoja jest ładna a i owszem.Czyli mówisz, że tuner to nie bardzo?Ale w zasadzie czy to taka wielka różnica będzie?(Zauważalna gołym okiem i w jakim stopniu) ^^.O kurde, wiesz no dla mnie to jak policzek w twarz bo zawsze żyłem w błędzie.Jestem laikiem i to widać, ale na przyszłość będę wiedział.

 

 

Swoją drogą przed chwilką czytałem, że przy połączeniu i5 i 780ti to przydało by się podkręcić procesor bo będzie się trochę dusić.To prawda?


Jakieś sugestie?Bo coś takiego sobie przygotowałem ( wersja na surowo ).

 

http://www.morele.net/inventory/info/N2cuvS/ 

Edytowane przez Barczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jest pod OC przecież. Zarówno płyta jak i procesor. Składasz zestaw za 5000 zł , więc nie ma mowy o braku OC.  Chyba że nie chcesz podkręcać to złoży się coś lepszego z lepszą obudową, monitorem. Co do NZXT to nie mam jakiś większych zastrzeżeń jeśli chodzi o jakość wykonania. Sam posiadam tyle że nieco starszy model. I co mogę napisać że nieco więcej niż po roku padły wszystkie wentylatory, ale jak mówię to jest znacznie starszy model i może teraz montują lepsze wentylatory. Mnie to kosztowało wymianę w sumie 3 wentylatorów,  1  z tylu (120mm) i 1  z boku (120mm), oraz 1 z góry (80mm).

 

 

P.S Karta, która wybrałem to zwykła 780, a nie Ti. Ale i z GTX 780Ti  taki i5 bez oc by sobie poradził.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tylko i wyłącznie OC.Dobra to teraz tak, lepiej oddać to dla kogoś kto się na tym zna czy na starym sprzęcie się pouczyć i zrobić to samemu.Temat do ogarnięcia dla kogoś mojego pokroju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie napisałem że tylko i wyłącznie OC. Procesor bez OC nie będzie hamował tej karty GTX 780 (nie 780Ti, bo ta jest znacznie droższa ;) ), ale skoro jest możliwość to lepiej podkręcić, a jak chcesz zaoszczędzić to wybierasz płytę np ASRock B85 PRO4  + I5 4570.  Do tego GTX 780 od MSI i lepszy monitor, bo zostanie Ci z procesora i płyty trochę ponad 300 zł oraz nie będziesz musiał dokupować chłodzenia i skorzystasz z tego dołączonego do procesora i5 4570.  To razem do o 500 zł mniej za zestaw. Czyli będziesz mógł sobie sprawić monitor za 1000 zł ;)

 

Ja zalecam jednak zostać przy OC pod warunkiem że dasz sobie radę. Jest sporo poradników jak to zrobić i jest do dość proste dzisiaj.  OC da Ci większą żywotność platformy. Oznacza to że nie będziesz musiał wymieniać płyty tak szybko tylko może się to przedłużyć na Twoją korzyść. Przemyśl i zdecyduj.

 

Zestaw składa Ci morele. Za złożenie płacisz 1 zł wpisując kod rabatowy dla użytkowników tego portalu/forum. Więcej na ten temat tu:

 

 

  • Umieść w koszyku produkty wraz z usługą montażu
  • W polu „Wpisz kod promocyjny” wpisz: W3FHN58JFW
  • Koszty wysyłki i cena montażu zostaną zmienione automatycznie

Czyli płacisz 1 zł za złożenie, a wysyłkę w Twoim przypadku masz gratis.(zakup powyżej 1500zł). Chociaż nie wiem jak to będzie realizowane w przypadku rat. Zadzwoń do nich i zapytaj.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ułożyłem z wami wspólnymi siłami jakiś czas temu sprzęt, który teraz lekko zmodyfikowałem oraz dodałem resztę.Czy macie jakieś zastrzeżenia co do niego?

 

http://www.morele.net/inventory/info/vTeQOF/

 

Poza tym tak jak widać chciałbym mieć dwa monitory, a co za tym idzie mam jedno pytanko.Czy gdy mam je obydwa podłączone mogę np na jednym grać w grę a na drugim np. przeglądać internet?Czy tylko i wyłącznie podłączanie dwóch monitorów wiąże się z jednolitym obrazem na nich?

 

Polecicie jakąś fajną kartę dźwiękową do tych głośniczków?

Edytowane przez Barczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem bo wolał bym stawiać na wielofunkcyjność chyba, że kupiłbym 27" i do tego użył mojego starego do pulpitu.Nie znam się na głośnikach, mógłbyś dokładniej wytłumaczyć?Był bym wdzięczny :).Chodzi mi po prostu o zestaw, w którym mogę regulować każdy głośnik z osobna np podbijać bass etc.Musi mieć sporo mocy (bassss) i być wysokiej jakości bo co do audio to mam wymagania :3.

 

Co powiecie o tym : http://www.morele.net/monitor-led-lg-27ma73d-pz-z-tunerem-tv-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-27-ips-fhd-5mln-1-scart-2xhdmi-dvi-usb-570205/

 

ma nawet tuner tv to bardzo przekonywujące 

Edytowane przez Barczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi mieć sporo mocy (bassss) i być wysokiej jakości bo co do audio to mam wymagania

 

W takim razie nie głośniki komputerowe tylko normalne kolumny ze wzmacniaczem/ampli lub monitory studyjne. Z tym, że koszt znacznie większy niż te "brzęczki"

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, ja nie urządzam dyskoteki tylko jestem zwolennikiem dobrego sprzętu bo lubię od czasu do czasu techno posłuchać.W samochodzie też mam dobre car audio i od łebasa katuje moje stare głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...