Skocz do zawartości
Rei

Niedziałające gry - nowy komputer.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Z góry przepraszam, jeżeli mój problem jest błahy, ale nie znam się zbyt dobrze na komputerach, dlatego też przychodzę z zapytaniem do Was i mam nadzieję, że spróbujecie mi jakoś pomóc.

Został zakupiony nowy komputer, dziś. Pojawiają się problemy, tuż po instalacji pierwszej gry, ponieważ klient nie uruchamia się praktycznie wcale. Okazuje się, że każda gra wyłącza się po kilku minutach od uruchomienia jej, bądź nie działa wcale. Zainstalowałam nowsze sterowniki karty graficznej, visual C ++ (różne wersje), framework'a, inne programy. Będę bardzo wdzięczna za każdą wypowiedź i z góry dziękuję. Jeszcze tylko dodam konfigurację:

procesor: core i5 4430
pamięć: 8GB DDR3
Karta graficznaL Zoltac GTX650, 2GB pamięci
Płyta główna GA-H81M-DS2

System to windows 7 home premium.

 

/Edit
Dysk 1TB WD EZEX
Zasilacz modecom 600W

Edytowane przez Rei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podana wyżej konfiguracja jako niekompletna, nie ma prawa działać. Brakuje zasilacza, hdd/ssd. Proszę podać markę, model i moc zasilacza, model ssd lub hdd na którym jest zainstalowany Windows.

 

Zainstaluj program Realtemp i gpu-z. Z pierwszego podaj temp. "core", z drugiego temp. gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły dysk HDD 1 tera, nie wiem jaka firma. Zasilacz miał być markowy, ale model i firmę mogę podać dopiero jutro. Znajomi zasugerowali, że to problem braku czegoś w systemie, tak jakby gry chciały się uruchomić, ale nie mogą, bo czegoś im brakuje.

 

/Edit:

Zainstalowałam dwie gry za pomocą steama i działają normalnie bez problemów, ale gry brata, które były instalowane normalnie (nie przez steama) nie uruchamiają się wcale, to znaczy, że po uruchomieniu ich nic się nie dzieje, lub wyskakuje błąd (na przykład pokazuje się biały prostokąt na pulpicie zamiast loga uruchamianej gry). Są to między innymi League of Legends, Halflife oraz Counter Strike.

Edytowane przez Rei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model dysku twardego odczytasz za pomocą programu HWiNFO64 klikając z drzewka na: Drives->(S)ATA/ATAPI Drives .

 

Komputer ma "plomby gwarancyjne na obudowie"? Jeśli nie posiadasz faktury i nie wiesz skąd zdobyć informację odnośnie zasilacza, a komputer nie ma plomb, możesz otworzyć obudowę i odczytać z niej model zasilacza (taka większa metalowa skrzyneczka ze sporej rozmiarów nalepką i masą kabli z niej wychodzących).

 

Co do youtube - jaka wersja flasha jest zainstalowana? Jaka przeglądarka? Czy problem występuje tylko na jednej przeglądarce, czy wszystkich (firefox, opera, IE, chrome itd)? Czy problem występuje także na starszych wersjach flash playera?

 

Czy wszystkie gry zainstalowane poprzez steam działają prawidłowo, długo i nie zawieszają się?

Edytowane przez Dawid afg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy adobe air, adobe flash player 12.0.0.70 ActiveX oraz adobe flash player 12 plugin. Problem występuje na każdej przeglądarce, mamy firefoxa i IE.

Wszystkie gry ze steama, jakie do tej pory zainstalowaliśmy, działają bez problemów.

Nie wiem czy dobrze znalazłam model dysku twardego, jeżeli źle to przepraszam, jak już mówiłam, kiepsko mi idzie w sprawie komputerów:

WD 1TB EZEX

Edytowane przez Rei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...