Skocz do zawartości
mandrake48

sapphire hd 7950 dual x

Rekomendowane odpowiedzi

Kartę kupiłem co najmniej rok temu i nie bardzo sprawdzałęm co się dzieje bo było ok. Wszystko do czasu kiedy to zaczęła hałasować i nie wiedziałem co, no więc sprawdziłęm to karta graficzna ale co to ? 1 z wiatraczków się nie kręci, czy trzęba jeszcze bardziej kartę obciążyć w co wątpię albo jest po prostu uszkodzony a może to jakiś tryb pracy. Co o tym śądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta tylko halasuje? Moze chlodzenie sie zabrudzilo, czysciles ja? Sprawdz palcem czy wentylatory lekko sie kreca, nie powinny wydawac zadnych dzwiekow. Wszystkie wentylatory powinny sie krecic. Jeali masz jeszcze gwarance to ja odeslij

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie co nieco przeszukałem i zainstalowałem sobie afterburnera i trochę pogrzebałem i wychodzi że to wiatraczek hałasował na karcie ale ustawiłem sobie fan spped na 51 % i teraz to właściwie nie hałasuje i załącza się 2 wiatraczek do tego temp max to 84 ale jeszcze to sprawdzę do tego inną mapę ustawienia obrotów wiatraczka. Jeszcze to potestuję bo widzę że na stałe trzyma 51 % a mapa wgrana. Kompa czyszczę co jakiś czas do tego buda wcale taka zła nie jest bo to cm690 więc przewiewna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ta sama karte w dodatku podkręcona przy 40% wentylatora karta nie ma więcej niz 65c , u ciebie jest 84 przy 51% .. masz z nia same problemy oddaj na gwarancje najlepiej, miałem kiedyś identyczne problemy na Geforce GTX 570 i miałem dosyć zabawy i sprzedałem karte za grosze na allegro ponieważ z gwarancji nici bo zeszlifowałem ihs na lustro :D lecz to nic nie dało

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...