Skocz do zawartości
daria.trz

Kobiece niezdecydowanie;)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) Przymierzam się do zakupu zestawu komputerowego dla gracza. Obecnie jestem na zarobku za granicą, ale za 5 tygodni chcę się już cieszyć nowym sprzętem. Głowa mnie rozbolała od czytania forum, przeglądania testów i porównywania cen. Jednak coś udało mi się złożyć:

 

http://www.morele.net/inventory/info/vcEulW/

 

Jako że mam dobitego laptopa to świruję na punkcie temperatur, ale żadnego chłodzenia nie dobrałam ponieważ się nie znam. Może wystarczy zamontować wiatraczki 120mm tam gdzie jest na nie miejsce w obudowie?

 

Czy może nie kombinować i po prostu wziąć gotowy zestaw MSI 

 

http://www.morele.net/komputer-morele-iem-msi-gaming-edition-g2800-pakiet-gier-w-zestawie-631773/

 

chciałam się zmieścić w 3000zł z monitorem ale widzę, że będę musiała trochę dołożyć. Dziwna sprawa że ta karta graficzna jest do kupienia w x-comie za prawie 200zł taniej...

 

Mam nadzieję,że ktoś zainteresuje się moim problemem i pomoże w decyzji. Czekam na odpowiedzi:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba lubisz komplikować sobie życie ;)

 

Sensowniej dobrane zestawy masz tutaj:

www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_marzec_2014

Tylko musisz doliczyć jeszcze obudowę i system.

 

Jeśli zdecydujesz się na zmontowanie zestawu przez sklep, to niech wyślą Ci go przesyłką paletową: Układają wtedy zestaw na boku obudowy i tak jest transportowany (i właściwie to tylko tak powinno się transportować zmontowany komp). W transporcie potrafią się cuda dziać, był niedawno post na forum, gdzie w transporcie rozwalił się komuś slot PCIE.

 

Edytowane przez grzechotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo miło, że dbają o bezpieczeństwo;) taak przeglądałam i tamte zestawy ale zmyliły mnie trochę niektóre komentarze. Czyli przykładowo ten za 2500 czy 2800zł jest inwestycją długoterminową? jeśli tak to nie będę się dłużej zastanawiać i szukać;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoim zestawie proponowałbym o dokonanie kilku korekt. Zasilacz XFX ma problemy z łożyskiem, warto wziąć tańszego - Thermaltake SE. Da to nam zysk 30 PLN. Zamiast B85-G43 radzę wziąć B85 Pro4 - tutaj mamy już 50 PLN i dzięki temu stać Cię będzie na zakup GTX 760:

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-gtx-760-2048mb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-overclock-gtx760-dc2oc-2gd5-585996/

 

Podaję najtańszą propozycje z morele, z trzyletnią gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam XFX 450 W drugi rok  i sobie bardzo chwale. jest bardzo cichy (jestem wymagajacy, wiec moge powiedziec ze jest wrecz nieslyszalny prawie) i jak dotad komputer nigdy nie zaliczyl zwiechy a mam i5 3550 i wykreconego leciwego radeona 5770.

nie kupuj ssd 60 GB, moim zdaniem bez sensu (chociaz widzę, ze do dysk przeznaczony pod system).

 

 

ktory konkretnie xfx ma problemyz lozyskiem?

 

jestem za konfigiem Yogi311.

zyskujesz lepsza grafikę, dysk SSD i rownie swietny zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc, nie spodziewałam się tak szybkiej odpowiedzi:) szkoda tylko, że muszę jeszcze tyle na niego pracować;) no dysk ssd chciałam do systemu i najczęściej używanych gier/programów. Nie wiem czytałam że po zapchaniu strasznie zwalniają pracę. Ale wolnego miejsca nigdy za wiele. Tak sobie przeglądam jeszcze ten koszyk. A opłacałoby się dorzucić parę zł i kupić gtx 760oc cuda 4gb? Czy przesadzam:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ten co jest i to z górką.


no dysk ssd chciałam do systemu i najczęściej używanych gier/programów. Nie wiem czytałam że po zapchaniu strasznie zwalniają pracę. Ale wolnego miejsca nigdy za wiele.

 

W starszych konstrukcjach były problemy, nowsze są lepiej dopracowane. Poza tym na ssd pakujesz tylko system i ewentualnie gry/programy, które długo się odpalają - mniej wymagające spokojnie można wrzucać na klasyczne HDD.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę Ci odbiór osobisty bo wtedy możesz zobaczyć co kupujesz.

Na spokojnie możesz sprawdzić czy wszystko (np. gniazdo procesora) jest

w dobrym stanie.

 

Wiele sklepów ma oddziały regionalne w których możesz odebrać zamówiony zestaw.

Można ewentualnie zmodyfikować delikatnie zamówienie żeby kupić wszystko w jednym sklepie

lub kupić tą część której brakuje osobno gdzie indziej.

 

A wysyłanie złożonego kompa pocztą to moim zdaniem 

średni pomysł. Najlepiej złożyć na miejscu przynajmniej wiesz że nikt tam wcześniej

niczego nie popsuł.... zwłaszcza że ci "składacze" pewnie jadą na akord.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leon- nie zależy mi na tym usb 3.0 a na niskich temperaturach;)

 

szpachla- ja na wsi mieszkam i musiałabym pare km przejechać żeby odebrać kompa. nie wiem może kupię wszystko osobno i brat mi złoży, tak będzie bezpieczniej;) ja sama gdybym mogła go odebrać to nie potrafiłabym stwierdzić czy wszystko jest ok..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już to robiłam ale bardzo dawno temu i były to stare części więc nie bałam się że coś zepsuję;) no oki to kupię osobno jak najtaniej i wezmę chyba zalmana jednak. Ten komputer to jedyny powód dla którego tu jestem. Inaczej ju-ż bym wróciła do domu;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...