Skocz do zawartości
evald

Zasilacz nie zawsze "styka". Problem z ładowaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wtyk zasilacza nie zawsze "styka", bateria czasem załapie ładowanie, czasem nie, ale częściej nie łapie...

Nie wiem co z tym zrobić, bo oryginalne zasilacze z tego co widze to grubo ponad 200 zł :zonk:  Czy próbować zmienić końcówkę? Czy może cały zasilacz do wymiany? Jakie ewentualnie zamienniki proponujecie?

Mój zasilacz ma parametry 20V i 4,5A.

Co poradzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli nie styka, to problem może tkwić w gnieździe zasilania w laptopie, wymiana zasilacza nic wtedy nie da. Wtedy łapiesz za lutownicę sam, albo oddajesz do serwisu.

2. Jeśli problem dotyczy zasilacza: Możesz kupić zasilacz uniwersalny, byle napięcie wejściowe się zgadzało i była wtyczka pasująca do Twojego laptopa (w uniwersalnych zasilaczach jest kilka wymiennych wtyków do różnych modeli).

Moc zasilacza może być większa, nic się nie stanie.

W niektórych lapkach (zwłaszcza multimedialnych, do gier) producenci dają fabrycznie za słabe zasilacze, które szybko padają. Np. w moim samsungu z serii 5 zasilacz miał moc 90W, a jak mierzyłem watomierzem to lapek pobierał 100W, oczywiście zasilacz szybko padł.

 

Zasilacze uniwersalne tracera omijaj z daleka, nie mają dedykowanych wtyków do konkretnych modeli, są one zazwyczaj za długie, tandetne i po jakim czasie się wyrabiają.

Edytowane przez grzechotnik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie raczej wina zasilacza, bo inny na próbę działał normalnie. (?)

 

Ok, Tracera omijać. A może jakieś firmy są godne polecenia?

Edytowane przez evald

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to zasilacz, to najczęściej pęka kabel tuż za wtyczką - można wtedy za 20zł wymieniać sam kabel. Problem jest taki, że większość zasilaczy jest zgrzewana, nie skręcana, i trzeba rozcinać obudowę a później ją kleić. Da się zrobić, i nawet da się zrobić tak, żeby to jakoś wyglądało, ale trochę to zajmuje.

LiteOn o ile wiem sam nie robi zasilaczy - brandują tylko. Mieli w swej ofercie PSU robione przez channel well, fortrona, deltę, ale zazwyczaj to ciut lepsza chińszczyzna. W przypadku notebooka pewnie obleci, do pieca raczej bym nie wkładał. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Mam głupi problem, nie potrafię znaleźć tej Delty :/ Nie mogę odnaleźć się w tych zasilaczach do laptopów. Do stacjonarki to żaden problem :/

 

Miałby ktoś czas na podesłanie linka? Potrzebuję zasilacza 20V 4,5A z tym "mniejszym" wtykiem (śr. zew. 5 mm, wewn. 2,5mm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...