Skocz do zawartości
Doko

Ocena zestawu ~3500 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

  • czy zestaw ma zawierać tylko komputer czy również system operacyjny, napęd optyczny i peryferia takie jak: monitor, myszka, klawiatura itp.
tylko komputer
  • do czego komputer będzie wykorzystywany
gry i inne zwykłe czynności, zależy mi na wydajnej i bezproblemowej pracy
  • jaką kwotę chcesz przeznaczyć
~3500 PLN
  • czy części mają być nowe czy mogą być używane
nowe
  • czy będziesz podkręcał podzespoły
tak, o ile nie zwiększy to znacznie głośności i temperatury
  • w jakiej rozdzielczości grasz/zamierzasz grać
1920x1080 + monitor dodatkowy o takiej samej rozdzielczości
  • czy mieszkasz poza Polską (ceny za granicą są inne!)
nie
  • czy możesz użyć części ze starego komputera takich jak: dysk twardy, napęd optyczny, obudowa

8 GB RAM Kingston HyperX 1600Mhz DDR3 Non-ECC CL9 (2x4GB), SSD Samsumg 840 PRO 128 GB , Creative SoundBlaster Z

  • czy preferujesz jakiś konkretny sklep np. z powodu odbioru osobistego
morele.net, mam z nimi dobre doświadczenia :)
 

Wstępnie złożyłem sobie taki zestaw. Proszę o ewentualną ocenę i możliwe poprawki.

 

Edytowane przez Doko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że budżet w miarę elastyczny skoro składając za ~3500 wyszło Ci 3700 ;)

 

Gdybyś odłożył na później zakup coolera i dodatkowych wentyli to dałoby radę upchnąć tam R9-290.

Różnica w wydajności będzie jakaś zauważalna? Najchętniej dałbym teraz wszystkie części do złożenia i miałbym spokój, nie musiałbym się potem bawić w montowanie coolera itd.

 

Ja to jeszcze bym zaproponował taki zasilacz na podmianę w twoim zestawie: http://www.morele.net/zasilacz-xfx-pro-series-550w-psu-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/

W czym będzie on lepszy od obecnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta zaproponowana przez Mimaaacz czyli R9 290 jest na poziomie GTX 780 czyli od GTX 770 jest wydajniejsza.

 

Co do zasilacza, zasilacz proponowany prze zemnie jest tańszy i do tego ma mocniejszą linie +12V od twojego zasilacza, i jeszcze zaproponowany zasilacz prze zemnie ma 5lat gwarancji a w twoim zestawie ma jej 3 lata.

 

Róznica jest mała, jeszcze ze twój jest w połowie modularny a prze zemnie proponowany nie jest modularnym zasilaczem.

Edytowane przez dolar444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...