Skocz do zawartości
szurubur

Pomoc przy składaniu PC (ok 3,5 tyś złotych)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedługo planuję zakup nowego blaszaka. Obecny kupiony 7 lat temu (ok 2,5 tyś złotych) dał radę wytrzymać parwie całą starą generację konsol (dokupiłem tylko ramy i lekko podkręciłem procek) uciągajać większość tytułów na wysokich detalach. Nie ukrywam, że kupując nowy sprzęt liczę na podobne wyniki. Tyle jeżeli chodzi o krótkie wprowadzenie, teraz przejdę do konkretów.

 

  • Moje fundusze to ok 3,5 tyś zlotych z ewentualnym dołożeniem do 4 tyś. (tylko jeżeli będzie to oznaczać znaczny wzrost wydajności, jeżeli to tylko kosmetyka to sobie daruję)
  • Komputer będzie służył do gier
  • Proszę tylko o pomoc w złożeniu "skrzyni z bebechami", do skynki zaliczam też czytnik optyczny ^^ (monitor, klawiatura i myszka już są)
  • Posiadam 22 calowy monitor rozdzielczość 1680x1050 (w przyszłości pewno może kupię coś z rozdziałką 1920x1080)
  • Nie potrzebuję dysku SSD
  • Chodzi mi o części nowe, tylko i wyłącznie
  • Dobrze by było gdyby sprzęt miał możliwość podkręcenia w przyszłości

Mam nadzieję, że obecny rynek sprzętowy umożliwia za taką kwotę złożenie czegoś sensownego :)

Edytowane przez szurubur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw wyżej w porządku, ale zasilacz zmieniłbym na Cooler Mastera G550M lub nawet G650M. Możesz wziąć też Radeona R9-290. Średnio max kilka FPS słabszy od GTX780, a tańszy ~200zł. Poluj na MSI, ASUSA, lub Tri-X od Sapphire. Do tego cooler, nie musisz kupować teraz, możesz kupić gdy będziesz kręcił. Najlepiej coś pokroju Macho B/W. Nie zaszkodziłaby też lepsza buda. Najlepiej przejżyj sobie zaproponowane części i przemyśl co i jak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o Raijinteka to wahałem się miedzy nim a macho, kupiłem go bo był za 131zł, generalnie nawet na najniższych obrotach jest wyraźnie słyszalny, to czego nie można mu zarzucić to wydajność, chłodzi rewelacyjnie procka "K" na 4.5GHz nie przekraczam 55-57 stopni pod obciążeniem. niemniej jednak wtedy jest słyszalny

 

gdybym miał jeszcze raz wybierać, skłoniłbym się chyba na Macho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cenowo troche już zablisko do zauważalnie lepszego :

MSI Radeon R9 290 Gaming 4GB DDR5 512bit + 3 GRY GRATIS

 

czy też w drugą stonę z tego samego pułapu wydajnościowego co 770:

MSI Radeon R9 280X Gaming 3GB DDR5 384bit (1050/6000) + 3 GRY GRATIS

 

z 770 brałbym dobrze ocenianego MSI GeForce GTX 770 TwinFrozr 2GB DDR5 256bit (1098/7010)

 

Pamięć starczy 8GB , na teraz to i 4GB starcza , no ale oczywiście jak taki budżet to 8GB jest ok , to samo HDD brałbym 1TB , chyba że jakaś potężna kolekcja filmów będzie  , zaoszczędzone pieniądze przeznaczyłbym np. na lepszą obudowe:

 

Zalman Z9 U3 USB3.0 , lub Corsair Carbide Series 300R , czy też troszke drożej solidnego Fractal Design ARC R2 Midi .

 

PSU brałbym - Cooler Master G550M ( jak jakieś mocne OC to można przemyśleć wer. G650M ale sądze że i w takim przypadku 550 wystarczy ) - modularka , regulacja DC-DC .

Edytowane przez gando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie @gando wyczerpał temat. Dodam tylko żebyś zastanowił się jednak nad H87 Fatal1ty. Lepsza sekcja zasilania, dźwiękówka, a i podkręcisz na niej solidnie. Oferuje więcej niż płyty na Z87 w podobnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/CgDmbM/

 

Stanęło na takim zestawie, boję się tylko obudowy. Jak sądzicie, da rade? 

Zastanawiam się nad tą obudową tylko, z jednej strony jestem przekonany co do niej, z drugiej strony obawiam się czy wszystko się do niej zmieści, bo z tego co o niej wyczytałem za dużo nie ma w niej miejsca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...