Skocz do zawartości
urborg

Multimedialne pudełko za 1 - 1,5k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po weekendzie majowym kupuję nowy komputer.

Chciałbym złożyć sobie nową puszkę od podstaw (za ok. 1200 - 1500zł). Komputer podłączony do monitora + telewizora FullHD, z przeznaczeniem do internetu, filmów i muzyki. Ewentualnie podstawowe zabawy w GIMPie czy gierki w przeglądarce.

 

Płyta główna ASRock Fatal1ty B85 Killer 314,-

Procesor Intel Pentium G3420 231,-

Dysk SSD Crucial M500 120GB 245,- 

Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB 202,-

Pamięć Kingston DIMM DDR3 4GB 1600MHz CL9 135,-

Zasilacz Corsair VS 350W 119,-

 

Łącznie: 1246,- zł

Co sądzicie? Ma być to zestaw z nowych elementów, z potencjałem do przyszłej rozbudowy, na razie spełniający jedynie wymienione wyżej potrzeby, bez OC.

 

PS

1. Może nie opłaca się dokładać tyle do płyty głównej i kupić AsRocka H81M za 140zł?

2. Warto wrzucać dysk SSD 120GB? Oczywiście praktycznie na sam system i kilka bazowych programów.

3. Jaką małą obudowę byście polecali do tego? Czy Cooler Master ELITE 110 może być? lub Cooltek Coolcube? tylko te z tych co widziałem mi się podobają...

4. Czy będzie to cichy komputer?

5. Istnieje jakiś dobry bezprzewodowy zestaw mysz + klawiatura w cenie 100 - 150zł?

6. Nie wiem czy czegoś nie zapomniałem. Jest dla mnie jeszcze wcześniej, najwyżej dopiszę później. 

 

Pozdrawiam i z góry dzięki. : )

Edytowane przez urborg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dysk wymieniony.

OK, RAM zaraz będę szukał. A czemu lepiej 1,5V?

A odnośnie płyty. Jeśli mi nie szkoda tych 60zł więcej to nie lepiej tamtą którą podałem? Biorąc pod uwagę że chciałbym, żeby zestaw w przyszłości mógł być rozbudowany. Czy to i tak nieopłacalna inwestycja w tym momencie?

 

Dzięki za szybką odpowiedz i rady. : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyż "dogodniejsze" napięcie dla hasswela to 1.5v

ktoś mi już to mówił, że wyższe napięcie negatywnie wpływa na kontroler pamięci czy coś w tym stylu, nie pamiętam dokładnie, ale później sobie o tym pogooglowałem i okazało się być prawdą

 

http://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-4gb-1600mhz-ddr3-cl9-dimm-hyperx-black-series-khx16c9b1b-4-539993/

 

w sumie dobra inwestycjaz tą mobo, ale jeśli ci się nie spieszy to możesz poszukać taniej h87 performance (ja 3 dni temu kupiłem za 280zł + kw)

 

ps. i jeżeli SSD nie jest ci koniecznie potrzebny, to ja na twoim miejscu zainwestowałbym w lepszy procesor zamiast niego

 

a właśnie jeszcze jedno ps. 

a mianowicie: jeżeli w przyszłości zamierzasz rozbudowywać, to polecam kupić lepszy zasilacz

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-450w-atx-120mm-wentylator-eu-version-cp-9020049-eu-527950/

~30zł więcej, a lepiej mieć zapas niż na styk

 

i jeszcze jedno ps.

obudowy, które podałeś są pod płyty główne formatu mITX, więc ani killer ani performance w nie nie wejdzie

 

jeżeli zależy ci na rozmiarze "pudełka" to pisz, ale z góry mówię, że takie płyty główne są droższe i mają mniej do zaoferowania.

Edytowane przez Drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc wyglądałoby to tak?

Płyta główna ASRock Fatal1ty H87 Performance

Procesor Intel Pentium G3420

Zasilacz Corsair VS 350W > Zasilacz Corsair VS 450W

Pamięć Kingston HyperX 4GB

Dysk Western Digital Caviar Blue

i ewentualnie ten Dysk SSD Crucial M500 120GB.

 

A co odnośnie reszty?

2. Warto wrzucać dysk SSD 120GB? Oczywiście praktycznie na sam system i kilka bazowych programów.
3. Jaką małą obudowę byście polecali do tego? Czy Cooler Master ELITE 110 może być? lub Cooltek Coolcube? tylko te z tych co widziałem mi się podobają...
4. Czy będzie to cichy komputer?
5. Istnieje jakiś dobry bezprzewodowy zestaw mysz + klawiatura w cenie 100 - 150zł?

: )

 

/EDIT:

Dzięki. Update zasilacza.

Nad SSD jeszcze się zastanawiam i czytam artykuły. Zaznaczam jako opcjonalny, ale jeśli zrezygnuję to zostawię kasę na obudowę, procesor już bez zmian.

Posiadam zestaw przewodowy klawiatury i myszki, ale przyda się coś do kontrolowania z łóżka i chwalić się będzie, że szczury nie zjedzą kabli. : )

 

Rozmiar nie jest tak istotny, zapędziłem się z tymi obudowami widocznie. Poszukam czegoś standardowego.

Edytowane przez urborg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda ok, tylko tak jak wspomniałem w ostatnim poście

 

obudowy tych rozmiarów nie pomieszczą takiej płyty głównej

 

zasilacz lepiej wziąć 450w, bo różnica to mniej niż 30 zł

 

co do klawiatury to nie odpowiem, bo jestem przeciwnikiem bezprzewodowych peryferiów

 

zasilacz jest cichy, stockowe chłodzenie procesora też nie powinno krzyczeć, więc zostaje kwestia obudowy i wentylatorów w niej

 

 

Jeśli koniecznie chcesz wszystko upakować do obudowy w stylu tych, które wymieniłeś, to będzie trzeba zmienić płytę główna na taką, która jest w formacie mITX

Edytowane przez Drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie przed jutrzejszym zakupem. Chodzi mi o odpowiedź całkiem orientacyjną, bo spodziewam się, że nie da się tego dokładnie przewidzieć. Ale poproszę o opinię "mniej więcej". : )

 

Czy jeśli za kilka miesięcy dokupiłbym kartę graficzną (za 600 - 800 zł? opłacalny przedział cenowy wybrałem? po prostu myślę, że za ok. pół roku tyle posiadałbym na upgrade sprzętu) to jakiej wydajności mogę się spodziewać? A raczej, w gry sprzed jakiego czasu mógłbym grać na max/wysokich detalach?

 

Bardzo proszę i od razu wielkie dzięki za odpowiedzi. : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że marnotrawstwo. Tak samo jak wydawanie 1500zł na komputer do internetu.

Mogę teraz zaoszczędzić na płycie, wziąć jeszcze gorszy procek, mniejszy dysk i za pół roku po prostu składać nową puszkę za kolejne 1500zł, bo tam nic nie będzie miało sensu? Liczyłem, że ktoś mi tu właśnie pomoże dobrać optymalny zestaw do późniejszej rozbudowy...

 

/EDIT:

Może powinienem był założyć temat "Optymalny zestaw za 1500 (+1000 zł za pół roku)" ? : )

Ale bez jakich komponentów o łącznej wartości 1000zł mógłbym funkcjonować przez te pół roku?

Edytowane przez urborg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę przedłużył mi się weekend majowy, a przyjemności jeszcze nie koniec. Jestem już zdecydowany na zakup i dla spokoju ducha wrzucam tu ostateczne zestawienie.

Od ostatniego razu jeszcze weszła lekka zmiana, ale na razie nie chodzi mi o nic więcej jak ocenę takiego kompa na teraz.

Wychodzi 1450zł + montaż + klawiatura 120zł (wcześniej było 1250, ale postanowiłem dołożyć dysk SSD, żeby przekroczyć jednak 1500 i zyskać promocyjny montaż + przesyłkę)

 

Tadam!

Obudowa Cubitek Mini Center Mini-ITX - USB 3.0

Płyta główna ASRock B85M-ITX

Procesor Intel Pentium G3420

Pamięć Kingston HyperX 4GB 1600MHz DDR3 CL9

Dysk SSD Crucial M500 120GB

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB

Zasilacz Corsair VS 450W ATX

 

+ montaż 1,00

Klawiatura Logitech K400 124,00

 

1567,22

 

Poczekam do jutra. I tak będzie wolna niedziela, więc wieczorem złożę zamówienie. Jeśli do tego czasu nie pojawią się żadne posty to można zamknąć temat i dzięki wielkie każdemu kto zajrzał. Jakby ktoś potrzebował opinii jak się sprawuje sprzęt to zapraszam po recenzje za tydzień. Pozdrawiam. : )

 

 

PS

Jaki inny zasilacz?

Edytowane przez urborg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...