Skocz do zawartości
BiMS

Jak ulepszyć ten zestaw?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie starczy za 40zł

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-raijintek-ereboss-0p105250-602806/

 

Do haswella potrzebujesz dobre chłodzenie aby to podkręcić. Jak nie masz zamiaru wysoko kręcić to po jakiego grzyba Ci wersja z K? Weź sobie zwykłą i podkręć samo turbo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK mój kolejny błąd :) biorę wersje bez K i kręcę samo turbo. Tylko jaki zasilacz ? zostało mi 300 zł zasilacz teraz powinien być jakiś poniżej 100 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zmień tego Zotac'a 770 na Asus lub ew. MSI w zależności co wolisz. Zaletą tego Zotaca to jedynie 5 lat gwarancji po rejestracji. Chłodzenie ma słabiutkie w porównaniu do Asusa. Różnica nawet 5'C w zależności od gry. Cena też spora i z OC też nie najlepiej oczywiście jeśli wierząc testom. :)

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_770_tanszy_i_szybszy_gtx_680_vs_hd_7970?page=0,24

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zmień tego Zotac'a 770 na Asus lub ew. MSI w zależności co wolisz. Zaletą tego Zotaca to jedynie 5 lat gwarancji po rejestracji. Chłodzenie ma słabiutkie.

Zotac według testów jest najwydajniejszy ;)  oczywiście z wszystkich GTX 770

Edytowane przez BiMS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zotac według testów jest najwydajniejszy ;)  oczywiście z wszystkich GTX 770

 

 

Tak jeśli nie zależy Ci na ciszy i wydajności chłodzenia to czemu nie. Ja bym wolał nie narażać karty na temperatury rzędu 82'C. A do takich temperatur te karty, po OC do zaledwie 1202, się grzeją i nie są wcale przy tym ciche. W porównaniu do takiego ASUS'a. To już mój MSI, który też nie ma super wydajnego chłodzenia osiąga mniejsze temperatury i to przy wyższym taktowaniu, przy zachowaniu ciszy. Jedynie  sekcja zasilania w MSI jest kiepsko chłodzona. To też dość istotne tak swoją drogą.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Mój kolejny błąd... chyba musze głębiej patrzyć w karty.. to albo Msi gtx 770 lighting albo palit gtx 770 jetstream albo gigabyte gtx 770 co według was najlepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, przepraszam że dopiero teraz wysyłam. Dopiero do domu wróciłem.

 

Zestaw wyszedł dobrze :D w końcu :)  Zamawiać teraz czy da się coś dołożyć ?

post-209627-0-98528100-1399303029_thumb.png

Edytowane przez BiMS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to dalej brakuje chłodzenia na procesor. Miałeś zamiar kręcić tego non K a box się do tego nie nadaje. Weź do tego Fere2 i będzie ok. Na karcie można spokojnie oszczędzić 100zł biorąc MSI, Asusa lub Gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 zł dopłaty i cena trochę powyżej 3tyś zł. 

 

Ile FPS różnicy ? Bo jeżeli 2-4 to chyba nie warto dopłacać 200zł

 

I czy starczy jakaś tańsza wersja ?

 

kręcić będę po 2 miesiącach od zakupy więc chłodzenie na razie nie potrzebne :)

post-209627-0-51895000-1399308419_thumb.png

Edytowane przez BiMS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy brać R9 290 czy GTx 770. Lepiej chyba Radeona tylko od jakiego producenta najlepiej?

 

GTX wiem że biorę od Palita.

Radeona starczy jakieś tanie MSI czy Asus ?

post-209627-0-73312300-1399310630_thumb.png

post-209627-0-00978300-1399310637_thumb.png

post-209627-0-04308100-1399310647_thumb.png

Edytowane przez BiMS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli radeona brać ? Wszystko będzie działało ? nic niczego nie będzie ograniczać ? Zasilacz wystarczy jak turbo podkręcę powyżej 4.1 GHz ? przepraszam ale muszę mieć pewność :)

Edytowane przez BiMS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To do ilu GHz maks ? 4.1 Ghz by mi starczyło


Powyżej 4.0 na pewno będzie się dało to i tak będzie dobrze. :) Zamawiać tak jak jest ?


Podobno ten R9 290 potrafi się mocno grzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę jeszcze dołożyć trochę na kartę od innego producenta. Asus byłby spoko?

 

Czy nie warto dopłacać bo chce jak najtaniej kupić

Edytowane przez BiMS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że jeszcze tego nie zrobiłeś bo byś zrobił najgłupszą rzecz. To jest wersja referencyjna czyli z oryginalnym chłodzeniem jakie dały wszystkie firmy na początku jak wyszły te karty.  Chłodzenie dosłownie chodzi jak odkurzacz i do tego jest średnio wydajne. By Ci to zobrazować, ale raczej "skomponować":

 

 

 

Bierz ASUSA, ale z tym chłodzeniem:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-290oc-4gb-ddr5-512bit-2dvi-hdmi-dp-box-r9290-dc2oc-4gd5-631342/

 

I zapamiętaj na przyszłość co to są wersje referencyjne i niereferencyjne. Referencyjne to jest ta sama konstrukcja co oryginalna wersja od AMD.  AMD wysyła chłodzenia i układy,  w zasadzie gotowe karty do firm takich jak ASUS, MSI, Gigabyte, Palit itd. Dopiero po jakimś czasie każda z tych firm tworzy swoje autorskie konstrukcje. Zmienia chłodzenia często też PCB (płytkę). Różne pamięci to od Samsunga lub od Hynix'a. Ogólnie wydają po swojemu. Czyli przeważnie lepiej.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być tylko nie wiem czemu bierzesz procka bez K. Można go podkręcić znacznie wyżej niż 4.1 ghz jak się trafi dobra sztuka. Do tego Turbo czy nie to ten procek przecież będzie najnormalniej w świecie podkręcony. Czyli pod obciążaniem wskoczy na 4.1 ghz, więc w zasadzie wychodzi na to samo. Tak więc chłodzenie jest potrzebne. Weż normalny zestaw z K + ta płyta i dokup potem chłodzenie. Procesor starczy Ci na dłużej i do tego będzie bardziej przyszłościowy zestaw.

 

 

Tu masz gotowy zestaw.

 

http://www.morele.net/inventory/info/3bLVK/

 

Wymieniłem grafikę na zwykłą wersje bez OC. Można to zrobić samemu za pomocą programu MSI Afterburner. Wymieniłem zasilacz na nieco sprawniejszy z odpinanymi kablami. Nie sugeruj się tym że ma 530W. Spokojnie wystarczy i nawet sobie lepiej poradzi niż ten Corsair.

 

Wyszło jakieś 50 zł drożej, ale masz lepszy sprzęt moim zdaniem.  Zbieraj na to chłodzenie:

 

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-raijintek-ereboss-0p105250-602806/

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...