Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem - po podłaczeniu itp dysku ssd i hdd dziala wszystko, niestety gdy podlacze dysk dvd kablem hama 3gb/s przestaje - dziala tylko dysk ssd. Gdy podlaczam dvd innym kablem to dziala a gdy podlacze w inne miejsce (2 sloty 6gbs zajmuja dyski 2 nizej sa zajete przez 1 no i jak podepne najnizej to wogole nie widac dvd a reszta dziala.. Moja plyta glowna tto gigabayte gah67mud2h sorru za pisownie pisze ze starego smatphona.

 

 

Dobra już jestem i napiszę w skrócie:

Mam płytę główną gigabayte ga-h67m-ud2h ma ona 6 portów 2x 6 GB/S (na samej górze) 4x 3 GB/S (na środku i na dole). Mam 2 kable (niebieskie 6 GB/S) i cokolwiek nimi podłącze - działa. Po podłączeniu kablem hama - nic się nie dzieje (o ile podłącze w te 2 miejsca po środku) o ile podłącze kabel hama na dole to wtedy już działa tylko dysk ssd. 

 

Czy to wina kabla? Może coś źle robię? Pomoże ktoś? Z góry dzięki

Edytowane przez mameos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka przy podłączaniu kabli sygnałowych SATA: W instrukcji do mojego mobo wyczytałem, żeby nie zaginać tych kabli pod kątem 90 stopni, bo to może powodować utratę danych. Ciekawi mnie, ile w tym prawdy.

Chodzi o to, żeby go nie zginać pod ostrym kątem, w kształcie "L", łagodny łuk nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ,kupiłem nowy kabel i nic. Odkryłem ciekawą rzecz, jeśli podłącze nowy kabel do 2 SATA3 (białych) to działa cokolwiek nawet (prawie 12 letni dysk 50 GB)... Gdy podłączam za to poniżej (środkowy rząd prawa strona) to przy włączaniu piszę iż Boot failed. I tak w kółko... POMOCY!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cholera, nie interesowałem się tym ,a ch**ki jak zawsze nic nie pisną sami... Teraz już nie mogę oddać płyty głównej do naprawy no nie?


I czy zmiana płyty głównej wiąże się ze zmianą procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...