Skocz do zawartości
Lexuss

Cooler CPU i5 2500 do 140zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moj aktualny sprzęt to:

 

Procesor: Intel core i5 2500 [chłodzenie SilentiumPC Spartan HE923] <- do wymiany

Karta graficzna: XFX R9 280X DD

Ram: Kingston HyperX 2 x 4GB

Płyta główna: Asrock P67 Pro3 B3

HDD: WD BLUE 500GB

SSD: Crucial M500 240GB

Zasilacz: OCZ ZS 550W

Obudowa: Fractal Define R4

 

chcialbym wymienić swoje aktualne chłodzenie na coś cichszego i wydajniejszego. Głównie zależy mi na ciszy. Maksymalna cena to 140zł, myślałem nad tym: http://allegro.pl/chlodzenie-procesora-silentiumpc-fortis-2-xe1226-i4195871777.html

będzie ok?

 

- Pasta termoprzewodząca wystarczy ta ktora jest w coolerze czy lepiej dokupić osobno? 

 

 

Z gory dziekuje za pomoc, pozdrawiam.

Edytowane przez Lexuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wersję z K czy bez? Jesli bez to daruj sobie zmianę na fortisa, który ma zwykłego zephyra za 15zł. Kup sobie porządne śmigło za 40-60zł, zamontuj na spartana i będziesz miał cisze. Wydajniejszego chłodzenia nie potrzebujesz do i5 non K.

 

Sprawdź ten temat i wybierz coś dla siebie

http://forum.purepc.pl/topic/234433-jakie-obecnie-wentylatory-120mm-sa-najlepsze/page-68

 

Osobiście polecę Ci noiseblockera 

https://www.cooling.pl/noiseblocker-blacksilent-xl1-120mm-rev3,produkt,1259.html

lub z PWM (sterowanie prędkością)

https://www.cooling.pl/noise-blocker-blacksilent-pro-plps-120mm-pwm,produkt,552590.html

 

W tej budzie ten cooler będzie niesłyszalny 

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor kiedyś zmienisz to będziesz miał przynajmniej porządny cooler, który możesz zamontować na praktycznie każdy nowy radiator. Fortis ma tandetnego Zephyra, którego nie ma co nawet porównywać do wymienionych wentyli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A paste tez dokupic nowa? Ta ma 2 lata i jest to ta od Spartana z zestawu.

I czy moge zostawic aktualny wentylator jako drugi do tego spartana? W sensie na tyl, a ten nowy na przod. Jeden bedzie wywiewal a drugi wwiewal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz ciszę to po co Ci drugi cooler do tego przelatany 2 letni dziadek? Wywal go, przy 2 wentylach temepratura na cpu spadnie Ci max o 1-2 stopnie ale będzie głośniej. Sprawdzałem to na swoim Fortisie.

 

Pastę kup sobie Arctic Cooling MX2 (tańsza) albo Zalman STG2 (droższa i  trudniejsza do rozprowadzenia)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O po sygnaturze widze, ze masz obudowe Fractal Define R4, ja napisalem ze posiadam ale wprawdzie bede ja mial dopiero w poniedzialek.

Mozesz napisac jak sie sprawuje? Tzn. naprawde wycisza? Czy posiada jakies ukryte wady? Podzespoly sie w niej grzeją? Z gory serdecznie dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ustawie kontroler na minimum to jest praktycznie niesłyszalna. Słyszę jedynie dysk talerzowy ale jak po 5 minutach automatycznie się wyłączy to jest cicho, porównywalnie z laptopem. Na medium lekko szumi a na Full mniej więcej jak standardowa obudowa. Także wycisza bardzo dobrze. Z wad to białe śledzie, które mi się średnio podobają ;P Z wad to średni koszyk na dyski, który potrafi przenosić wibracje. Poza tym jest dla mnie bez wad. Podzespoły się nie grzeją, Jeśli ustawie w grach wentylatory na medium/high to mam takie same temperatury jak w poprzedniej obudowie, która była "sitkiem". Z tym, że ja mam obsadzone dodatkowe wentylatory w budzie tzn 2x140mm z przodu, 2x140mm na górze, 1x140mm z tyłu + 1x120mm na coolerze. Na dole obudowy nie montowałem ponieważ w starej obudowie wentylator w tym miejscu nie przynosił żadnych korzyści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz aby było cicho to zainwestuj w coś cichego w innym wypadku bez sensu kupować wyciszoną obudowę. Za wentylatory zapłacisz ~200-250zł

 

Zajrzyj tutaj

http://forum.purepc.pl/topic/315499-jaki-wentylator-140mm-jest-obecnie-najlepszy/

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie niestety nie mam tylu pieniedzy, zobacze jak sie sprawuja aktuallne i ewentualnie kiedys wymienie. Chociaz watpie bo i tak najwiekszy halas powoduje karta graficzna.

Edytowane przez Lexuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam akurat zephyra w obudowie i wcale nie jest glosny.. miales w ogole ten cooler ze tak narzekasz? OC nie bede robil i nie jest mi potrzebne cos mocniejszego, a nie mam pieniedzy by kupywac coolery za 200zl.  Tutaj zaplacilem 115zl z przesylka.

 

Aktualnie spartan czesto chodzi na max obrotach bo nie wyrabia chlodzeniem, jest slaby i glosny.

 

 

Temat juz w sumie rozwiazany ale mozna zostawic otwarty dam znac jak sie spisuje fortis.

a co do obudowy to juz mam Fractal Define R4 i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...