Skocz do zawartości
BlueWD

PC do gier [Budżet 3500]

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo będę mógł kupić nowego pc :) Trochę czytałem o podzespołach na Waszej stronie, widziałem testy i najbardziej odpowiada mi karta od radka, jest to r9 290 od sapphire. Pomożecie złożyć resztę, tak, aby zmieścić się w limicie? i5 4670k też jest raczej pewniakiem w obecnym zestawie. Dziękuję za pomoc i czekam na propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

    • czy zestaw ma zawierać tylko komputer czy również system operacyjny, napęd optyczny i peryferia takie jak: monitor, myszka, klawiatura itp.

  • do czego komputer będzie wykorzystywany

jaką kwotę chcesz przeznaczyć

czy części mają być nowe czy mogą być używane

czy będziesz podkręcał podzespoły

w jakiej rozdzielczości grasz/zamierzasz grać

czy mieszkasz poza Polską (ceny za granicą są inne!)

czy możesz użyć części ze starego komputera takich jak: dysk twardy, napęd optyczny, obudowa

czy preferujesz jakiś konkretny sklep np. z powodu odbioru osobistego

Interesuje mnie tylko komputer. Będzie wykorzystywany do gier. Mam do wydania 3 500. Cześci chciałbym nowe. Zamierzam grać w full hd. Mieszkam w Polsce. Nie mogę użyć części ze starego komputera. Preferuję morele. Pisałem wcześniej, że zamierzam robić OC :) Ok, najważniejsze informacje podałem. Teraz powinno być łatwiej coś dobrać.

Co powiecie o obudowie Zalman Z3 plus?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym był ostrożny. Nie ma tu jakiejkolwiek informacji o gwarancji.  Żadnego kontaktu. Real foto. Dosłownie nic. Do tego sprzedawca nie ma żadnych komentarzy. I dziwny tytuł aukcji sugerujący że  karta ma   niby 2GB, a 780 ma 3GB.   Sprzedawca zamięścił tylko opis karty ze strony jakiegoś (Agito zdaje się )   sklepu  nic więcej. A raczej to sklep nie jest tylko możliwe że jakiś naciągacz.

 

Ogólnie R9 290 wypada lepiej w części gier, bo pisanie że w każdej to przesada. Jest tak pół na pół mniej więcej.  Ale różnice nie są tak duże jak w cenie. Także tylko i wyłącznie R9 290 w tej cenie. Najlepiej od ASUSA.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1 Devil.

Fajna cena, ale nic więcej ;)

 

Tu masz link do R9 290:

Karta graficzna Asus Radeon R9 290OC 4GB DDR5 (512bit) 2DVI/HDMI/DP BOX (R9290-DC2OC-4GD5) 

 

Przyszła ostatnio spora obniżka i R9 290 wypada całkiem dobrze pod względem opłacalność/wydajność.

A to na pewno nie koniec przecen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne ceny  :)

Ja byłem napalony na Sapphire'a ale na testach widziałem, że aż tak te karty się nie różnią. 100 zł to za dużo, nie będę dopłacać. Myślicie, że radki jeszcze bardziej stanieją?

Dziękuję za pomoc przy doborze karty, temu z allegro nie warto ufać (jeszcze mi 770 wyśle  :D)

Moglibyście teraz złożyć już cały zestaw, tak, aby nie przekroczyć budżetu? Ewentualnie 200 zł postaram się zdobyć, poczekam co z tego wyjdzie  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD dokupię jak się znajdzie kasa.

@Edit

Co do tej 780, dostałem maila z fakturą, dowód zakupu z agito, a karta jest nowa. Taka cena jak na kartę z gwarancją jest świetna.

Edytowane przez BlueWD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devil ma racje , najbardziej opłacalne gpu z wyższej półki to obecnie zwykła R9 290 , w kowcie ~1400/1500zł można śmiało brać:
MSI Radeon R9 290 Gaming 4GB DDR5 512bit + 3 GRY GRATIS
Asus ATI Radeon R9 290 4GB DDR5/512bit DVI/HDMI PCI-Express (ver. OC)
Sapphire Radeon R9 290 TRI-X 4GB DDR5/512bit DVI/HDMI/DP
do 290X trzeba już dopłacić ~250zł
Gigabyte Radeon R9 290X WF3 4GB DDR5 512bit (1000/5000)
MSI Radeon R9 290X Gaming 4GB DDR5 512bit (1040/5000) + 3 GRY GRATIS
Asus Radeon R9 290X DCII 4GB DDR5 512bit (1000/5000)
moim zdaniem te ~250zł lepiej przeznaczyć np. na lepszą obudowe czy też zasilacz , mobo , chłodzenie na cpu , albo SSD .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. udało mi się złożyć zestaw.

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=80654&s=86577&s=62074&s=72453&s=72517&s=78204&s=77565&s=87096

Troszkę przekroczyłem budżet, ale myślę, że warto będzie dołożyć.

Zostawiam Wam do oceny, czekam na jak najszybszą odpowiedź, ponieważ troszkę mi się już śpieszy do nowego PC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasy nie zabraknie, bo Asus jest o 50 zł tańszy  :D

Ale na testach Sapphire źle nie wypadał, w dodatku jest wydajniejszy jeśli chodzi o OC.

Ogólnie to raczej przeważał nad Asusem, chyba że ja nie wiem o jakiejś słabej stronie tej firmy. 

Czekam na opinie innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...