Skocz do zawartości
Soft

Ocena zestawu, ewentualne poprawki

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witajcie. Prosił bym o uwagi do tego zestawu


 


 

Komp do zabawy/grania/pracy. Nie mam zamiaru robić OC

 

Z góry dzięki ;)

Edytowane przez Soft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz OC To po co cpu do oc? Zmien na coś z haswell refresh, tak samo mobo jak nie podkrecasz to weź h87.

 

W morelach składanie masz za 1zl po podaniu jakiegoś kodu(poszukaj, ja nie pamiętam). ;)

 

 

Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez montex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawek będzie sporo. Do zmiany idzie płyta i procesor, odpowiednio na:

Procesor Intel Core i5-4590 3.3GHz LGA1150 BOX (BX80646I54590) 

Płyta główna ASRock B85 PRO4 LGA1150 ATX : HDMI+DVI+VGA+SATA3 IN (B85 PRO4) 

 

Zaoszczędzone na tych dwóch podzespołach pieniądze dokładasz do R9 290:

Karta graficzna Asus Radeon R9 290, 4GB GDDR5 (512 Bit), HDMI, 2xDVI, DP (R9290-DC2OC-4GD5) 

 

Wydajniej, wydajniej i jeszcze raz wydajniej uwzględniając Twój brak miłości do overclockingu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt na siłe tu Cie nie bedzie przekonywać .Sam nie darzę jakąś specjalną sympatią AMD. Obecnie jest u mnie na równi z Nvidia jeśli chodzi o sterowniki i jakość. Jednak na chwilę obecną R9 290 jest bardziej atrakcyjny cenowo i oferuje lepszą/podobną wydajność co GTX 780. Więc odpowiedź jest oczywista. Jednak jak się upierasz to branie GTX 780 tez nie jest złym pomysłem jeśli Ci nie szkoda tych 250-300zł. Patrz też pod kątem gier w jakie bedziesz grał. Masz całe multum testów R9 290 vs GTX 780. W niektórych grach R9 290 sobie radzi lepiej i to nawet niemało. A w niektórych też nieco przegrywa.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam teraz o tym Radeonie. Użytkownicy mówią ,że jednak gry bardziej wolą zestawienia i5/i7 + gtx niż radeon. Aczkolwiek napewno jest lepszy niż gtx 770. Albo zostawie sobie zestaw i w przyszłości OC zrobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam teraz o tym Radeonie. Użytkownicy mówią ,że jednak gry bardziej wolą zestawienia i5/i7 + gtx niż radeon. Aczkolwiek napewno jest lepszy niż gtx 770. Albo zostawie sobie zestaw i w przyszłości OC zrobie

Nie zrobisz. 99 procent osób które tak piszą nigdy w życiu nie robią OC.

 

W żadnym wypadku. Chyba że uwalisz podzespół tak że się spali i moga sie domyśleć. Albo wgrasz zmodyfikowany BIOS i odeślesz padniętą sztuke. Czesto jednak wymieniaja bez problemu.

Bardziej chodzi o uszkodzenie mechaniczne, a nie o OC. Mi raz się spaliła płyta główna abita (jakieś spięcie na płycie poszło przy USB i się wypaliły ścieżki dosłownie) i gwary nie uznali przez uszkodzenie mechaniczne...

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...