Skocz do zawartości
Lemciuu

Komputer za 2500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! :)

 

Jako, że udało mi sie w końcu uzbierac zaplanowaną kwote przymierzam sie do zakupu komputera stacjonarnego. Na razie jade na Samsungu R540, zamierzam zmienic na coś bardziej wydajnego. Komputer oczywiście przeznaczony do gier, poniżej przedstawiam informacje:

 

  • czy zestaw ma zawierać tylko komputer czy również system operacyjny, napęd optyczny i peryferia takie jak: monitor, myszka, klawiatura itp. - Nie.
  • do czego komputer będzie wykorzystywany - Gry.
  • jaką kwotę chcesz przeznaczyć - 2500 zł.
  • czy części mają być nowe czy mogą być używane - Nowe.
  • czy będziesz podkręcał podzespoły - Nie.
  • w jakiej rozdzielczości grasz/zamierzasz grać - 1920x1080 (FullHD).
  • czy mieszkasz poza Polską (ceny za granicą są inne!) - Polska.
  • czy możesz użyć części ze starego komputera takich jak: dysk twardy, napęd optyczny, obudowa - Nie.
  • czy preferujesz jakiś konkretny sklep np. z powodu odbioru osobistego - Nie.

 

Dodam jeszcze że mam już wstepnie wypatrzony zestaw z tej strony za 2500 zł tyle, że mam dylemat co do karty graficznej. R9 270x czy GTX760. Jeżeli macie inne propozycje chetnie sie z nimi zapoznam. Dziekuje za pomoc i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentylator zaproponował Ci świetny zestaw. Najwydajniejszy w tej kwocie ;)

Jeżeli znajdziesz dodatkowe finanse, to możesz pokusić się o zakup wyżej taktowanych memek:

http://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-fury-ddr3-8gb-1866mhz-cl10-hx318c10f-8-637845/

 

Według testu Sebastiana, mogą one robić "różnicę".

No i obowiązkowo już pamiętaj o dodanie usługi montażu + kodu rabatowego na jej zerowanie: O7SAKMMCBS

Edytowane przez piterr3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Core i5 4460 LGA1150 BOX / 657zł
Asrock B85M Intel B85 LGA1150 BOX / 204zł
Club3D ATI Radeon R9 280X Royal Queen 3GB DDR5/384bit DVI/HDMI/mDP / 928zł
LG nagrywarka DVD GH24NSB0 czarny OEM / 57zł
Crucial DDR3 8GB 1600MHz CL11 / 248zł
Western Digital Caviar Blue 1TB SATA3 (WD10EZEX) / 204zł
Thermaltake Smart SE Modular 530W / 185zł
Zalman Z3 / 142zł
Razem~2600zł

Wyszło stówke ponad budżet , jeżeli te 2.5k jest kwotą max , to wystarczy zmienić gpu na Asus ATI Radeon R9 280 DirectCU II Top 3GB DDR5/384bit DVI/HDMI/DP + 3 gry GRATIS!!! / 806zł , wówczas kwota konfigu wyniesie 2503zł

Zasiłke dałem modularke , troche taniej można przemyśleć np. http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/corsair-vs-series-550w,36164.html , ale myśle że jednak warto dołożyć te kilka złotych i brać Thermaltake Smart SE Modular , jeżeli zależy bardzo na pamiątkach z radiatorami to trzeba by było troche dołożyć , http://techplanet.pl/produkty/pamieci-ram/kingston-ddr3-8gb-1600mhz-hyperx-fury-blue-cl10,46614.html , http://techplanet.pl/produkty/pamieci-ram/crucial-ddr3-8gb-2x4gb-1600mhz-ballistix-sport-cl9,33727.html , ale nie jest to zestaw do OC , więc moim zdaniem można zostać przy tych w zestawie .

Edytowane przez gando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Wam za wszystkie zestawy! ;) Nie spodziewałem sie że w moim budżecie może zmiescic sie karta 3GB, miłe zaskoczenie! ;) Oczywiście 2600 nie robi różnicy, mam jeszcze tą dodatkową "stówke", wiec nie ma żadnego problemu. Myśle, że zestaw gando jest bardz dobry, dobrze było by już miec te 3GB, pewnie karta na lata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście ten Club3D nie przekonuję. Brak testów w internecie tejże karty, a jak wiadomo ta firma nie słynie z dobrych chłodzeń kart graficznych. Na dobrą sprawę z chłodzeniem R9 280X radzi sobie tylko Asus i XFX które łączą przyzwoite temperatury z dość cichą pracą. Natomiast R9 280 (bez x) mimo większej pamięci i szerszej szyny danych ogólnie jest minimalnie gorszy od GTX 760, ale jak wiadomo zależy to od gry. Osobiście brałbym Nvidie. Jeżeli możesz dołożyć te 100 zł to weź szybsze RAMy i/lub weź mobaska w formacie ATX jeśli sądzisz, że lepsze wyposażenie i dodatkowe złącza mogą Ci się przydać.

Edytowane przez wentylator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście ten Club3D nie przekonuję. Brak testów w internecie tejże karty, a jak wiadomo ta firma nie słynie z dobrych chłodzeń kart graficznych. Na dobrą sprawę z chłodzeniem R9 280X radzi sobie tylko Asus i XFX które łączą przyzwoite temperatury z dość cichą pracą. Natomiast R9 280 (bez x) mimo większej pamięci i szerszej szyny danych ogólnie jest minimalnie gorszy od GTX 760, ale jak wiadomo zależy to od gry. Osobiście brałbym Nvidie. Jeżeli możesz dołożyć te 100 zł to weź szybsze RAMy i/lub weź mobaska w formacie ATX jeśli sądzisz, że lepsze wyposażenie i dodatkowe złącza mogą Ci się przydać.

Dokładnie, chyba raczej Twój zestaw bedzie lepszy, bo tak doszedłem do wniosku iż brak różnych recenzji/testów, a poza tym firma też o której nigdy nie słyszałem. Myśle, że samo 3GB nie załatwi sprawy, to lepiej już wziac dobre 2GB. GTX760 myśle, że bedzie okej ;)

 

Wracając do RAM'u może ten bedzie lepszy?

 

http://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-2x4gb-1600mhz-ddr3-non-ecc-cl9-intel-xmp-x2-grey-series-khx1600c9d3x2k2-8gx-433757/

Edytowane przez Lemciuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno R9 280 jak i 760 , to karty z tego samego pułapu wydajnościowego ,  w cenie 800zł to jest bardzo dobry zakup , osobiście miałem i radki i gfy , i jedno i drugie dobrze wypada w grach , kupowanie  gtx760 za 900zł jest pozbawione sensu , gdy 100zł taniej jest ta sama wydajność - Asus ATI Radeon R9 280 DirectCU II Top 3GB DDR5/384bit DVI/HDMI/DP + 3 gry GRATIS!!! i zaoszczędzone pieniądze można przenaczyć na lepszy ram ,  dodatkowo w zestawie post nr 5  masz modularny zasilacz , przyzwoita elektrycznie konstrukcja z odpinanymi kablami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...