Skocz do zawartości
Rhaz

dylematy przed zakupem

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem

 

zdecydowałem się na zakup nowego kompa. Mam dość konkretne pytania do grona ekspertów :-)

 

1. procesor

 

W grę wchodzą dwa procesory:

 

i5 4670k - wiadomo :)

i5 4590 - i tu mam pytanie

 

Różnica w cenie nie jest powalająca ale jak można oszczędzić to czemu nie więc pytam wprost: Czy jeśli nie mam zamiaru nigdy podkręcać procesora to warto płacić więcej za 4670k ? Poza blokadą różnice są bardzo znikome, chyba że o czymś nie wiem?

 

2. grafika

 

W gry typu watch dogs nie gram (za to lubię grać w różne MMO, przy czym nie zależy mi na ustawianiu wszystkiego na ultra detale). Karty, które biorę pod uwagę to:

 

GTX 760 i

GTX 660

 

różnica między nimi do aż 300 zł więc pytanie brzmi czy to 300 zł przekłada się na faktyczną różnicę w ich wydajności? Czy jeśli kupię sobie niższy model nie będę żałował?

 

3. płyta główna

 

nie wybrałem jeszcze konkretnego modelu, mam pytanie dosyć ogólne, czy te wszystkie ślicznie wyglądające płyty gamingowe oferują coś więcej poza możliwościami podkręcania? Pytam bo ja nie mam zamiaru nic przy tym grzebać, chciałbym solidną płytę na dobrym chipsecie, nie grzejącą się, możecie coś polecić do jednej z i5'ek z 1 pytania ?

 

4. zasilacz

 

jaka moc przy powyższym zestawieniu, 2 dyskach SATA i 2 na USB

 

 

To tyle, dziękuję z góry za wszelkie porady :)

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie będzie OC to darowałbym sobie cpu z K , i brałbym i5-4590 , na stock różnica znikoma .

 

Mobo pod 4590 wziąłbym B85 lub H87 , proponuje poniższe płyty:

Asrock B85 Pro4 Intel B85 LGA1150 (PCX/VGA/DZW/GLAN/SATA/DDR3) / 233zł
Gigabyte GA-B85M-D3H Intel B85 LGA1150 BOX / 233zł
Asrock H87 Pro4 Intel H87 LGA1150 BOX / 268zł

 

Gpu przemyślałbym R9 270X lub R9 280:

Asus ATI Radeon R9 270X 2GB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-Express / 704zł
Asus ATI Radeon R9 280 DirectCU II Top 3GB DDR5/384bit DVI/HDMI/DP + 3 gry GRATIS!!! / 804zł

 

W sumie jak nie zależy na graniu na ultra , to myślę że 270X będzie tutaj wystarczającą kartą .

 

PSU brałbym coś z odpinanymi kablami:
Thermaltake Smart SE Modular 530W / 185zł

lub ew. z regulacją DC-DC:
CoolerMaster G550M 550W / 247zł

 

Generalnie skoro nie planujesz kręcić to kup tańszego - Thermaltake Smart SE Modular 530W .

Edytowane przez gando
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Procka w takim razie mam już wybranego, Radeona nie kupię, nazwijcie mnie ignorantem ale po prostu nie lubię producenta tych kart, miałem w przeszłości kilka ich produktów i byłem wyjątkowo niezadowolony. Podtrzymuję w związku z tym pytanie, na które nie padła jeszcze odpowiedź:

 

Czy różnica 300 zł między GTX 760 a GTX 660 przekłada się na tyle na różnicę w ich wydajności żeby warto było te pieniądze wydać?

 

W kwestii chipsetów na płytach, te Z w przypadki kiedy wybrałem procka bez możliwości podkręcania mijają się z celem, a czy ktoś mógłby w 2 słowach opisać różnicę między B85 i H87? Z tego co gdzieś czytałem różnią się ilością USB 3.0 i SATA III natomiast to nie jest w żadnym stopniu dla mnie istotne. To na czym mi najbardziej zależy do dobre chłodzenie, stabilność i rozmieszczenie elementów w sposób na tyle sensowny żeby nie grzały się jeden od drugiego. Jeśli takimi cechami wyróżnia się płyta z chipsetem Z97 to jestem gotów przepłacić za funkcje, z których nie skorzystam :) Swoją drogą, wiem że to nienormalne podejście ale zawsze robię wszystko (w granicach rozsądku oczywiście bo chłamu nie kupię) żeby mieć płytę tego samego producenta co grafikę :) Taki odchył po prostu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...