Skocz do zawartości
Memento Mori

PC ~4000 tyś

Rekomendowane odpowiedzi

  • Karta graficzna Asus GeForce GTX 770, 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DP, BOX (GTX770-DC2OC-2GD5) 1179,20
  • Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 630W 80+ Bronze (SPS-630MPCBEU) 236,58
  • Pamięć Kingston HyperX 2x8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL10 DIMM XMP HyperX Blu Red Series (KHX16C10B1RK2/16X) (2x) 539,00
  • Obudowa Zalman Z9 PLUS 199,00
  • Dysk SSD Crucial M550 128GB (CT128M550SSD3) 337,00

 

Do wyboru została mi karta graficzna + procesor (chyba poczekam na i5-4690k)

nad mobo myślałem o: Płyta główna ASRock Fatal1ty H87 Performance, H87. Jednak z tego co poczytałem to możliwości OC to ona nie ma. Prędkości Sata/USB 3.0 również nie zachwycają.

Mogę liczyć na Wasze poprawki oraz doradzenie w sprawie mobo?

 

 

@edit

ze starego PC zostawiam nagrywarke i dysk HDD

Edytowane przez Memento Mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H87 pozwala na OC. Ale chyba nie odpalisz na tym i5 4790K. Chyba że się coś zmieniło.  Zestaw troszkę bez sensu. Komp do gier ? To daj sobie spokój z 16 GB pamięci. 8GB spokojnie Ci wystarczy. Kartę weź R9 290 od ASUS'a.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Locz dogzy juz wymagaja ~8gb, kolega mial odpalony system i WD zrobil screena programem i wyskoczyl blue screen, a co bedzie za kilka lat? Wole myslec przyszloaciowo.

Plyte sprawdzalem na stronie intela i jest kompatybilna, ale ma slabe mozliwoasci oc.

Co do radka jezde hipatere i radelona nie wezme za nic, mam przykre doswiadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie ośmieszaj się z tymi twoimi W dooooogsami i wymaganiem 8 gb ramu... ta gra ma tak zwaloną optymalizacje więc to że zjada tyle ramu nie jest argumentem... Grafika jak z 2012r. a bierze tyle papu że tego syfu nie powino się porównywać.

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam z87pro4 od asrocka i jestem bardzo zadowolony jakość/cena rewelacja

Też się zastanawiałem nad h87 fatality jednak dostałem promocyjną cenę na pro4 i wybrałem pro4 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało opłacalna płyta. W tej cenie kupujesz Z97 Pro4, a resztę dokładasz do R9 290:

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-290-4gb-ddr5-512-bit-2dvi-hdmi-dp-box-r9290-dc2-4gd5--633517/

SSD na MX100. 

 

Będzie wydajniej, a na dobrą sprawę nic wielkiego nie tracisz na funkcjonalności :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo jednak to:

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-z97-a-z97-lga1150-pcx-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-crossfire-matx-z97-a-641144/

 

Skorzystaj z promocji Asusa na zakup i5-4670K z ich płytą na chipsecie Z97. Oddadzą Ci po przedstawieniu paragonu 150 PLN. 

Ciężką o lepszą promocję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiej firmy wybrac gtx770?
@edit
reszta kompa to będzie
i5-4690k (cena na x-komie 20 zł wyższa niż 4670k, więc się opłaca)
msi z97 gaming 7
crucial m550 128 GB
2x4 GB kingston hyperX 1600MHz
thermaltake 630 80+ Bronze
zalman z9 plus

wiadomość x-kom'u w sprawie tej i5, bo podobno miało być u nich już 6 dni temu :3
Witam serdecznie,

Niestety obecnie dostępność interesującego Pana produktu zakończyła się w dystrybucji. Nie otrzymaliśmy również niestety daty wznowienia dostępności, także nie będziemy w stanie określić terminu w którym ponownie się pojawi. Prosimy o zrozumienie. W ramach alternatywy możemy zaproponować model poniższy:

http://www.x-kom.pl/p/150675-procesory-core-i5-1150-intel-i5-4670k-340ghz-6mb-box.html

W razie dalszych pytań pozostajemy do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Maja Piechowicz


jednak poczekam jeszcze trochę, nie pali mi się :>

@edit 2
Po testach mysle, ze najlepsza opcja bedzie gigabyute windforce lub msi lighting, roznica ok 200 zl, narazie skladniam sie ku gigabyte

Edytowane przez Memento Mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...