Skocz do zawartości
rmcc

Zestaw do oceny za ok. 4000zl do gier/pracy/OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

proszę Was o ocenę zestawu komputerowego, który wybrałem dla siebie. W wyborze sugerowałem się głównie tym, żeby był w stanie uruchomić najnowsze gry oraz dawał możliwość OC. Oprócz gier zależy mi na sprawnym działaniu maszyny wirtualnej i komforcie pracy. To w zasadzie tyle. Proszę Was o sugestie, bo sam nie zajmuję się sprzętem na co dzień, dziękuję wszystkim, którzy poświęcą chwilę na pomoc.

 

Dysk SSD Plextor 128GB, SATA III ( transfer do 520MB/s ) (PX-128M6S) 321,00

Pamięć Team Group Vulcan DDR3 2400 2x4GB TLYD38G2400HC11CDC01 304,37

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX) 199,00

Obudowa SilentiumPC Gladius M40 Pure Black ATX/USB3.0/SSD ready/3x120mm bez zasilacza (SPC077) 199,00

Samsung DVD -/+ R/RW 24x SH-224DB BLACK - SATA BULK - BEZ SOFTu BA SH-224DB/BEBE 59,00

Zasilacz Cooler Master G650M 650W Modularny 80+ Bronze (RS-650-AMAA-B1) 285,90

Chłodzenie CPU SilentiumPC Grandis XE1236 (SPC099) 159,00

Karta graficzna Asus Radeon R9 290 4GB DDR5 (512 Bit) 2DVI HDMI DP BOX (R9290-DC2-4GD5) 1389,39

Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL - (BX80646I54670K) 839,00

Płyta główna ASRock Z97 EXTREME3 428,09

 


 

Razem 4171,03

Edytowane przez rmcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny zestaw, tylko tak ze względu na kompatybilność częśći, radziłbym nie szaleć z pamięciami i płytą. Postaw na popularniejsze moduły 1600mhz, które są tańsze, a różnicy w działaniu za wielkiej nie zauważysz.. Oszczędzić jeszcze można by na płycie głównej, polując nawet na jakiegoś asrocka z serii fatal`ty na b85 albo h87.

Dołożyć wolałbym do obudowy, ta jest w sumie ok ale dobrze było by zamknąć części w lepszej jakości konstrukcji, sprawdź np corsair:

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__12/id_produktu__5415/__Obudowy_Corsair_Carbide_Series_300R_Compact_ATX_USB_3_0/

czy Ci się podoba. Oszczędzając na pamięciach i płycie nie powinno być problemu z dołożeniem tej kasy do obudowy. A wyniki w OC jak na powietrzu kręcisz, osiągniesz takie same;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do płyty to mam zamiar zmienić procesor na 4690K jak tylko pojawi się w sklepie, nie orientuje się czy starsze chipsety go obsłużą. A jeśli chodzi o pamieć to test http://www.purepc.pl/pamieci_ram/jakie_pamieci_ram_wybrac_test_ddr3_13332400_mhz_w_grach?page=0,0 pokazuje, ze różnica, mimo, ze mała, jest, a cena jest nizsza o jakieś 20zl w porównaniu na przykład do http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-tactical-ddr3-1600-cl8-8gb-blt2cp4g3d1608dt1tx0ceu-491985/ . Zmieniłem tez w zestawie kartę graficzna na wersje OC.

Edytowane przez rmcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale że jak chcesz teraz kupić i5 4670K,  a za miesiac wymienić na 4690K ? Jest to kompletny bezsens.  Poczekaj na nowe procki. Powinny się pojawić jakoś pod koniec czerwca i możliwe że lepiej na tym wyjdziesz. Obecnie kupno 4670K to niekoniecznie ten najlepszy wybór. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jest super, choć osobiście wziąłbym pojemniejszy SSD:

Dysk SSD Crucial MX100 256GB SATA3 2.5" 550/330 MB/s 7mm (CT256MX100SSD1) 

 

Dopłacasz 40 PLN, a zyskujesz zbliżoną wydajność + te miejsce o którym pisałem wyżej.

No i ważne info, nie przepłacaj tyle za kartę. Tu masz Asusa taktowanego fabrycznym zegarem:

Karta graficzna Asus Radeon R9 290 4GB DDR5 (512 Bit) 2DVI HDMI DP BOX (R9290-DC2-4GD5) 

 

Przeszło 80 PLN mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę. Co do SSD to czy różnica w działaniu będzie odczuwalna? Mam zamiar pracować z dużą liczbą małych plików i zależy mi, żeby ich skanowanie nie trwało wieków.

Czy będę mógł podkręcić tego Asusa do podobnego poziomu co OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o odczucie różnicy pomiędzy HDD, a SSD? Odczujesz i to ogromną. Zwłaszcza jeśli chodzi o małe pliki. A no i dołóż do mx100 256 GB jak radzi kolega wyżej ;)

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze brak zamulania systemu po dłuższym czasie. Szybkie włączanie aplikacji i samego systemu. Do tego bezgłośna praca. Gdyby nie ceny to już dawno bym kupił dodatkowo jeden dysk SSD 1TB, a  HDD sprzedał. 

 

Edit. Crucial i Plextor. Wydajność zbliżona.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, ze jednak pojemność dysku, w opozycji do różnicy w cenie przekonuje mnie. Zwłaszcza, że wydajność ma być porównywalna. Czy ktoś jest w stanie udzielić porady co do płyty głównej w perspektywie zakupu i5 4690K?

 

Edit: Co myślicie o tym zasilaczu: http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-deus-m1-650w-psu-80plus-bronze-modular-4xpeg-spc089-584920/ ?

Edytowane przez rmcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...