Skocz do zawartości
k4amyyk

Duża modernizacja komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja obecna konfiguracja to:

Intel Core 2 Quad Q8300

4 GB ram Corsair 800 DDR2

Dysk 500 gb

GeForce GTX 650 ti 1 gb

Zasilacz OCZ 500MXSP 500W.

I teraz tak: chciałbym złożyć wszystko praktycznie od nowa, ale jeśli by się dało zostawił bym zasilacz i grafikę na razie. Chciałbym jakiś procek Intela, min 8 gb ramu, dysk SSD i SATA 1 TB. Mile widziane były by podzespoły podatne na OC. Całość przeznaczona do grania, a koszt to 2500-3000 zł. Myślicie, że jest sens na razie zostawiać zasilacz i grafikę? W ogóle czy zasilacz mi uciągnie mocniejsze podzespoły?

Edytowane przez k4amyyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecane zestawy za 3000 - od niego odejmij kartę i zasilacz, proca można też zmienić na 4690K. Twój OCZ spokojnie starczy do tego zestawu.

Twoja karta zbyt mocna nie jest - napisz w co grasz to coś się doradzi. Twój zasilacz poradzi sobie z kartami pokroju gtx 770.

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watch dogs jest dobrym punktem wyjściowym dla przyszłych (najbliższych) gier. Karta wystarczająca dla doga to GTX760, na najbliższy czas lepiej już celować w 770 lub odpowiednik od AMD. I5 wciąż nieźle sobie radzi z grami. Jakiś cooler do proca masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Miałem kupić do tego procka co teraz mam i trochę go podkręcić, ale na tej płycie i procku dużo nie wycisnę. Tak nawiasem dzięki za link. Fajnie zrobiony poradnik z zestawami ;)

 

Wysłane z mojego GT-I9300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w ustawienia ultra to raczej nie będę celować ;). Tylko teraz się zastanowiłem chwile i nie wiem czy nie czekać przynajmniej do premiery GTA V? W okresie wakacji gierki tak nie wychodzą, a może po wakacjach w okolicach września albo października ceny trochę zejdą.

 

Wysłane z mojego GT-I9300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortis 2 może być ciut słaby do i5 4670K. Po za tym warto poczekać na i5 4690K. Ma on niższe tempy i ten Fortis by się lepiej sprawdził.

 

 

Co do cen to zależy. Nie ma zbytniej konkurencji jeśli chodzi o CPU. Intel lubi trzymać się swojej ceny. Prędzej coś bym się spodziewał po Nvidii, bo ich karty graficzne są obecnie mało opłacalne, a zysk trzeba mieć.  

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy najbliższe lata to się okaże. Pomyśl nad dołożeniem do R9 290. Przy obecnych cenach R9 290, GTX 770 jest średnio opłacalne. I pisze Ci to posiadacz GTX 770. Gdybym miał teraz wybierać to byłby to Radeon. Więcej pamięci i lepsza wydajność:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-290-4gb-ddr5-512-bit-2dvi-hdmi-dp-box-r9290-dc2-4gd5--633517/

 

Watch Dogs nie jest wyznacznikiem wydajności, bo jest źle zoptymalizowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zasilacz poradzi sobie z tym radeonem?

Kurde po podliczeniu zestaw z radkiem kosztuje ponad 3400, a to sporo przekracza założony budżet. A jeszcze musze jakąś budę kupić to tego, bo ta co jest ma słaby przepływ powietrza.

Wysłane z mojego GT-I9300

Edytowane przez k4amyyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeony są aktualnie w promocji na allegro. Parę dni temu widziałem 290x na gwarancji za około 1500 zł. Jak nie musisz mieć koniecznie nowej karty to zainteresuj się tym.

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...