Skocz do zawartości
zakius

Tanie granie, modernizacja budżetowego sandy

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam celerona g530 na msi h61m p20 z 2GiB ram i dodatkowo GeForce 8400gs
Przede wszystkim chciałbym podnieść wydajność graficzną, trudno powiedzieć, o ile, docelowo LoL w 1080p niekoniecznie powyżej minimalnych detali żeby nie spadał poniżej 60 klatek
Przyznam też, że irytująca staje się ociężałość tego procesora, co prawda poza konwersją wideo w czasie rzeczywistym nie brakuje mo mocy, by zadanie WYKONAĆ, jednak zajmuje mu to zbyt dużo czasu. Oczywiście ramu bym dołożył, albo drugie 2, albo i 4
Zastanawiałem się nad i3-3225, jednak nie mam pojęcia, jak ta HD-4000 się sprawdza, a sam procesor tani nie jest. Jednak za nim (za zmianą procesora na jakiś z sensownym zintegrowanym procesorem graficznum*) przemawia QuickSync (z tego co wiem, w win8 można z niego korzystać nawet z dedykowaną kartą graficzną)

Zastanawiałem się również nad przejściem na APU, jednak płyta główna to dodatkowy koszt, a same APU wydajnością procesora nie zachęcają

byłbym wdzięczny za kilka propozycji rozbudowy, budżet nieokreślony, ale możliwie tanio

jeśli o dedykowane grafiki chodzi, najlepiej pasywne, albo bardzo ciche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku najrozsądniej będzie kupić Radeona HD 7750 albo 7770 GHz, zamiast pchać integrę i płacić więcej niż dedykowane GPU. Tylko obowiązkowo GDDR5. 

 

http://cenowarka.pl/?cat=gra16_512&xf=1440_HD+7770+GHz+Edition~1440_HD+7750~131_GDDR5#xf_top

 

Tutaj masz test gdzie występuje trochę szybszy Pentium G2020 i HD 7750 (jest też od G540 + HD 6670): 

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/przeglad_igpu_test_zintegrowanych_kart_graficznych_amd_i_intel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad mocniejszą igpu zastanawiałem się, bo procesor by podniósł też ogólny komfort, ale może wystarczy, nie wykonuję intensywnych obliczeń.

Zastanawiam się też nad tanią skrzynką matx, ale z bardziej markowych są tylko zalmany, a ten dziurawy panel, designerski wygląd i usb 3.0 na przedzie mnie nie przekonują
nie musi być pancerna, byle wystarczyła do tego zestawu, nie miała portów i przycisków na górze, i najlepiej jak nie będzie w zestawie beznadziejnych wentylatorów, najwyżej dokupię drugi sigma evo 120 (pierwszy leży w zasilaczu)



7750 to potwór, nie wiem, czy płynna gra na średnich w 1080 w tomb raidera jest mi potrzebna, ale 6670 się nie opłaca widzę...
A jakoś inaczej jeszcze da radę zejść może?

no dobra, to coś takiego http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=46502 i ram, szkoda w sumie, że trafiłem za 37zł jak kupowałem ten zestaw, bo teraz głupio mi dać za drugie tyle 70...

hmm, no i w sumie... jak mój 400W chieftec sobie z tym poradzi?

Edytowane przez zakius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...