Skocz do zawartości
Chase

Laptop, 2500zł, AutoCAD + Lightroom, bez gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Po wielu latach pracy na stacjonarnym komputerze, zdecydowałem się na zmianę sprzętu i kupno pierwszego laptopa. Od kilku dni przeszukuje Internet, czytam fora i szukam odpowiedniego dla siebie modelu. Zawęziłem już swoje kryteria do tych wymienionych poniżej, ale wciąż pozostają mi pytania na które nie potrafię sam odpowiedzieć mimo wielu godzin spędzonych na internetowych forach, dlatego bardzo proszę Was o pomoc.

 

  • Cena: do 2500 zł (+100zł)
  • Ekran: 15”6
  • Matryca: matowa
  • Zastosowanie:  Internet, praca biurowa, filmy ale czasem też AutoCAD (ale tylko rzut z góry, bez projektowania 3D, jednak czasem będę pracował na naprawdę dużych plikach i to kilku naraz) oraz czasami Adobe lightroom do obróbki dużych zdjęć.

I tu jest moje pierwsze pytanie: czy bardziej opłaca się zainwestować w szybszy procesor i5/i7  i pamięć RAM a zostawić kartę grafiki zintegrowaną, która sobie spokojnie poradzi z ww. zastosowaniami czy może lepiej celować w zestaw i3/i5 ale już z dedykowaną kartą graficzną Dodam, że w żadne gry, nawet stare nie mam zamiaru grać. Wiem, że za 2500zł, ciężko jest cokolwiek wybrać z moimi wysokimi wymaganiami ;)

 

  • Uprzedzenia do firm: ASUS
  • System: wgrany Windows 8 PL

Do tej pory najbardziej skłaniam się ku: http://www.x-kom.pl/p/183214-notebook-laptop-15-6-lenovo-z510-i5-4200m-4gb-1000-dvd-rw-win8x-gt740m-bialy.html

 

Z góry dziekuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic lepszego w tej cenie nie kupisz. Warto dołożyć do wersji z 8GB RAM jeśli pracujesz na wielu dużych plikach

http://www.x-kom.pl/p/183225-notebook-laptop-15-6-lenovo-z510-i5-4200m-8gb-1000-dvd-rw-win8x-gt740m-bialy.html?partnerid=100180188&sm12=NDk=&ts=1405232584&token=21f2ba6e2f4b0152b115680747eeb626

 

Na ProBooka450 oraz Thinkpada E540 nawet nie patrz, ich matryce zupełnie nie sprawdzą się w Twoim zastosowaniu także wyboru praktycznie nie masz.

 

Ewentualnie

http://www.x-kom.pl/p/148369-notebook-laptop-15-6-samsung-ativ-book-2-i5-3230m-8gb-120750-dvd-rw-win8.html?partnerid=100180188&sm12=MzM=&ts=1405232787&token=cafb4704ce6f2c3f6ac4e1d0b4887c75

i5, 8GB RAM, dysk SSD + HDD, matowa matryca (Chi Mei N156BGE-L11 czyli standardowa jakość w tej cenie).

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybką odpowiedź :)

Podoba mi się ten samsung. Wprawdzie nie brałem do tej pory pod uwagę laptopów tegoż producenta, (nie mają ich zresztą w ofercie zbyt dużo) ale powiedzcie mi jak jest z ich jakością i awaryjnością?

Dużym plusem u samsunga w porównaniu do lenovo jest lepsza 6 komorowa bateria 4400 w porównaniu do 4 komorowej 3200, za to samsung nie ma karty grafiki, ale jest dysk ssd, cena praktycznie ta sama.

I tu pytanie: czy przy moich zastosowaniach warto jest inwestować w kartę grafiki, czy karta zintegrowana sobie poradzi, a jedynie procesor, ram oraz ewentualnie dodatkowo dysk ssd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...