Skocz do zawartości
EnX

Mały ale wariat - Mini ITX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Planuję złożyć mini komputer, który będzie służyć do obsługi multimediów (filmy dvd, blu-ray, h264 - 1080p) oraz internetu. Głównym kryterium wyboru jest jak najmniejszy rozmiar, mała cicha skrzyneczka :)

Platforma? Może być Pentium Haswell lub jakieś apu od AMD, byle można było wysłać sygnał poprzez hdmi do ampli. Cena? 1100~ zł, ale jak zabraknie to w granicach rozsądku dołożę. 

 

Proszę o rady. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Planuję złożyć mini komputer do odtwarzania multimediów, głównie filmy DVD, Blu-Ray, h264, ważne, aby wszystko działało sprawnie i płynnie w 1080p, oraz przeglądanie internetu, może jakieś starsze gry typu Twierdza. Ważne, aby można było ten komputer podłączyć do amplitunera poprzez hdmi, może uda się też cyfrowo puścić dźwięk? :). Głównym kryterium wyboru jest wielkość całego zestawu, zależy mi, aby buda była jak najmniejsza, wstępnie wybór padł na Chieftec FI-01B-U3-250W, albo jak fundusze pozwolą na: Antec ISK110 VESA, z tym że Antec nie ma zasilacza, więc pewnie trzeba dobrać jakiś zewnętrzny.

Dodatkowo zależy mi na bezproblemowym odtwarzaniu filmów z zewnętrznego dysku twardego, lub napędu optycznego podłączonego przez USB.

Reszta wstępnie dobranych podzespołów:

Intel Pentium G3220

Płyta mini-itx, ale tutaj nie mam pomysłów

4GB Ram

Dysk SSD 64GB

 

Zamiast Pentiuma może być jakieś wydajne apu od AMD, budżet? chciałbym się zmieścić w 1100 zł, ale jak trzeba to i coś dołożę.

Myślałem, aby kupić NUCa od Intela, ale jakoś nie jestem przekonany.

 

Wszystkie rady mile widziane. 

Edytowane przez EnX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a np.

Asrock B85 ITX do tego G1840T/G3220T // Asrock Q1900-ITX/Q1900TM-ITX

4 gb ram

ssd goodram c50

i obudowa AIO DIC0104 jeszcze jest Chieftec IX-01B-OP, wtedy Q1900TM

ew. inne chlodzenie Chłodzenie CPU Alpenfohn Silvretta (84000000096)  // Silentium PC

 

wychodzi w granicach 1000-1100 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...