Skocz do zawartości
Silvestro757

Ocena zestawu 2,5k z monitorem, nastawiony na upgrade...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam prośbę o ocenę zestawu który zamierzam złożyć opierając się głównie o testy z tej strony.

 

Płyta główna: MSI Gameing 5

Procesor: Pentium G3258

Karta: Gigabyte R7 260x OC

Ram: 4GB GoodRam Play

Obudowa: Zalman Z3 plus

Zasilacz: Corsair VS 550W

Monitor: iiyama XB2483HSU-B1

 

 

Są tu duże rozbiezności tzn płyta główna jest dużo lepsza niż reszta, i monitor też trochę odstaje cenowo.

 

Wygląda to tak bo zamierzam ulepszać tego kompa stopniowo. Czyli na tej płycie i zasilaczu mogę sobie podkręcić ten procek i ram, przynajmniej na tyle na ile mi chłodzenie pozwoli (zalman ma 4 wentylatory), jak stwierdze że brakuje mocy i będę miał koło 100 zł to dokupuje chłodzenie do proca. Potem dokładam ramu, potem mogę wymienić procek na powiedzmy i5 5740 i jakąś lepszą grafe ale to wymaga dużo gotówki więc najpewniej w 2015 a jak się da to może poczekam do Brodwela.

 

Cały zestaw wychodzi 2500zł i tego limitu nie mogę przekroczyć.

(wiem że nie ma dysku i napędu ale te żeczy mam, dysk sd jak by co)

 

Komputer przeznaczony do gier, trochę pracy z grafiką, filmów. (monitor będzie miał też podłączony dekoder).

 

Moje pytanie brzmi tylko: Czy czegoś nie przeoczyłem... czyli czy nie ma tu czegoś co się nie nadaje w stylu: że to się nie opłaca, że jedno ogranicza drugie.

 

Albo może ktoś ma sugestie co do zmieny czegoś w tym zestawie, zaznaczam że nie mam pojęcia kiedy będę miał kase na kolejne ulepszenia droższe niż chłodzenie czy ram, może to być pół roku, może 8 miesięcy...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4570-3-2ghz-lga1150-box-haswell-bx80646i54570-546528/

 

Chodziło mi o ten procesor.

 

to jest 700 zł.

 

czyli koło 450 zł więcej... zamiast pentium. Nie zaoszczędze 450 na samej płycie. a tańsza obudowa, czy grafa chyba nie ma sensu wtedy. A dodatkowe 300 zł to dość sporo dla mnie :(

 

taka plyta będzie też obsługiwać Brodwel który ma mieć odblokowany możnik, oraz obsługuje szybsze ram'y. tym się sugerowałem.

 

 

a co do wypowiedzi pitter3

 

czemu hyperx zamiast GoodRam?

 

Tylko kwestia ceny ?? czy lepszy wybór ?? lepsze podkręcanie ??

Edytowane przez Silvestro757

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Litości, i5 4570 do płyty MSI Z97 GAMING 5? Kolejny bezsens.

 

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4440-6m-cache-do-3-30-ghz-box-bx80646i54440-603033/

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h81m-lga1150-pcx-dzw-glan-sata3-usb3-ddr3-crossfire-matx-h81m-605249/

 

Razem 835 zł.

Twój zestaw 757 zł.

 

Kosmiczna różnica w cenie 78 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jaką płytę główną byście polecili do tego zestawu ???

 

Monitor led iiyama-xb2483hsu-b1

Proc: I5 4590

Grafa: Sapphire Radeon Toxic R9 270X 2GB

Zasilacz: Corsair VS 550W ATX

Ram: GoodRam DDR Play 4096MB CL9 1600

Obudawa: Zalman Z3 lub Zalman Z3 plus

 

 

koło 300 zł.

 

I czy na płycie za te pieniądze i tym zasilaczu da się trochę podkręcić tą kartę??

 

Nie znam sie na podkręcaniu ale z tego co słyszałem łatwo się podkręca karty więc czemu nie jak np. będzie jej brakować mocy, bo chyba procesor nie powinien jej spowalniać :P

 

Jeżeli się nie da to możę inny zasilacz i płyta która to umożliwi bo podobno karta nie ma z tym problemu.

 

 

Mam kartę dźwiękową USB Asus Xonar U3, który jest chyba lepszy od większości montowanych w płytach głównych, ale z tego co czytałem karta sieciowa Killer rzeczywiście coś tam daje a trochę gram przez neta. No chyba że lepiej sobie ją darować a kupić porządniejszą płytę... 

 

Myślałem o tej : ASRock Fatal1ty B85 Killer,  tylko czy warto taką płytę jak nie podkręcam procesora a szybszych ramów i tak nie obsługuje ;(

 

Fajnie było by tez mieć obsługę ramu powyżej 1600 bo chyba przy tym zestawie pomogą, ale w tej cenie chyba nie da rady :P (wtedy ram z zestawu podkręcić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dobrą sprawę wystarczy tu płyta za 180 PLN, a więc H81M z pełnym audio i możliwością wyprowadzenia na zewnątrz portów USB 3.0.

Droższą propozycją jest tu B85 Killer. Jeśli chcesz się bawić w szybsze memki, to do wyrwania jest Z97 za niecałe 350 PLN:

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-z97-p-z97-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-dvi-d-sub-dp-atx-z97-p-636689/

 

Można też iść w stronę chipsetu Z87. Wtedy proponowałbym zakup Z87 PRO3:

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z87-pro3-s1150-z87-4ddr3-usb3-raid-8ch-atx-box-z87-pro3--581434/

 

Tyle że ta nie będzie wspierała Broadwella, no i wyposażenie znajdujące się na niej jest trochę uboższe od tego Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...