Skocz do zawartości
Marucins

Zmiany - Thermal na Master

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

/W sumie nawet nie wiem jak pisze się worklogi - więc jeśli jest coś nie tak - proszę o komentarz i uwagi.

 

Od pewnego czasu przymierzałem się do zmiany kilku bebechów w piecyku. Głównym zamierzeniem było "zmniejszenie" platformy do rozmiarów mATX i wrzucić ją gdzieś we wnękę obok szafy aby pasła się tam w najlepsze.

 

- bez zbędnych okien

- bardzo kompaktowa - pozwalająca chwycić budę pod pachę nie dostając bólu pleców

- pozwalająca zamontować zasilacz i kartę GPU taką jaką chcę a nie taką jaką mogę.

 

Po niezbyt udanych próbach wymiany Asus Rampage II Extreme na GENE jedyną drogą był większy zakup a przy tym bardziej obfita modernizacja - skoro jeśli to to i to itd.

 

 

Tak więc poniżej przedstawiam obecną skrzynkę (tą ze stopki), a zaraz obok niej minimalistyczną budę, która IDEALNIE wpasuje się (a wierzcie mi, nie jest tak łatwo odszukać niską ale zarazem pojemną skrzynkę mATX) we wcześniej zaplanowane miejsce montażowe.

 

W sumie pewnie dalej bym siedział przy tym co mam w wiecznym oczekiwaniu na nowości... (błędne zamknięte koło) ale przełamałem się i po rozmowie że znajomym ruszyłem z modernizacją. Ale tak ogólnie to wszystko ruszyło, pewnego rodzaju zapalnikiem była nagroda w konkursie PurePC i Enermaxa.

 

 

Obecna stacja - wielkie to to i ciężkie (cholernie solidne) - Thermaltake Kandalf (po delikatnym odcięciu przednich skrzydeł).

post-116644-0-60697500-1406978583_thumb.jpg   post-116644-0-93661400-1406978602_thumb.jpg  

post-116644-0-60284500-1406978603_thumb.jpg   post-116644-0-81907500-1406979487_thumb.jpg

A to ten liliputek z "kartonu" Cooler Master Silencio 352

post-116644-0-73069800-1406978604_thumb.jpg

A tak to wygląda razem 

post-116644-0-28879000-1406978605_thumb.jpg   post-116644-0-39226000-1406979488_thumb.jpg

 

Obecnie czekam na zasilacz, wentyle i chłodzenie na CPU od firmy Enermax.

 

Jak tylko przyjdą (najwyższa pora) ruszam dalej.

 

 

//edit

Zaległe zdjęcia z imprezy.

 

 

IMG_3738.jpg

 

"Worek" z niespodziankami

 

IMG_3730_Fotor.jpg IMG_3731_Fotor.jpg IMG_3732_Fotor.jpg

 

Wzorowa mata wygłuszająca. Nie mam pojęcia co ma wygłuszyć?
Dodatkowo rozbebeszona konstrukcja.


IMG_3733_Fotor.jpg IMG_3739_Fotor.jpg IMG_3745_Fotor.jpg

 

Brak miejsca na puszczenie dodatkowego kabla zasilającego.
Ale poradziliśmy i z tym puszczając przewody nad płytą.


IMG_3734_Fotor.jpg   IMG_3736_Fotor.jpg

 

Backplate w GTX 770 od ASUSA - bardzo usztywnia konstrukcję.


IMG_3737_Fotor.jpg

 

Fatalna konstrukcja otworów Cruciala, która nie pozwala uwydatnić głównej naklejki.


IMG_3741_Fotor.jpg   IMG_3742_Fotor.jpg
 

Montaż wiatraków 120 i ilość wolnej przestrzeni.

Mimo tego że przewód wentyla w tyłu wydaje się że uniemożliwia zamknięcie drzwiczek, tak nie jest.


IMG_3746_Fotor.jpg   IMG_3750_Fotor.jpg

 

Ciasnota przy podpięciu 6 przewodów w 6 dostępnych gniazd SATA.


IMG_3751_Fotor.jpg   IMG_3752_Fotor.jpg   IMG_3881_Fotor.jpg   IMG_3882_Fotor.jpg
 

Zabawa w układanie kabli.

Ta druga wersja pozwoliła zamknąć skrzynkę


IMG_3754_Fotor.jpg   IMG_3755_Fotor.jpg
 

A to mała niespodzianka.

Po podłączeniu przewodu DP okazało się że monitor nie odpowiada. To ja dawaj pod pachę 30" kobyłę i przewód i do znajomego aby sprawdzić co z tych cholerstwem jest nie tak. Znajomy bez wejścia DP w karcie GPU... wściekły wracam do domu spróbuję jeszcze raz może do gniazda DP w płycie głównej...

Coś blokuje wyjście - durna zaślepka. Zaraz zaraz a jak wygląda sytuacja z dedykowaną kartą...? Też coś blokuje!

Okazało się że sloty są bardzo wąskie a port DP jest lekko uniesiony względem HDMI i to powodowało konflikt który uniemożliwił wsadzenie do końca przewodu.


IMG_3883_Fotor.jpg   IMG_4069.jpg

 

A tak skrzynka prezentuje się na miejscu.

Edytowane przez Marucins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LBJ, i ty również nie otrzymałeś jeszcze wygranej? Myślałem że tylko ja jestem takim szczęśliwcem. 

Założę się że już w poniedziałek będzie przesyłka. Dostałem wiadomość od organizatorów z PurePC że Enermax ma 14 dni (zgodnie z regulaminem) na wysłanie i tyle minęło w piątek.

 

 

Na poniedziałek, aby stacja działała w 100% w UEFI bez wsparcia dla przestarzałych wydumek rodem z msdos. Zamówiłem dodatkowo nowszą GPU ASUS GTX 770 DirectCU II OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, dokładnie ja także nie dostałem swojej wygranej w konkursie. A w planach również mam pokazać na forum proces zmiany swojego kompa :) ale bez nowych części to niestety nie możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, dokładnie ja także nie dostałem swojej wygranej w konkursie. A w planach również mam pokazać na forum proces zmiany swojego kompa :) ale bez nowych części to niestety nie możliwe.

 

Idea procesu zmian w głównej mierze była połączona z chęcią sprzedaży starszych części. 

 

Właśnie był kurier z kartą graficzną, a paczki od Enermaxa nie ma. Ciekaw jestem jak inni zwycięzcy konkursu, dostali swoje nagrody czy też nie?

 

Czy ktoś z czytelników ma jakieś doświadczenie z nagrodami od firmy Enermax?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta: Gryphon Z97

Cooler: Liqtech 120X

 

 

Chciałbym podpiąć 3-pinowe wejście pompy z zestawu Liqtech 120X (specyfikacja poniżej)... 

 

Zrzut_ekranu_2014_08_09_o_11_54_23.png

 

 

...pod wejście na płycie oznaczone jako ASST_FAN (obrazek poniżej).

 

Zrzut_ekranu_2014_08_09_o_11_52_37.png

 

 

Czy to podłączenie pozwoli na normalną pracę urządzenia?

 

Chciałbym dwa 4-pinowe wejścia CPU_FAN i CPU_OPT pozostawić dla wiatraków na chłodnicy w push-pull.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wrzucić jeszcze jeden build oparty na tej skrzynce.

Prawdopodobnie skończy swój żywot z tymi częściami niemiłosiernie zakurzona w środku jak przystało na komputer biurowy :)
 
To co widać na zdjęciach:
Płyta główna ASRock B85M Pro4
Intel Core i3-4170 (BX80646I34170)
Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL 10
SSD A-Data SP900 256GB

Lite-On iHAS122-14
Zasilacz XFX Core TS 430W (P1-430S-XXB9)

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 2 HE1224 (SPC094)


image.jpg    image.jpg
 Płyta idealnie wpasowała w budę - Tutaj nie było zabawy. Choć przyznam że widać mało przyzwoitą jakość ASRocka.

np. gniazda SATA przy wpinaniu i wypinaniu wtyczki czuć że zaraz coś odpadnie.

 

 

image.jpg   image.jpg

Troszkę motałem się z dyskiem. i najlepszym ułożeniem aby zachować dobry obieg powietrza. Mimo zmiany BOXowego szajsu na Fera 2.

Wyznacznikiem okazał się zbyt krótki kabel zasilający, który ostatecznie umieścił  SSD w koszyku na stację dyskietek FDD 3,5".

Tutaj pomogło mocowanie 2,5" -> 3,5" dodawane do SP900.

 

 

image.jpg    image.jpg

Kolejna przeszkodą był kabel zasilający 24pin. Wiedziałem że może z nim być problem szczególnie że jest w standardowym oplocie.

Musiałem puścić go wewnątrz obudowy, ale zgrabnie ułożyłem go z boku aby nie przeszkadzał w cyrkulacji powietrza.

Z 8 pinowcem nie było już takiego problemu. Na szczęście był płaski - tutaj specjalnie celowałem w taki zasilacz w rozsądnej cenie aby puścić choć cześć kabli za tacką.

 

 

image.jpg

Kable z tyłu obudowy wyglądają tak jak na powyższym zdjęciu.

Nieodłączne druciki od przewodów aka szybkozłączki 

 

 

image.jpg

Człowiek star się kombinuje aby jak najmniej przewodów wisiało i dyndało wewnątrz skrzynki gdy pojawiają się bystrzaki od ASRocka i umieszczają frontowe gniazdo audio zaraz pod socketem dla CPU.

Na szczecie nieopodal było 3 pinowe wejście dla wiatraka, które można było wykorzystać i splatać nadmiar przewodów jednego i drugiego skubaństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo do front audio zawsze jest gdzies w tej okolicy... Musieliby targac sciezki przez cala mobo od ukladu dzwiekowego.

Ja to w jednym ze swoich pc zrobilem tak, ze przewod przedluzylem wymieniajac go na taki fajny plaski i puscilem go pod mobo...

Dzialalo super...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...