Skocz do zawartości
Aranthebes

Jaka karta graficzna do tego zestawu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Będę niedługo kupował nowy komputer i posiłkując się informacjami znalezionymi w necie udało mi się złożyć zestaw, ale nie mogę się zdecydować jaką kartę graficzną wybrać.

 

Zestaw to:

 

Procesor: Intel Core i5-4460

Płyta: MSI B85-G43 GAMING

Pamięć: GoodRam DDR3 8GB 1600MHz CL10

Dysk HDD: Seagate 1 TB Barracuda

Dysk SSD: Plextor SSD 2,5" 128GB

Obudowa: SilentiumPC Gladius GD-X60

Zasilacz: SilentiumPC Vero L1 500W

 

Jeśli ktoś ma uwagi/propozycje dotyczące wyżej wymienionych części, to oczywiście z chęcią je usłyszę. Specjalnie nie podaję budżetu, bo nie mam na ten cel odłożonej określonej kwoty (interesuje mnie raczej optymalny stosunek jakości do ceny), ale jak widać po powyższych podzespołach chodzi o średnią półkę cenową - komputer do gier. Nie jestem zbyt zaawansowanym użytkownikiem, więc overclocking nie wchodzi w grę.

 

Co do tej karty graficznej to raczej wolałbym coś od nVidii (przyzwyczajenie -zawsze miałem GF-y), ale rozważę wszelkie propozycje. Gram w rozdzielczości 1680x1050, więc nie chciałbym przepłacać za kartę, której możliwości i tak nie wykorzystam. Osobiście zastanawiałem się nad GTX 760 lub 770, ale tak jak w tytule - prosze o poradę.

 

Pozdrawiam

 

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego zestawu wystarczy Ci http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_86&products_id=57173

A jak nVidia to: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_73&products_id=55140

 

Ten pierwszy ma świetną wydajność w stosunku cena/wydajność. Co do Nvidii to także dobra opcja gdyż masz PhysX (co mnie tam, że lekko przereklamowane ale jest) ale troszkę gorzej wypada cena/wydajność bo za 1200zł można wyrwać R9 290 używkę miesięczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...