Skocz do zawartości
bleys

cichy zasilacz za ~200zł do Silencio 352

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję w miarę taniego zasilacza, gdzie priorytetem jest cisza. Może być nawet i <400W, obecna delta 400 daje radę jednak cwierka dość uciążliwie(80mm wetylator, dość niski więc ciężko z wymianą(normalne 80 mają 25mm a ten jest niższy) i wydziela się dość sporo ciepła

 

w oko wpadł mi Thermaltake Smart SE Modular 530W (SPS-530MPCBEU) gdyż jest modularny i podono cichy(?)

 

komp to Cel 550 + 4 dyski, czasami podłączam radeona 4850.

 

Pozdrawiam.

Rafał

Edytowane przez bleys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a czy istnieje jakaś alternatywa modularna przy tej mocy (wiem, że najlepsza sprawność jest przy ok 50% obciążenia, do czego nawet przy 400 będzie mi daleko( "gra jest warta świeczki"?))

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten Seasonic najlepszy z w/w? Nie potrzebuje super sprawności. Przekracza trochę budżet tym bardziej, że tego mam darmowa wysyłkę z Moreli (gdzie ten SS jest i tak sporo droższy) Jeżeli jest sporo cichszy od pozostałych to rozważe dołożenie tych 50zl.

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego TT podałem w propozycji w 1 poście.

 

Oostatecznie na placu boju pozostały BQ L8 (300,350,400) i ten TT. (SS Gold jednak trochę za drogi..)

 

Który cichszy? teoretycznie BQ po opiniach bardzo pozytywnych( których nie ma za dużo -morele, skąpiec, ceneo a o TT jest masa pozytywnych) z drugiej strony modularność TT to spory plus.

 

Rzut monetą? czy coś jednak przeważy?

Edytowane przez bleys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na CPU jest Spartan więc jest dość cicho, grafa to SAPPHIRE HD 4850 512MB(wersja z niebieskim pcb) ale normalnie jest wyłączona, a jak już potrzebuje ją do odpalenia np.: gry, to mi hałas nie przeszkadza. Najważniejsze żeby było cicho w Idle.

 

Obecnie Zasilacz jest drugą najgłośniejszą rzeczą(Delta 400), najgorszą jest obudowa(jakiś 10letni tracer) która przenosi drgania z dysków(Samsung F1 + WD-AAKS + WD-EZEX + wsparte Plexem M5s) i strasznie rezonuje(co najlepsze jak podłączony jest tylko 1, którykolwiek HDD to nie ma problemu, ale wystarczą jakiekolwiek dwa na raz i już jest masakra)

Dlatego zmieniłem ją na CM Silencio 352 - którą właśnie odebrałem - na początek martwi mnie jej waga, wydaje się być strasznie lekka( 4.3kg wydawało się dużo a tu taka lekka - a raczej do siłaczy nie należę ;) ) Zobaczymy co będzie jak poskładam wszystko.

Edytowane przez bleys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.

 

Wygrał TT z ekonomicznego powodu - zapewne łatwiej będzie go sprzedać przy zmianie na mitx- szczególnie, że większość ludzi jest mniej zorientowana w tym temacie i "530w modularny" powinien znaleźć szybciej nabywcę.

 

Chociaż z moim zapałem do zmian, kto wie kiedy to nastąpi;)

 

Pozdrawiam,

R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie o to chodzi. Ale jakbyś kiedyś chciał zmienić bebechy to masz zasilacz, który spokojnie poradzi sobie z mocnym zestawem na i5 i R9 290. Także nawet jak sprzedaż to znajdą sie chętni. Owszem w tym zestawieniu zasilacz 350-400W lepiej się by sprawdził w rachunkach za prąd, ale czy te różnice byłby aż tak wielkie. Ten SS to dobra opcja, ale IMO za droga jak na taki komp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...