Skocz do zawartości
nushi

Nowy komputer do gier. Budżet 3500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje pomocy w doborze sprzętu. 

 

Budżet to około 3500 ale jeśli warto to dołożę rzecz jasna.

Myśle też aby poczekać aż wyjdą karty z serii amd  3xx, lub 8xx od nvidi, a teraz zakupić wszystko poza kartą.

 

Zamierzam podkręcać.

Myslałem nad zakupem na ten moment.

http://www.morele.net/inventory/info/7Fx0Q8/

 

Grafika: r9 290 tylko nie wiem czy msi czy asus, ew. przez miesiąc, dwa będę siedział na interze czekając na premiery nowych serii.

Czy jest sens ew. zakupu grafiki (pewnie pokoparkowej) bez 2/3/4 miesięcy gwarancji za ~1000zł? 

Edytowane przez nushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy te ramy nie bedą spowalniały komputera? 1333mhz cl9 goodram

i ile są warte moje dotychczasowe części?

i czy jest jakikolwiek sens kupić powiedzmy ivy a potem zmieniać na broadwell, czy nie kombinowac i brać tego 4690k? 

Edytowane przez nushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między 1333 a 1600 różnica praktyczna jest marginalna

Wartość części -> allegro

Imo kupowanie z założeniem za miesiąc wymienię to marnacja pieniędzy, albo bierzesz co uznasz teraz, albo czekaj ten miesiąc czy ileś. Oczywiście czekać sobie można w nieskończoność, bo ceny spadają stale i premiery są regularnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na allegro znajdziesz niereferenta za 1000 PLN z gwarancją, to nawet się nie zastanawiaj, tylko bierz.

od msi czy asusa?

 

http://www.morele.net/inventory/info/7Fx0Q8/

brać? wszystko się zmieści w tej obudowie? licząć z r9 290?

dokupić jeszcze jakieś wiatraki do obudowy czy nie ma sensu?

Edytowane przez nushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bump 

r9 290 od asusa będzie najlepsza? 

i czy brać ten wyżej podany koszyk? ew. czy ram zmienić, bo troche podrożały te ripjawy, i który model chłodzenia tego hr-02 bo jak widzę są różne. 

I czy ten zasilacz da radę. 

 Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

msi czy asus przy tej karcie nie ma aż tak dużego znaczenia, obydwie firmy są solidne

co do zestawu rozważyłbym wymianę płyty głównej na taką która da Ci zwrot na toptechcashback'u, np. Asus Z97-K po odjęciu różnicy w cenie wyjdzie Cię 100zł taniej, a dopłacając 50zł więcej do zestawu możesz mieć Sabertooth Z97 mark2. Warte rozważenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

msi czy asus przy tej karcie nie ma aż tak dużego znaczenia, obydwie firmy są solidne

co do zestawu rozważyłbym wymianę płyty głównej na taką która da Ci zwrot na toptechcashback'u, np. Asus Z97-K po odjęciu różnicy w cenie wyjdzie Cię 100zł taniej, a dopłacając 50zł więcej do zestawu możesz mieć Sabertooth Z97 mark2. Warte rozważenia :)

co mają te płyty lepszego w sobie?  :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus Z97-K jest lepsza pod tym względem, że jest 100zł tańsza, a niczego jej nie brakuje:D

Sabertooth jest trochę porządniej wykonana niż tańsze płyty, ma lepsze gatunkowo komponenty, tarczę TUF, która dodatkowo odprowadza ciepło, przez co płyta jest chłodniejsza i co istotne ma 5-letnią gwarancję d2d.

//zupełnie poza konkurencją, widziałem, że na morelach dodają Watch Dogs do tych płytek, więc też imo malutki plusik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...nie słyszałem nic o problemach z Z97-K, ale jeśli faktycznie jest jakiś cień wątpliwości to lepiej wziąć Z97-C albo w ogóle przejrzeć ofertę asrock'a, widziałem, że też są tam niektóre refundowane.

to już nie mam pojęcia co brać  :sad:  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem najkorzystniej wypada Z97-K, jakby ktoś jeszcze mógł potwierdzić czy są jakieś problemy z tą płytą?

jeśli faktycznie to jakaś ogólnie znana przypadłość to zostaje Z97-C albo extreme3

jaka jest różnica miedzy z97-c od z97-k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/qDtLSL/

 Pamięć G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 (F3-17000CL9D-8GBXM)  338,81

Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho - Black White 175,00

 Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 630W 80+ Bronze (SPS-630MPCBEU) 245,00

 Obudowa Zalman Z3 PLUS CZARNA mATX ATX OKNO USB 3.0 159,00

Płyta główna Asus Z97-P Z97 DualDDR3-1600, SATA3, RAID, HDMI, DVI, D-Sub, DP, ATX - (Z97-P) - Promocja!  329,00

 Dysk SSD Crucial MX100 256GB SATA3 2.5" 550/330 MB/s 7mm (CT256MX100SSD1)  399,00

 Procesor Intel Core i5-4690K, socket LGA1150, 64bit, do 3.9 GHz, 88W, cache 6MB, BOX (BX80646I54690K) - Haswell Refresh  869,00 Do zapłaty:   2514,81
 

coś takiego? :D

tylko martwi mnie ten ledowy wiatrak i okno w obudowie [(których nie chce) wole ciemność], czy po prostu kupić z3 bez plusa i dokupić wiatraki lub czy da się to podświetlenie wyłączyć a zoknem się przemęczyć?

/e jednak zamówiłem z3 bez plusa

Edytowane przez nushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...