Skocz do zawartości
UsZati

[Jednostka] 4800 Gry / OC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Bardzo proszę o ocenę tego 'Projektu' komputera: (Ogólna ocena, czy to wszystko będzie ze sobą 'współgrało', do tego dochodzi wybór płyty głównej oraz zasilacza)

1. procesor: Procesor Intel Core i5-4690k
2. Płyta główna:   ---
3. Karta graficzna: Asus GeForce GTX 780, 3GB DDR5
4. RAM: Kingston HyperX Predator 2x4GB 2400MHz DDR3 CL11
5. Dysk HDD: Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)
6. Dysk SSD: Crucial M500 240 GB SATA3 2.5' 500/250 MB/s
7. zasilacz :   ---
8. Napęd: Asus DRW-24F1ST E-Green
9. Obudowa: SilentiumPC Gladius X60 Pure Black

* Chłodzenie CPU:
Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho 120 Rev.A - TR145
lub
Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho - Black White FM1

* Pasta CPU:
Arctic Cooling MX-1
lub
GC-Supreme

Dobrze kombinuję? ;)



Taki zestaw ułożyłem po przestudiowaniu parunastu artykułów, testów, zestawów itp. Wiadomo - Musiałem ponadrabiać zaległości. Na codzień nie śledziłem tak dokładnie rozwoju techniki a jak wiadomo to dość rozległy i ciągle rozwijający się temat.

I mam do was pytanie czy w ogóle dobrze to wstępnie rozplanowałem?
Do przeznaczenia mam +/- 4,8 tysiąca. Chodzi oczywiście o jednostkę centralną, resztę potrzebnych zespołów posiadam.

Największy problem mam z płytą główną. Chipset oczywiście Z97. Jako że dysponuję dość skromną wiedzą na temat OC, chciałbym aby posiadała ona jakieś proste i intuicyjne 'Menu konfiguracji', jak to jest ujęte w jednym z testów na 'PCLAB.PL' - 'Uproszczone UEFI – łatwiejsze korzystanie z UEFI dla osób z niewielką wiedzą o sprzęcie' ;). Wyczytałem, że płyty od Gigabyte, ASUS, MSI są właśnie bardziej przyjazne dla niedoświadczonych osób.
Planowałem zakup płyty: "ASRock Fatal1ty Z97 Killer Z97", ponieważ chciałem się, aby dźwiękówka była dobrej jakości, ale chyba obecnie jest to standardem większości płyt. Ale z drugiej strony podobno podkręcanie za pomocą tej płyty wydaje się bardziej 'skomplikowane i profesjonalne', dobrzę myślę? Czy da się to może rozgryźć.

Dobrym pomysłem jest także zakup pasty termorzewodzącej? Waham się pomiędzy dwoma podanymi modelami. Testy pokazują około 2 stopnie na korzyść pasty firmy Gelid, lecz jest ta pasta troszeczkę droższa, i chciałbym się dowiedzieć czy lepiej w nią zainwestować i mieć spokój, czy nie jest to aż taka znacząca różnica.

Następną kwestią jest oczywiście wybór zasilacza.

Głównym zastosowaniem komputera będą gry. Czekam na nowsze tytuły takie jak: FIFA 15, GTA V, Wiedźmin 3. Oczywiście dochodzi codzienna praca na komputerze, nauka, jakiś serial / film. :)
Chciałbym aby komputer 'starczył' na parę wiosen.

Przepraszam za ogólny chaos mojej wypowiedzi, muszę się oswoić z forum. Mam ponadto nadzieję, że uzyskam od was rzetelną pomoc i porady.
Pozdrawiam i z góry wszystkim dziękuję. :)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz X60 i 780-tke, to widzę tu o to taki zestaw:

http://www.morele.net/inventory/info/ag9NWT/

 

Pamięci z niższym radiatorem (możliwym też do częściowego demontażu), zasilacz z certyfikatem GOLD, świetnie wyposażona płyta główna, no i przystępne w cenie chłodzenie CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...