Skocz do zawartości
katisun

Zestaw dla programisty php + grafika photoshop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Programuje w PHP dla potrzeb Web. Większość pracy to pisanie kodu php+html+css+js i obróbka grafiki dla potrzeb Web-owych w photoshopie.

Do tej pracy chciał bym skompletować  sprzęt i potrzebuje pomocy bo nie jestem obeznany co teraz warto kupić.

Moje potrzeby:

 

1. PC do 5500zł -  wydajny, bez czekania aż coś się odpali czy photoshop zapisze grafikę, tak wiec myślałem o: SSD, 8 rdzeni, 8-16gb ram, win 8.1, dobra grafa (czasem coś pogram), rachunki za prąd przyziemne bo 8h-12h / dziennie PC będzie chodził w domu.

 

2. Monitor  do 1500zł - dobra jakoś obrazu abym nie oślepł, z możliwością obrócenia o 90 stopni (lepiej czytać kod).

 

3. Tablet piórowy do 800zł - mniej do grafiki  bardziej jako mysz - aby odciążyć dłonie - to znaczy raz pracuje z myszką raz z tabletem - podobno pomaga aby odciążyć dłonie które i tak już bolą od pracy :(  

 

4. Klawiatura i myszka do 800zł - tak jak wyżej musi być wygodne bo już mam problemy z dłońmi od pracy na kompie

 

5. Laptop do 4000zł -  do pracy wieczorami na kolanach + prezentacja u klienta (tylko kodowanie bo photoshop grzeje lapciaki), podświetlana klawiatura, duży 17cali ekran nie "odblaskowy" najlepiej mat, wydajny czyli ssd, 4 rdzenie, win 8.1. NIE AMD - już dwa laptopy straciłem przez przegrzanie gpu - ...szkoda bo taka fajna firma :)

 

 

Jeśli może pomóc chociaż na 1 z tych punków to smiało pisz, każdą pomoc bardzo cenie.

 

 

Pozdrawiam i dzięki wszystkim

 

 


ps. budżet całkowity to +/- 10 000 - 11 000 zł - do zagospodarowania ( można przesuwać pomiędzy elementami całego zestawu).  

Edytowane przez katisun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci 8 rdzenia do pisania www? Nie mow że że względu na photoshopa bo robienie templatki nie jest specjalnie obciążające. Co innego gdybyś był fotografem i obrabial rawy w wysokich rozdzielczosciach z toną filtrów ;)

 

Czy ten laptop z 17,3" ma posiadać dobrej jakości matryce? Jeśli tak to zapomnij o 17", tam znajdziesz tylko tn-ki. Jak kupisz normalnego laptopa to bez problemu będziesz mógł odpalac PhotoShopa i nic się nie będzie przegrzewac.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz.

 

8 rdzenie bo czasem chce  pograć w BF4 a za rok w BF5 - nie będzie to PC 100% przeznaczony na roboty.

 

17" cali  ponieważ jak pojadę do klienta lub pracuje w terenie / biurze to mam takie osobiste wrażenie że 15" jest małe do klepania kodu.

Może masz racje że  lepiej mieć mniejszy ale  dobry jakości obraz  - bo mniej szkodzi na oczy. W takim razie proszę podawajcie i 15" laptopy z dobrą matrycą

Edytowane przez katisun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to czy męczy oczy czy nie tylko o to co pokazesz klientowi. Ten patrzac na stronę WWW na kiepskiej matrycy 17,3" będzie widział całą paletę barw mimo, że na stronie będą użyte raptem 2-3 kolory. Z sensowną matrycą masz Acera V5-573G z i7ulv (2 rdzenie/4 wątki - do klepania kodu www oraz photoshopa w podstawowym zastosowaniu nie potrzeba Ci 4 rdzeni), do tego 8GB RAM, karta GTX850 i matryca IPS <- nie kupisz laptopa z lepszą matrycą za te pieniądze, chyba, że używanego maca. Oprócz tego waży 2kg i ma 2cm grubości a więc nie będzie kulą u nogi jak 17" klocek. Albo podchodzisz do pracy (i klienta) profesjonalnie albo robisz jakąś rzeźbę prezentując mu produkt (stronę) na beznadziejnej TN-ce.

 

Za resztę kup sobie PC.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...