Skocz do zawartości
reaves

Instalacja W8.1 posiadajac sam klucz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupilem klucz elektroniczny do W8.1 i teraz mam problem z instalacja bo zwyczajnie nie posiadam wlasciwego nosnika z ktorego moglbym ten system zainstalowac. Dostalem ten link

 

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/upgrade-product-key-only

 

Zaloguj się na komputerze, który ma zostać uaktualniony. W przypadku przeprowadzania aktualizacji do wersjiWindows 8.1 na komputerze musi być zainstalowany system Windows 7 lub Windows 8.1 Preview. Jeśli na komputerze masz już zainstalowaną najnowszą wersję systemu Windows 8, możesz bezpłatnie wykonać aktualizację do wersji Windows 8.1 w Sklepie Windows.

 

 

Chcialbym prosic o potwierdzenie albo zaprzeczenie tego co zrozumialem. Musze miec na TYM SAMYM komputerze juz zainstalowany system, zebym mogl pobrac plyte i zainstalowac W8.1 od nowa? Zdecydowanie wolalbym moc to zrobic z innego komputera niz instalowac dwa systemy, jeden po drugim, zreszta nie posiadam legalnego Windowsa i bede musial skorzystac z jakiejs wersji demo. Albo gorzej.

Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierz na innym komputerze obraz Windows 8.1 korzystając z tego przepisu http://www.eightforums.com/installation-setup/33164-how-download-windows-8-1-iso.html, jeżeli posiadany przez Ciebie klucz nie wejdzie podczas instalacji to użyj użyj klucza fabrycznego podanego w tym wpisie http://www.eightforums.com/installation-setup/33164-how-download-windows-8-1-iso-6.html#post292346 i na koniec zaktywuj system swoim kluczem.

Płytkę pobieraj pod takim systemem (32bit/64bit), jaki chcesz mieć na swoim kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, jednak ten przepis jest dla uzytkownikow Windows 8 ktorzy chca miec obraz z 8.1. Czy wystarczy ze pobiore ten instalator W8.1 i wpisze ten klucz ktory otrzymalem? Boje sie ze jesli potwierdze, to ten klucz zostanie przypisany juz do tego komputera na ktorym ten instalator wlacze, nie wiem jak dzialaja te klucze OEM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zakupiłem taki klucz, jednak ja miałem już zainstalowany system w7. Do instalacji użyłem asystenta uaktualniania do windows 8 lub 8.1.

 

Chyba najprościej jak znajdziesz sobie obraz windowsa 8 i używając windows 7 usb/dvd download tool, stworzysz pendrive do instalacji. Taki obraz pozwala na zainstalowanie windowsa i będziesz miał 3 dni  na dokonanie aktywacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, jednak ten przepis jest dla uzytkownikow Windows 8 ktorzy chca miec obraz z 8.1. Czy wystarczy ze pobiore ten instalator W8.1 i wpisze ten klucz ktory otrzymalem? Boje sie ze jesli potwierdze, to ten klucz zostanie przypisany juz do tego komputera na ktorym ten instalator wlacze, nie wiem jak dzialaja te klucze OEM.

 

Klucz nie zostanie przypisany do komputera, na którym uruchamiasz kreatora uaktualnienia, jest używany tylko do sprawdzenia, czy masz prawo do pobrania plików instalacyjnych. Co do uwagi, że przepis jest dla użytkowników Windows 8 - słusznie, ale zadziała również z kluczem Windows 8.1. Dla pewności znalazłem dokładny opis tego samego procesu, ale w sytuacji, gdy posiada się tylko klucz Windows 8.1 - http://www.eightforums.com/tutorials/18309-windows-8-windows-8-1-iso-download-create.html a dokładnie "Option Two".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...