Skocz do zawartości
florenso

Modernizacja zestawu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam troszkę odłożonego grosza, który mogę przeznaczyć na modernizację mojego zestawu - jeśli ta w ogóle ma sens. W chwili obecnej wygląda to następująco:
Płyta główna: Asrock P67 Pro3

Procesor: Intel i5 2500k

Karta graficzna: Gigabyte AMD HD 6850 1GB

Pamięć RAM: 2x 4GB Kingston HyperX DDR3 CL9 1600

Zasilacz: OCZ 500SXS2

Dysk: SSD Crucial 128GB + HDD WD Blue 320GB

Jest sens modernizacji tego, przestarzałego z technologicznego punktu widzenia, choć wciąż w miarę zadowalającego zestawu? Podstawka procesora niestety nie jest już najswieższa. Na ulepszenie mogę przeznaczyć ok. 1500zł. Pozdrawiam i liczę na chętną dyskusję na temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek jest kręcony ?? Sadze ze jeżeli nie podałeś chłodzenia to raczej nie.

Wiec podkręcić procesor, a np takie chłodzenie: http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-120-rev-a-tr145-621401/

pytanie czy zmieści się w obudowie ??

 

No i grafikę wymienić coś może pokroju R9 280X, Czy też GTX 770, lecz obydwie karty sa podobne wydajnościowo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zakupić mu chłodzenie, i go podkrecić, w internecie na ten temat jest sporo, jak i na naszym portalu, informacji też znajdziesz.

Bym się nawet pokusił, jak to sprzęt do gier, żeby dozbierać i zobaczyć może zakupić nowego GTX 970.

A jak nie to u góry zaproponowałem całkiem dobre rozwiązanie, jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 2500K to bardzo wydajny procesor. Ktoś nawet robił testy na i5 2500K i taki GTX 970 wypadł w nim bardzo dobrze, a byl podkręcony tylko do 4.2 ghz. Także wymień chłodzenie i kup GTX 970. Musiałbyś dołożyć nieco, ale myślę że warto.  Ew kup na razie grafikę, a porcka podkręc na box'ow do ilu się da tak by temperatury nie  były za wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...